Reklama

Reklama

The Hot Zone

(seriál)
Trailer 2
Drama / Krimi / Thriller
USA, (2019–2021), 9 h 28 min (Minutáž: 44–51 min)

Předloha:

Richard Preston Jr. (kniha)

Hrají:

Julianna Margulies, Liam Cunningham, James D'Arcy, Noah Emmerich, Topher Grace, Paul James, Mark Kelly, Robert Sean Leonard, Lenny Platt, (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(12)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (15)

xLIGHTx 

všechny recenze uživatele

Kvalitne obsadený seriál, z produkcie National Geographic o malej, ale nebezpečnej Ebola epizóde v dejinách USA, kam sa tomu sajrajtu podarilo v minulosti prekĺznuť (v čase korony je seriál isto aktuálny, hoci sa dostal na obrazovky mesiace predtým). Dej sa odohráva prevažne koncom 80-tych rokov, kedy k tomu došlo. Tvorcovia približujú tento zákerný vírus i jeho pôvod. Dosť napínavá, "chytľavá", určite nie nudná vec (aspoň nie pre mňa). Táto nebezpečná udalosť údajne viedla k vytvoreniu nových epidemických protokolov. Pre fans filmov, seriálov o katastrofách, epidémiách je to zásah do čierneho. ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Kniha mě kdysi strašně nadchla. Proto jsem v tomhle seriálu čekal mnohem naturalističtější průběh a zobrazení následků viru Ebola. Tady nám ukázali nasrané opice, pár mrtvých opic a v ději z roku 1976 několik lidských nešťastníků, u nichž se to projevovalo boláky na kůži a sem tam nějakej ten vomit. Ale v konečném důsledku to zas tak nevadilo. Hrůzu a strach jsem z tohoto neviditelného nepřítele pociťoval a s aktuálním výskytem Koronaviru v Číně to není zase až tak abstraktní. A tak se tady řeší hlavně postoj americké armády (sekce USAMRIID) a CDC v roce 1989, když se Ebola objevila v USA, a jak nikdo nevěděl, co by se mělo dělat. Hlavně když si uvědomíme, že tohle nebezpečí bylo (protože v Restonu se to opravdu stalo) a je opravdu reálné a ne jen fikce (na což nás na konci posledního dílu upozorní i informace, že od té doby již proběhlo asi 30 epidemií Eboly Zaire), člověk začne mít trochu boba. Ale snad to do naší střední Evropy nikdy nedojde. No, seriál mě bavil o něco míň, než kniha, ale pořád je to neokoukanej námět, což se cení. Julianna Margulies od dob Pohotovosti samozřejmě zestárla a bez makeupu už není taková kost, ale sympatická je i v uniformě. ()

Reklama

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. řada: **** Přes celkem vlažnější závěr (a zákeřně debilní překlad distributora), velice dobře zahájená série, která má extra povedenou dějovou linku z roku 1978 a i přes několik zbytečných kopanců rozhodně drží nadstandard (více u jednotlivých epizod). 2. řada: zde()

GeusX 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dramatický seriál (proč je u filmu žánr sci-fi ???), který se tématem podobá výtečnému thrilleru "Smrtící epidemie" (1995), avšak již dle popisu, že je "na motivy skutečných událostí" je již zřejmé, že nemůže tak akčně vyexponovat. Trochu škoda. Přesto, pěkné napínavé drama - jste-li fanda do katastrofických a epidemických filmů. Nyní i svým způsobem aktuální. A seriál je rozhodně lepší v původním znění, český dabing hodně ztrácí na originál. 75% (viděl jsem: komplet 1x anglicky + tit) ()

T2 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rozpočet $-miliónov║ Nepoučiteľný američania, je to až neskutočné z akou ľahkovážnosťou sa k ohrozeniu zákernou epidémiou pristupovalo vtedy v 1989 a po 30 rokoch (2019) tu je podobný prípad a obezretná pripravenosť skoro žiadna, dosť podcenený prístup. Sebareflexia ako hovado, sa mi páčil záver seriálu keď sa avizovalo že musia vypracovať lepšie protokoly pre takýto druh ohrozenia. /70%/ ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama