The Hot Zone

USA, (2019–2021), 9 h 28 min (Minutáž: 44–51 min)

Předloha:

Richard Preston Jr. (kniha)

Julianna Margulies, Liam Cunningham, James D'Arcy, Noah Emmerich, Topher Grace, Paul James, Mark Kelly, Robert Sean Leonard, Lenny Platt, Nick Searcy (více)

Série(2) / Epizody(12)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (8)

The Hot Zone (2019)

1.seria: Prve dva diely boli asi najviac atmosfericke. Nasledne dalsie sice dokumentuju skutocny pribeh a postupy, ktore organizacie pouzili, avsak uz nie su tak divacky atraktivne. Kazdopadne, az na obcasne pomalsie tempo, ci nie moc divacky zaujimave pasaze, nie je co vytknut. Ako hrany dokument vsak paradne a pre predstavu, co sa stalo plne postacujuce. Mierny nadpriemer. Dynamiku takeho Contagion to dosiahnut nemoze, kedze to bola fikcia. 2.seria: Z casti detektivna, z casti psychologicka drama s vybornym Dae Kim-om a Goldwyn-om. Moze sa stat, ze vam jedna alebo druha linia nie uplne sadne. Mne vsak ano a naviac potesila i priama nadvaznost a prelinanie (samozrejme v serialovom spracovani) s vtedajsimi udalostami v USA, ktore nakoniec vyustili po utoku s anthraxom a i teroristickymi utokmi na dvojicky a pentagon. Doraz kladeny i na psychologicke zdravie a behavioralnu zlozku vysetrovania, ked boli este v plienkach maju tiez co povedat. Odporucam. 70% ()

Zákeřný antrax (2021) (S02)

Operace Vznešený orel (2021) (S02E01)

Na prvu seriu som si spomenul uplne nahodou a rovnako som az teraz zistil, ze je vonku aj druha seria. /shy Tento otvarak velmi slusnou formou, opisuje udalosti, ked tesne po teroristickych utokoch v Amerike zavladla panika z dovodu anthraxom zapricinenych umrti. Zatial rozhodne nadpriemer, zucastneni maju uveritelne osobnosti a vo filmoch uz roky znamy, Daniel Dae Kim, je vo svojej roli starostliveho agenta v pohode. 70% ()

Výstup z pekla (2021) (S02E02)

Tentokrat sa v epizode zamerali na hladanie zdroja...ground zero, obalky v mediach, hate maily atd. Pripady pribudaju, niektore su nejednoznacne. Podozrenia nasho laboratorneho specialistu si na nom vyberaju dan. Institucie nechcu sirit medialnu paniku. Slusne zachytena atmosfera. ()

Nic nás nezastaví (2021) (S02E03)

Vyborna cast. Jednak perfektne znazornena a napinavou formou sfilmovana "nahanacka" za listami obsahujucimi antrax, jednak vylet do "hlavy" jedneho z top vedcov. Prva linia priblizi to podstatne, co jeden zo sefov obrovskeho postoveho uzla "vysvetlil" FBI agnetovi. Ze proste existuju esencialne postove sluzby, ktore sa jednoducho zastavit nesmu, lebo vyznamne ovplyvnuju zivoty obcanov (upomienky k hypo, zasielane lieky..atd.) V druhej linii si isto nikto z nas nechce pripustit, ci co i len predstavit len cisty "human error", ci psychicka choroba na kritickych miestach moze sposobit aj katastrofu. Pecka. 80% ()

Směle snít, naplno žít (2021) (S02E04)

Ak bol ten hunt po biologickych zbraniach v Iraku naozaj zalozeny na "zaujmoch" a "omyle/polvrchnosti" pri vysetrovani, nakoniec spravy za poslednu dekadu, co to prezradzaju, co nam to hovori? Nuz, ale na to musite byt krajina s enormnymi prostriedkami, vsakze. :) Kazdopadne tentokrat detajlnejsia sonda do mysle nasho vedca, ktoru nam prve epizody tajili. Nadpriemer, ale ako divak citim "spomalenie". ()

Stentor Roeselli (2021) (S02E05)

Tak blizko a predsa tak daleko. Koho frustrovalo to bazlive pobehovanie FBI okolo, treba si uvedomit, ze o behavioralnej casti osobnosti sa dozvedeli prave v tych rokoch a na zastupcov vysetrujucich i podla tejto ludskej stranky psychiky sa divali skrz prsty samotni clenovia tejto institucie. Hodne sa da o tom dozvediet  aj v seriali Mindhunter (seriál) (2017). Bolo mi jasne hned od zaciatku, ze paralelne vysetrujuca jednotka im ich vlastnu akciu "pototo". Tak to dopadalo v dobe, ktora este nemala medicinu tak vyspelu, aby sa na rozne odtiene psychologickych poruch cloveka, divali ludia inak ako na podivinov alebo iba blaznov. Inak, panicke zachvaty Ryker-a budu zrejme vyliezat na povrch vzdy v ten najnevhodnejsi okamih.  Mierny nadpriemer a som zaroven rad, ze sa blizime k zaveru. :) 70% ()

RMR-1029 (2021) (S02E06)

Zaverecna epizoda je viac-menej psychologickym exkurzom do mysle Irvins-a obhajoba zaverov FBI pri povodnom podozrivom. Uspokojujuci zaver, ktory paradoxne skoncil bez "uspokojoveho" zadostucinenia a realne aj bez pozornosti medii. Zaverecny vyborny song od Melanie Safka - The saddiest thing zo 71'-veho vyborne dokreslil atmosferu. 70% Tony Goldwyn zahral rozne dusevne rozpoloznia obcas az mrazivo dobre. :) ()