Thriller (TV seriál)

Drama / Horor / Thriller

USA, 1960, 60 min

Předloha:

Cornell Woolrich (kniha), Robert Bloch (povídka), Lionel White (kniha)

Boris Karloff, Hazel Court, George Macready, Elizabeth Montgomery, Mary Tyler Moore, Warren Oates, John Anderson, William Shatner, Estelle Winwood, Marion Ross, Vito Scotti, Parley Baer, Natalie Trundy, Richard Reeves, Marlo Thomas, Donna Douglas, Ramon Novarro, Luciana Paluzzi, Michael Pate, Philip Carey, Aron Kincaid, Norma Crane, George Grizzard, Patricia Medina, Robert Webber, Mala Powers, Charles McGraw, Everett Sloane, George Maharis, Mona Freeman, Monika Henreid, Frieda Inescort, Macdonald Carey, Patricia Barry, Jeanne Cooper, Conrad Nagel, Edgar Buchanan, Henry Daniell, John Emery, Dianne Foster, Whitney Blake, Dick York, Chubby Johnson, Lloyd Bochner, Tom Poston, Reginald Owen, Guy Stockwell, Phyllis Thaxter, Jeanette Nolan, Denver Pyle, Adam Williams, Edward Andrews, Jay C. Flippen, Fay Bainter, John Qualen, Irene Hervey, Hardie Albright, Ted de Corsia, Marc Lawrence, Audrey Dalton, James Gregory, Morgan Brittany, Willis Bouchey, Bert Remsen, Robert Middleton, Charles Aidman, William Schallert, John Mitchum, Pippa Scott, Ronald Howard, Guy Rolfe, Rita Conde, Peter Walker, James Griffith, K.T. Stevens, Berry Kroeger, Ray Teal, Edward Platt, Natalie Schafer, James Seay, Bess Flowers, Will Wright, Ned Glass, Ken Lynch, Frank Wilcox, Clem Bevans, Dan Tobin, Brendan Dillon, Frank DeKova, H.M. Wynant, Howard McNear, Hal Baylor, Percy Helton, Torin Thatcher, Peter Brocco, George Mitchell, Vaughn Taylor, Virginia Gregg, Robert Ellenstein, Stanley Adams, Norman Leavitt, Frances Morris, Kenner G. Kemp, Stuart Randall, Sean McClory, Carl Benton Reid, Harry Townes, Sam Gilman, Dan White, Harry 'Snub' Pollard, Sidney Blackmer, Steve Darrell, Burt Mustin, James Westerfield, June Walker, Gale Robbins, Alejandro Rey, Crahan Denton, Richard Hale, Jester Hairston, Dick Wessel, Nancy Valentine, Gil Perkins, Joe Ploski, Guy Wilkerson, Werner Klemperer, John Banner, Terry Burnham, William Mims, Kevin Hagen, Lane Bradford, Lin McCarthy, Dorothy Green, Myrna Fahey, Milton Parsons, Steve Brodie, Oscar Beregi Jr., Martin Kosleck, David McMahon, Sue Randall, Harry Ellerbe, John Abbott, George Nardelli, Edwin Rochelle, Ralph Brooks, Alex Montoya, Eve McVeagh, Larry J. Blake, Ralph Moody, Buddy Roosevelt, Fred Graham, Ann Shoemaker, Bethel Leslie, George DeNormand, Howard Freeman, Robert Osterloh, Ray Montgomery, John Zaremba, Peter Leeds, Booth Colman, Phil Arnold, Dayton Lummis, Sol Gorss, Richard Travis, Kermit Maynard, Skye Aubrey, Elizabeth Allen, Cynthia Pepper, Kasey Rogers, Larry Pennell, Anthony Caruso, Abraham Sofaer, Mickey Simpson, Russ Conway, John Baragrey, Walter Burke, Cyril Delevanti, Alan Carney, James Villiers, Helen Brown, Adele Mara, Britt Lomond, John Alvin, Norman Eshley, Eduardo Ciannelli, Argentina Brunetti, Antoinette Bower, Herbert Rudley, William Phipps, Pitt Herbert, Gertrude Astor, Walter Reed, Steve Mitchell, Fred Sherman, Robert Carricart, Jennie Linden, Mary Wimbush, Carol Kelly, Harry Wilson, Rex Holman, Gregory Gaye, Marjorie Bennett, Robert Sampson, Beverly Powers, Rachel Ames, Gloria Blondell, Marc Cavell, Fintan Meyler, Murvyn Vye, Frank Sully, Grandon Rhodes, Claire Carleton, Michael Burns, Russ Bender, Chalky Williams, Clancy Cooper, James Dime, Anthony Jochim, Jan Brooks, Brenda Forbes, Jon Lormer, Lila Kaye, Judson Pratt, Kathleen Crowley, Ross Elliott, Joe De Santis, Jack Lambert, Paul Hartman, James Greene, Theodore Marcuse, Philip Bourneuf, Esther Dale, Tom Nolan, Billy Beck, Bart Patton, Robert Colbert, Steven Terrell, Marcel Hillaire, Michael St. Clair, Linda Watkins, Edgar Dearing, Nesdon Booth, David McLean, Kenneth Haigh, Beverly Washburn, Constance Ford, Erika Peters, Sailor Vincent, Gage Clarke, Al Ruscio, Elaine Edwards, John Van Dreelen, Robert H. Harris, Isobel Elsom, Jocelyn Brando, Sondra Blake, Molly Weir, Ronald Long, Joe Maross, Murray Matheson, Murray Alper, Doris Lloyd, Scott Marlowe, Victor Sen Yung, Harry Bartell, Edmon Ryan, Terence de Marney, Pepe Hern, Noel Drayton, George Pelling, Lumsden Hare, William O'Connell, Reta Shaw, Suzanne Lloyd, Robin Hughes, Hank Brandt, Pamela Duncan, Alice Backes, Fifi D'Orsay, Ralph Clanton, Ken Renard, Than Wyenn, Paul Newlan, Eumenio Blanco, Rhodes Reason, Guy Mitchell, Nan Leslie, Noble 'Kid' Chissell, Monty O'Grady, Nelson Olmsted, Bartlett Robinson, Sandy Kenyon, Perry Ivins, Alan Caillou, Mary Grace Canfield, Paul Kruger, Jackie Joseph, Angela Greene, Olive Sturgess, Louis Mercier, Tracey Roberts, Keith Hitchcock, Franco Corsaro, Gordon Richards, Victor Romito, Steve Carruthers, John Fiedler, Rudy Germane, Paul Cristo, Mathew McCue, Ruth Warren, Ernest Sarracino, Robyn Millan, June Kenney

Komentáře uživatelů k TV seriálu (2)

And as sure as my name is Boris Karloff, this is going to be a thriller. Odpověď NBC na žánrové televizní povídkové antologie od Hitchcocka a Serlinga. A že jde o odpověď sakra ráznou i neméně kvalitní, tak na to si můžete klidně vsadit celou výplatu. Jednotlivé povídky se pohybují buďto v ranku noir kriminálek či horrorových příspěvků a uvádí je charismatická legenda Boris Karloff s neodolatelným přednesem a smyslem pro dramatično i cynický černý humor. (1x01) The Twisted Image 4/5 Úspěšný mladý muž, který má tu smůlu, že se na něj zafixují hned dvě psychicky narušené osoby. Zírající žena s plánem jak být jeho a podržtaška, který by chtěl být jako on. Hitchcockovina se vším všudy a to včetně nevinného muže na útěku. Chybí tomu ovšem pořádný závěr. (1x07) The Purple Room 4/5 Chce bratr po bratrovi dům dědit? Chce. Tak musí nejprve vydržet jednu noc v domě kde (prý) straší. Což je docela blbé, zvlášť nejste-li jediný kdo má na nemovitost zálusk a dvojnásob pak, když jde o tento domek. A možná tedy přijde i Bates s máti. (1x15) The Cheaters 5/5 In vitra veritas. Čtvero cynických povídek o půvabné svitě budižkničemů, zlodějíčků a vychcánků. To vše propojeno brýlemi, které umožňují nahlédnout (nejen) do svého skutečného já. (1x16) The Hungry Glass 4/5 Ať si již myslíte, že zrcadla odrážejí skutečnost či lžou, kradou duše a ukazují pouze to co (ne)chceme vidět, tak tahle historka o domě se znepokojivým množstvím zrcadel docílí toho, že se odrazovým plochám od zrcadel po vyleštěné lžičky budete raději nějaký čas vyhýbat. Jen tak pro sichr. Chtělo to jen zkrátit na půlhodinovou stopáž, takhle se tu přeci jen více planě kecá než jedná. (1x17) The Poisoner 4/5 Distingovaný sběratel, kritik s uměleckými ambicemi a tak trochu travič. Tak trochu víc. Volně založeno na osudech Thomase Griffithse Wainewrighta. Celá epizoda stojí na Mathesonovi, který si to (jak je u něj ostatně dobrým zvykem) krade jen a pouze pro sebe. (1x21) The Merriweather File 3/5 Vánoční epilog vynikající, škoda že mu předchází tak utahaná čtyřicetiminutovka. (1x36) Pigeons from Hell 4/5 Mrazivých kvalit Howardova stejnojmenného majstrštyku to sice ani zdaleka nedosahuje, ale rozhodně se nedá říci, že by to snad postrádalo napětí. Speciálně pak hypnotická vábivá píseň je znepokojivá snad ještě více než ta vrkající havěť pekelná. (1x37) Grim Reaper 5/5 Kapitán Kirk à la Agatha Christie a makabrózní historka o prokletém obrazu. (2x17) La Strega 3/5 Čarodějnice je to působivá, ale s Filipovského dabingem by získala zcela nový rozměr. Jinak historka o zlé jedubabě sice dobrá, ale chtělo to stopáž podstatně kratší. (2x18) The Storm 4/5 Večerní idylka. Sama doma s vrahem a k tomu za okny zuřící bouře století. What´s not to love? Snad jen tu repetitivní střední pasáž "divný zvuk, jdu to zkontrolovat". Jinak napínák jak hrom. (2x19) A Wig for Miss Devore 4/5 Horrorová variace na Sunset Blvd. o dávno zapomenuté vyžilé herečce, které se do pařátů dostane paruka, která z žen dělá okouzlující krasavice inteligentní.(24.2.2013)

Já jsem byl spokojen (neviděl jsem zdaleka všechny díly), ale ta krásná černobílá atmosféra s démonickým Karloffem za shlédnutí určitě stojí.(19.7.2014)