For All Mankind

(TV seriál)
Drama / Sci-Fi
USA, (2019–2021), 20 h 25 min (Minutáž: 48–77 min)

Jeff Russo

Joel Kinnaman, Michael Dorman, Sarah Jones, Shantel VanSanten, Wrenn Schmidt, Jodi Balfour, Krys Marshall, Sonya Walger, Chris Bauer, (více)

Série(2) / Epizody(20)

Představte si svět, v němž globální vesmírný závod nikdy neskončil. Tento napínavý seriál o alternativním pojetí historie od Ronalda D. Moora (Cizinka, Battlestar Galactica) se soustředí na riskantní život astronautů NASA a jejich rodin. (Apple TV+)

Trailer 1

zelvopyr

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Kinnaman válí, další herci zdatně pomáhají, seriál zpomaluje a zrychluje a soustředí se krom alternativního dobývání vesmíru také na alternativy ve společenských normách a stereotypech, které by se mohly změnit taky. Tzn. není to otravná propagace feminismu a minorit, spíš se tím tak pěkně kontrastuje doba, a Kennedyho sexuální aféra je jen takový running joke. Civilně a přesvědčivě jsou podány rodinné dopady a rozpady. Jako příznivec hard sci-fi jsem si dost užil naprosto věrohodnou techniku i soulad s reálnými ději v kosmu. A ta nostalgie, kdy NASA neznamenala úředníky a hlavně účetní jako teď... ()

Slasher

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

S01: Zajímavý alternativní scénář pro všechny, kdo si říkají, proč sakra vesmírná explorace tak velkolepě vyvrcholila v letech 1969-72, načež další čtyři dekády jsme na měsíc nepáchli jedinkrát... Ubral bych ta personální melodramata, ale chápu, pořád je to mainstreamová TV show. Naštěstí boduje po stránce herců a emocí, kladně hodnotím neotravné zasazení dnes i tehdá hojně propíraných sociálních issues, no a vyloženě radost jsem měl z pár alt-historických perliček; zde raketový konstruktér von Braun za nacistickou minulost zaplatí, pilotka Jerrie Cobb (jako Molly) se dočká své vesmírné mise, Ted Kennedy je prezident, NASA je na ocasu a nucena více riskovat, zazní výčitky z Nagasaki... Pro příště beru ještě větší fokus na vesmírný program samotný, i tak ale: spokojenost veliká - po technické stránce naprostý top, měsíční krajina je nádherná. Body i za správný retro šmrnc a výborný písničkový soundtrack. 85% / S02: O chlup horší. A to hlavně proto, že na prvním místě jsou postavy a vztahy, zatímco ten hlavní tahák, vesmír a alt-historie, je až jako druhá kolej... A sice super sluníčkový otvírák, pak ale trvá dobrou polovinu série, než dojde na pořádnější dění; vtipná Sojuz-Apollo konfrontace, sestřel a silný finále s DEFCON2. Až to místy vypadá, že další řada přepne rovnou na Fallout :)) 75% ()

3DD!3

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Alternativní dějiny kosmonautiky, kde Sověti přistáli na měsíci jako první nabízí kvalitní mix dramatu i vesmírné akce. První muž se potkává s Mad Meny. Herecky není co vyčíst, Kinnaman to táhne a holky, které to ve feministické vlně vtlačí do popředí jsou fajn. Závěrečná potitulková scéna skvěle navnadí na další sérii. Prvotřídní práce. ()

Kothy

Toto je jediný seriál, který mě z nabídky Apple TV zaujal. Zaměřuje se na alternativní historii, kdy Rusové vyhrávají vesmírné závody a dostávají se na Měsíc jako první. Američané samozřejmě reagují, ale ani to se neobejde bez komplikací. Vše se dost vyhrotí, takže se na Měsíci začnou stavět i lunární základny. Sledujeme osudy postav jak na Měsíci, tak na Zemi. Po pár nehodách se Američanům daří si upevnit své postavení, Rusové tam jsou jen minimálně. Děj se odehrává v letech 1969-1974. Na konci je skok do roku 1983. Dost mě to zaujalo. Je to dost promakané a věnují se hodně detailům a dobové přesnosti. Na seriál mě částečně nalákalo i dobré obsazení. Další série vše posouvá o level výš. Vztahy mezi USA a Ruskem se vyhrocují a boj o Měsíc pokračuje. Finále nás hezky nalákalo na rok 1995, kdy se podíváme i na Mars. :) "Hi Bob." ()

Makky

Alternatívna história, respektíve čo by bolo, keby... For All Mankind je vynikajúci seriál z útrob prostredia NASA a celého vesmírneho programu. Momenty príprav, štartu, pristávania, programov, nehôd, sme svedkami všetkého a tento seriál šliape. Čo niektoré projekty prezentujú celú svoju stopáž, tento seriál to zhrnie to niekoľkých minút a tempo je miestami raketové. Nanešťastie, i na úseku desiatich epizód prvej série, sme svedkami sprostej vaty a debilného chovania sa postáv, ktoré je hrozne otravné, hoci osobné linky astronautov respektíve pracovníkov NASA sú poväčšinou zaujímavé. Hra na efekt tomuto projektu v mojich očiach veľmi ubližuje. ()

• Během překonávání hranice mexickými uprchlíky je Měsíc ve špatné fázi. Kdyby A11 přistávalo během takové fáze, nebyly by vidět nerovnosti terénu během přistávání a navíc by byl povrch a okolí mnohem víc rozpáleno, což by si úplně nerozumnělo se skafandry. (Andy.)
  • Během startu měla Cobb (Sonya Walger) jakožto pilot LEM sedět vpravo, ne uprostřed. Jediný LEM pilot, který během všech Apoll seděl uprostřed, byl Aldrin během letu A11, a to jen proto, že velkou část předchozího tréninku strávil na pozici pilota CM. (Andy.)
  • Seriál je pojmenovaný po části slavné věty, kterou prohlásil Neil Armstrong, když jako první člověk na světě stanul na Měsíci: „That's one small step for a man, one giant leap for mankind.“ V překladu: „Je to malý krok pro člověka, obrovský skok pro lidstvo.“ (venca)