Reklama

Reklama

For All Mankind

(seriál)
  • USA For All Mankind
Trailer
USA, (2019–2024), 40 h 5 min (Minutáž: 42–82 min)

Hrají:

Joel Kinnaman, Wrenn Schmidt, Krys Marshall, Jodi Balfour, Shantel VanSanten, Cynthy Wu, Coral Peña, Michael Dorman, Sarah Jones, Edi Gathegi (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(40)

Obsahy(1)

Představte si svět, v němž globální vesmírný závod nikdy neskončil. Tento napínavý seriál o alternativním pojetí historie od Ronalda D. Moora (Cizinka, Battlestar Galactica) se soustředí na riskantní život astronautů NASA a jejich rodin. (Apple TV+)

Videa (7)

Trailer

Recenze (88)

dan4815 

všechny recenze uživatele

I v tom nejdivočejším snu si nedokážu vysnít, že by Sovětský svaz zvládl přistát na Měsíci. Nutno si uvědomit, že Sovětský svaz byl v polovině šedesátých let v prdeli. Po smrti Sergeje Koroljova se dostal do popředí nápad, že Rusové poletí na Měsíc jednou raketou, a to přímou cestou. Nedokážu si představit, že by toho byli schopni i dnes, natož tou dobou. Za mě moc veliká pohádka, na kterou jsem ze začátku rád přistoupil, nicméně s ohlédnutím musím podotknout, že nejde ani tak o samotný závod, než o sledování mezilidských vztahů. Což zamrzí. Čekal jsem techničtěji a faktičtěji zaměřený seriál, a to se nestalo. Ani se mi nechce moc věřit, že v době, kdy NASA byla výhradně mužskou záležitostí, by mezi sebe vzala ženy. Ano, NASA se později ukázala jako pokroková organizace, která ve svém zájmu, aby její činnost byla v očích veřejnosti o to zajímavější, mezi sebe přibrala ženy. Myslím si, že v té době by raději Sověty trumfli mužskou posádkou, která by se zaměřila na takový aspekt, na který by Sověti neměli. I rychlé tempo seriálu příliš nepomáhá. Jak jsem byl ze začátku nadšen, tak tyto pocity vystřídala těžkopádnost některých scén. Kdyby byl seriál komplexnější a nezaobíral se jenom mezilidskými vztahy, bylo by to lepší. ()

Pajky3 

všechny recenze uživatele

1. série - Vesmírné závody zasazené do alternativní historie. Historie, kdy v těchto závodech (alespoň na úvod) mají navrch Sověti.  Přijde mi, že u tohohle seriálu všechno funguje tak, jak má. Obsazení je skvělé a všichni mi do svých rolí pasují. Retro atmosféra tehdejší doby z toho přímo čiší a hned jsem si vzpomněl na seriál The Astronaut Wives Club, protože tam se dařilo to samé. Naštěstí For All Mankind se zaměřuje na ten vesmírný program přeci jen o něco víc. Postavy jsou zajímavé a to co se děje, je naprosto skvělé sledovat. Jestli mi něco úplně nevonělo, tak to byl ten velký skok v čase na konci série. 2. série - Druhá řada začíná časovým skokem o deset let do roku 1983. A funguje to stejně jako předtím. Opět se přesně daří vystihnout atmosféru doby, perfektně jsou zapracované detaily z alternativní historie a postavy jsou pořád zajímavé. Přidávají se linky, které mě zase tolik nebavili a celkově mi přijde, že se to míň soustředí na dění na Měsíci. Chtěl jsem napsat, že to je to celkově slabší než první řada, ale napětí u poslední epizody, mě to donutilo přehodnotit. Teď jen počkat na další časový skok a závody na Mars. 3. série - Opět se čas posouvá kupředu o deset let a vesmírné závody se nyní soustředí na přístání na Marsu. Samozřejmě se opět odehrává boj americké a sovětské strany o to, kdo tam bude první, ale tentokrát vstupují do hry i další zajímavé faktory. Pořád to tam staví obrovské zvraty a umí to dodat i silné okamžiky, tak jsem jako divák spokojen. 4. série - Vážně bych nečekal, že Ed Baldwin bude hrát hlavní roli i po dalším skoku v čase, přeci jen už se nacházíme na začátku 20. století. Mars už je dávno rutinou, nyní se pracuje na jeho kolonizaci, což přináší úplně jinou sadu problémů. Už nejde jen o souboj mezi Sověty a Američani (i když hrají prim), ale ve hře jsou další strany. Velkou linkou téhle série je samozřejmě také další vývoj Margo, který dává větší náhled do sovětských karet. Příjde mi, že v téhle řadě poprvé úplně nefunguje doba nebo alespoň mě přijde země po roce 2000 trochu zastaralá. ()

Reklama

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Znáte ten pocit, když šlápnete na plyn a nejde turbo? Tak to je přesně tento seriál. Na půl plynu, vhodný ke sprchování, šlofíku, žehlení. Dokonce mi nešel jeden díl, tak jsem ho vynechal. Nevadilo. Úplně o ničem. Škoda potenciálu. A čekat pět hodin na něco co možná nepřijde, to se mi nechce. Alternativní historie, která vlastně vůbec žádná v seriálu není. ()

warrenur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seria 1 Vynikajuca zalezitost spracovania jednej z moznych alternativ nedavnej reality. ;) Pocstiva a prepracovana filmarcina. Klobuk dolu. Premakane psychologie a pohnutky postav, autenticke herectvo. Ovplyvnovanie a vyvoj vesmirneho programu najvyssou politikou, "pociatky" a tazke rozhodnutia pri jednotlivych vesmirnych cestach a takmer bezchybne zaverecne diely. Nie je to len solovka vyborneho Kinnaman-a, ale takmer vsetky zucastnene postavy, i tie z vedlajsich linii, dostavaju dost priestoru a teda je to hodne vyvazene. Od dramy, cez psychologicke a vypate situacie v thrilleri. Od pathviezdia z mojej strany to bol fakt iba kusok. Niekto to napali bez zavahania. Odporucam vsetkymi desiatimi a tesim sa na druhu seriu. 85% ()

Martensson35 

všechny recenze uživatele

Poutavá alternativní historie, zkouknutelná takříkajíc na jeden nádech. Scénář skvělý tak, že i momenty, které jinde představují nudnou vatu a citové slinty jsou zde poutavě vyprávěné, takže vytváří celé sérii vyvážené tempo a hlavně propracovanou zápletku. Nakonec se člověk smíří i s mexickou dějovou liníí, která tam po čase aspoň trochu zapadne. Kinnamanovi konečně někdo řekl, jak má hrát, Wrenn Schmidt mi připomíná moji učitelku matiky, takže jí uvěřím i tu raketovou vědátorku a zbytek ancámblu taky super. Technicky slast, byť občas si tvůrci v rámci alternativní historie dovolí s NASA mašinkama trochu víc, než by v reálu zvládly ale tak...Kažodpádně ještě pár takových počinů a uvěřím, že může mít formát VOD i uměleckou hodnotu. ()

Galerie (441)

Zajímavosti (7)

  • Epizóda obsahuje potitulkovú scénu. (koba)
  • Během startu měla Cobb (Sonya Walger) jakožto pilot LEM sedět vpravo, ne uprostřed. Jediný LEM pilot, který během všech Apoll seděl uprostřed, byl Aldrin během letu A11, a to jen proto, že velkou část předchozího tréninku strávil na pozici pilota CM. (Andy.)
  • Kosmonaut Stepan Petrovis Alexejev (Nikola Djuričko) v seriálu tvrdí, že před startem jako kosmonaut-kandidát držel v ruce Lajku. První skupina kosmonautů-kandidátů ale byla vybrána více než dva roky po startu Lajky... (Andy.)

Související novinky

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Scenárista a režisér Andrew Stanton (Hledá se Nemo, WALL-E) se po letech pauzy chystá vrátit za kameru svého nového celovečeráku. Stanton naposledy natočil animák Hledá se Dory pro Pixar, předtím měl… (více)

Apple TV+ nabízí seriály zdarma

Apple TV+ nabízí seriály zdarma

12.04.2020

Na jeden týden nabízí streamovací služba Apple TV+ několik ze svých seriálů všem divákům zdarma. Akce by měla být spuštěna v USA a všech dalších zemích, kde je služba dostupná, tedy včetně České… (více)

Prosinec na Apple TV+

Prosinec na Apple TV+

04.12.2019

Druhou streamovací službou po Netflixu, která si bude chtít o svátcích přetáhnout na svoji stranu nové diváky, je Apple TV+. Ten vyrukuje již 6. prosince s prvními třemi epizodami dramatického… (více)

Disney+ už drtí Apple TV

Disney+ už drtí Apple TV

13.11.2019

Streamovací války započaly a web Business Insider teď čerstvě vydal analýzu, která popisuje start obou nejnovějších velkých streamovacích služeb Disney+ a Apple TV Plus. Klíčová je zde poptávka … (více)

Reklama

Reklama