Reklama

Reklama

For All Mankind

(TV seriál)
Drama / Sci-Fi
USA, (2019–2021), 20 h 25 min (Minutáž: 48–77 min)

Hudba:

Jeff Russo

Hrají:

Joel Kinnaman, Michael Dorman, Sarah Jones, Shantel VanSanten, Wrenn Schmidt, Jodi Balfour, Krys Marshall, Sonya Walger, Chris Bauer, (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(20)

Obsahy(1)

Představte si svět, v němž globální vesmírný závod nikdy neskončil. Tento napínavý seriál o alternativním pojetí historie od Ronalda D. Moora (Cizinka, Battlestar Galactica) se soustředí na riskantní život astronautů NASA a jejich rodin. (Apple TV+)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (55)

zelvopyr 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Kinnaman válí, další herci zdatně pomáhají, seriál zpomaluje a zrychluje a soustředí se krom alternativního dobývání vesmíru také na alternativy ve společenských normách a stereotypech, které by se mohly změnit taky. Tzn. není to otravná propagace feminismu a minorit, spíš se tím tak pěkně kontrastuje doba, a Kennedyho sexuální aféra je jen takový running joke. Civilně a přesvědčivě jsou podány rodinné dopady a rozpady. Jako příznivec hard sci-fi jsem si dost užil naprosto věrohodnou techniku i soulad s reálnými ději v kosmu. A ta nostalgie, kdy NASA neznamenala úředníky a hlavně účetní jako teď... ()

Slasher 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

S01: Zajímavý alternativní scénář pro všechny, kdo si říkají, proč sakra vesmírná explorace tak velkolepě vyvrcholila v letech 1969-72, načež další čtyři dekády jsme na měsíc nepáchli jedinkrát... Ubral bych ta personální melodramata, ale chápu, pořád je to mainstreamová TV show. Naštěstí boduje po stránce herců a emocí, kladně hodnotím neotravné zasazení dnes i tehdá hojně propíraných sociálních issues, no a vyloženě radost jsem měl z pár alt-historických perliček; zde raketový konstruktér von Braun za nacistickou minulost zaplatí, pilotka Jerrie Cobb (jako Molly) se dočká své vesmírné mise, Ted Kennedy je prezident, NASA je na ocasu a nucena více riskovat, zazní výčitky z Nagasaki... Pro příště beru ještě větší fokus na vesmírný program samotný, i tak ale: spokojenost veliká - po technické stránce naprostý top, měsíční krajina je nádherná. Body i za správný retro šmrnc a výborný písničkový soundtrack. 85% / S02: O chlup horší. A to hlavně proto, že na prvním místě jsou postavy a vztahy, zatímco ten hlavní tahák, vesmír a alt-historie, je až jako druhá kolej... A sice super sluníčkový otvírák, pak ale trvá dobrou polovinu série, než dojde na pořádnější dění; vtipná Sojuz-Apollo konfrontace, sestřel a silný finále s DEFCON2. Až to místy vypadá, že další řada přepne rovnou na Fallout :)) 75% ()

Reklama

3DD!3 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Alternativní dějiny kosmonautiky, kde Sověti přistáli na měsíci jako první nabízí kvalitní mix dramatu i vesmírné akce. První muž se potkává s Mad Meny. Herecky není co vyčíst, Kinnaman to táhne a holky, které to ve feministické vlně vtlačí do popředí jsou fajn. Závěrečná potitulková scéna skvěle navnadí na další sérii. Prvotřídní práce. ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Toto je jediný seriál, který mě z nabídky Apple TV zaujal. Zaměřuje se na alternativní historii, kdy Rusové vyhrávají vesmírné závody a dostávají se na Měsíc jako první. Američané samozřejmě reagují, ale ani to se neobejde bez komplikací. Vše se dost vyhrotí, takže se na Měsíci začnou stavět i lunární základny. Sledujeme osudy postav jak na Měsíci, tak na Zemi. Po pár nehodách se Američanům daří si upevnit své postavení, Rusové tam jsou jen minimálně. Děj se odehrává v letech 1969-1974. Na konci je skok do roku 1983. Dost mě to zaujalo. Je to dost promakané a věnují se hodně detailům a dobové přesnosti. Na seriál mě částečně nalákalo i dobré obsazení. Další série vše posouvá o level výš. Vztahy mezi USA a Ruskem se vyhrocují a boj o Měsíc pokračuje. Finále nás hezky nalákalo na rok 1995, kdy se podíváme i na Mars. :) "Hi Bob." ()

Makky 

všechny recenze uživatele

Alternatívna história, respektíve čo by bolo, keby... For All Mankind je vynikajúci seriál z útrob prostredia NASA a celého vesmírneho programu. Momenty príprav, štartu, pristávania, programov, nehôd, sme svedkami všetkého a tento seriál šliape. Čo niektoré projekty prezentujú celú svoju stopáž, tento seriál to zhrnie to niekoľkých minút a tempo je miestami raketové. Nanešťastie, i na úseku desiatich epizód prvej série, sme svedkami sprostej vaty a debilného chovania sa postáv, ktoré je hrozne otravné, hoci osobné linky astronautov respektíve pracovníkov NASA sú poväčšinou zaujímavé. Hra na efekt tomuto projektu v mojich očiach veľmi ubližuje. ()

Galerie (194)

Zajímavosti (7)

  • Během překonávání hranice mexickými uprchlíky je Měsíc ve špatné fázi. Kdyby A11 přistávalo během takové fáze, nebyly by vidět nerovnosti terénu během přistávání a navíc by byl povrch a okolí mnohem víc rozpáleno, což by si úplně nerozumnělo se skafandry. (Andy.)
  • Během startu měla Cobb (Sonya Walger) jakožto pilot LEM sedět vpravo, ne uprostřed. Jediný LEM pilot, který během všech Apoll seděl uprostřed, byl Aldrin během letu A11, a to jen proto, že velkou část předchozího tréninku strávil na pozici pilota CM. (Andy.)
  • Seriál je pojmenovaný po části slavné věty, kterou prohlásil Neil Armstrong, když jako první člověk na světě stanul na Měsíci: „That's one small step for a man, one giant leap for mankind.“ V překladu: „Je to malý krok pro člověka, obrovský skok pro lidstvo.“ (venca)

Reklama

Reklama