Z deníku Sherlocka Holmese (TV seriál)

• Česko

Archiv Sherlocka Holmese

The Case-Book of Sherlock Holmes

Dobrodružstvá Sherlocka Holmesa III.

Prípady Sherlocka Holmesa

Krimi / Mysteriózní

Velká Británie, 1991, 9x51 min

Tato série má oproti minulým dvoum řadám mnohem lepší a působivější atmosféru. Adaptace jsou až na tři výborné celovečerní filmy věrny svým předlohám. zdá se mi, že čím je Jeremy Brett starší, tím podává lepší výkony a hodně pomáhá celkovému vyznění. Prostě další geniální detektivní řada se skvělými herci a vším, na co si jen vzpomenete, kterou by si nikdo neměl nechat ujít.(1.1.2012)

Kto videl nezabudne. A ostatný môžu len ľutovať, že im unikla TV legenda.(24.4.2011)

Měla jsem VHS s nahranými příběhy SH z Primy s dabingem Dalimila Klapky a říkala si, jaký je to úžasný dabing a jak se k Sherlockovy hodí. No a pak se mi do rukou dostalo DVD s původním zvukem a já poprvé zaslechla ten prazvláštní hlas pána Bretta...V tom okamžiku pro mě dostal Sherlock nový význam.(27.9.2010)

Tato série je ozvláštněna tím, že kromě klasických padesátiminutových epizod se zde vyskytují také tři povídky, které byly zadaptovány do podoby celovečerních filmů a to velice povedeně. Zatímco klasické epizody se věrně drží svých předloh, celovečeráky (Mistr mezi vyděrači, Poslední upír a Svobodný mládenec) si z nich berou pouze to nejdůležitější a nabalují na ně zcela nový příběh a velmi zajímavou atmosféru. (Svobodný mládenec byl například velice psychedelický, zatímco Poslední upír zase docela hororový).(1.9.2011)

Nezapomenutelná dvojice Holmes - Watson ( Brett - Hardwicke)!!! A jejich zběsilé a zajímavé příběhy! 5.série - 75%(12.1.2015)