poster

Pohled společnosti Parallax

 • anglický

  The Parallax View

 • slovenský

  Pohľad spoločnosti Parallax

Thriller

USA, 1974, 102 min

 • bouncer
  ****

  Slušný thriller narážející na americkou "zálibu" v atentátech na vysoké politiky. AJ Pakula je zárukou skvělé režie a nejinak je tomu i v tomto snímku. Líbí se mi hlavní myšlenka, pointa okolo společnosti, která hledá potencionální atentátníky přes docela běžný dotázník. Přes nesporné kvality si však myslím, že náš divák nemůže ocenit námět jako američan. V našich luzích a hájích snad nikdy nebyl spáchán atentát na politika či dokonce prezidenta a v Americe mají tolik zavražděných vysoce postavených osob, od JFK počínaje...(8.4.2004)

 • ripo
  ***

  Pohľad spoločnosti Parallax, je klasickým politickým thrillerom, odhaľujúcim sprisahania, ktoré vedú až na najvyššie miesta ( ako v neskorších rokoch zobrazovali niektoré filmy, nakrútené v 80. a 90. rokoch minulého storočia).Chcelo by to len v závere trošku zrýchliť dej a pritvrdiť záhadno. S nostalgickou slzou, čo mi vytryskla z oka som si pripomenul, že do lietadla sa dalo naskočiť na poslednú chvíľu a po 20 minútach za vami prišla letuška, aby sa spýtala, či si chcete kúpiť spiatočný, alebo len jednosmerný lístok .... Ďalším nostalgickým pohľadom boli zábery na cestujúcich v lietadle, ktorí fajčili ostošesť .... Huh, to boli časy ...)))(16.10.2006)

 • Chrustyn
  ***

  Méně známý a oproti jiným klasikám i méně povedený poliitický thriller od mistra žánru Alana J. Pakuly. Film jede v klasickém stylu thrillerů 70. let a dočkáme se v něm atentátů, vražd a konspiračních machinací. Bohužel mi zde chybělo více napětí a nějaké pamětihodné scény, které by mě donutily pusit si film znovu. A popravdě ani ten Beatty mi moc nesedl.(14.10.2009)

 • T2
  **

  Neschopná rutinná réžia(Pakula ide rázne mimo môj vkus) robia z deju povrchný guláš, ktorý nemajú šancu zachrániť ani tie vydarenejšie scény ako naháňačka policajných áut, bomba v lietadle či Parallax psycho namotávačka. /40%/(17.3.2010)

 • Rudovous
  *****

  Uz jen pro dokonalost kamery Gordona Willise - plny pocet hvezd. Zajimavy prvni zaber - totem a za nim vystupujici nova tvar ameriky - seattleska vez Space Needle. Alan J. Pakula to dokazal, nenatocil efektni rutinerskou prkotinu. (Pakula je presne muj vkus.)(27.2.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace