Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pod oknem starého soudce Rosenberga se koná manifestace proti jeho osobě. Soudce, jemuž již nezbývá mnoho života, se tím spíš baví. Zanedlouho nato je přímo u sebe doma zastřelen, stejně jako jeho přítel, který mu dělá společníka. V téže době je v gay klubu uškrcen další soudce, Jensen. Je přinejmenším podivné, že oba byli zabiti, přestože byli pod ochranou FBI... Mladá studentka práv Darby Shawová má známost se svým profesorem Thomasem Callahanem. Dívka mu jednoho dne předá svou analýzu situace kolem smrti obou soudců, kde vyslovuje odvážnou hypotézu o tom, kdo za celým případem stojí. Callahan svěří dokument svému příteli od FBI Gavinovi. Informace o existenci dokumentu pronikne až do Bílého domu. Zanedlouho nato, když spolu chtějí Thomas a Darby nasednout do auta a dívka si to na poslední chvíli rozmyslí, auto exploduje. Thomas je na místě mrtev, Darby prchá a skryje se v hotelu... Odtamtud se spojí s novinářem Washington Herald Grayem Granhamem a svěří se mu se svými problémy, protože ví, že mu Thomas důvěřoval. Mladík nabízí pomoc a s Darby se schází. I jeho několikrát telefonicky kontaktoval muž, který si říkal García a tvrdil, že zná pozadí vražd obou soudců. Než ho mohl Gray vypátrat, odmlčel se. Darby se nadále skrývá, nezúčastní se ani Thomasova pohřbu, kde se to hemží policisty a agenty v civilu. Pak naváže kontakt s Thomasovým přítelem Gavinem a chce se s ním sejít. Než k tomu dojde, je muž ve svém pokoji zastřelen… Špinavou práci – tři vraždy – vykonal nájemný vrah, terorista Kamel. Ten se nyní vydává za Gavina a sejde se s Darby s úmyslem ji zabít. Než to ale stačí udělat, někdo zastřelí jeho. Mladá žena je zdrcená: všude kolem ní je smrt. Svěří se tedy Grayovi se svým podezřením, že za likvidací soudců stojí jistý bohatý a mocný muž... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (173)

kingik 

všechny recenze uživatele

Případ Pelikán si hraje na dost složitý film, ale jeho strukturu drží především herci a jejich zamyšlené pohledy. Právnický thriller chce být v mnoha ohledech jiný, než jeho spříznění předchůdci, ale nabral si docela hutnou minutáž, která spletitou kauzu kolem atentátníka poslaného na soudce rozmotává velmi pozvolna. Vzniká tak dost prostoru na ukecanou nudu. Za vše pak hovoří finále, kdy se všichni sejdou u jednoho velkého stolu a glosují předešlý děj. Něco podobného si může dovolit seriálová epizoda, ale ne film pro kina. Kdyby se film sestříhal, zkrátil o dobrou půlhodinu, dalo by se počítat se svižnějším vyzněním a možná zajímavějším dějovém spádu událostí. Kvalitní herecká dvojice Julia Roberts & Denzel Washington se snažila, ale mně to zkrátka nestačilo. Zesnulý Alan J.Pakula do filmu instaloval hodně dialogů, děj ničím nerozpohyboval, a pouze v úvodu přišel jeden nečekaný dějový zvrat. Jenže to byl přede mnou celý více jak dvouhodinový film, a vydržte to, když vám tohle téma je, co do předloženého režisérova zpracování, šumák. Mé hodnocení: 40% ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Pakula a Goldblatt si idú prvú ligu. Príbeh sa im asi veľmi páčil a snažili sa z neho vymačkať čo najviac. Do toho obsadili dvojicu v tej dobe veľmi populárnych hercov, a ako predloha im slúžil Grisham, ktorému 90 roky priali. Či už v tom spisovateľskom, alebo tom filmovom poli. Príbeh sám o sebe je správny konšpiračný thriller, ktorý sa zvrtne na povestnú naháňačku mačky s myšou. Samotná téma je dominantou filmu. Postavy sú trochu v úzadí a sú len sprievodcami vo svete faktov, porozumení a systému. Niečo ako stará škola investigatívnej žurnalistiky. Bavilo ma to aj napriek dĺžke a oceňoval som atmosféru. Tri * dávam len preto, pretože výsledná pol hodina, ktorá mala riadne ťahať diváka za nervy, sa kĺže po povrchu žánrových klišé. Vtedy som si uvedomil, že mi na tých postavách až tak nezáleží. A výsledná satisfakcia z potrestaného zla sa nedostavila tiež. Je to nepomer oproti takej Pollackovej Firme.Takže, ako žánrovka je to slušné...ale chýba tomu údernejší príbeh. Pozitívom je, že ten film je tak dobre natočený, že pôsobí, aj napriek negatívam, atraktívne a zaujímavo. ()

Reklama

predators 

všechny recenze uživatele

Ano, dá to fušku, zorientovat se ve všech těch jménech, korporacích a kdoví v čem ještě. Taky je to krapánek delší, než většina kratších filmů. :-) Jenže té většině přecejen něco schází a to Julia Roberts, Denzel Washington a hudba jako doprovodný prvek ve všech těch napínavých okamžicích. Právě tyto "plusové body" jsou důvody mého pozitivního hodnocení... Zajímavosti: J. Roberts je levačka. Víc toho nevím... :-) 80% ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Pakula v osídliach (a nie posledný krát) štúdiového pásového systému. Našťastie je Grisham solídny trilerový konšpiračný spisovateľ a jeho ľúbivé knižky sa dajú veľmi ľahko previesť na filmové plátno. Pakula tiež nesklamal. Je to nereálne, naivné, celkom napínavé a zábavné. Vyzdvihnem atmosféru, ktorá môže smelo konkurovať aj (aspoň pre mňa) najlepšej adaptácii Grishamoviek, Pollackovej Firme. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

To pomalé rozvíjení děje, důraz na vykreslení a prokreslení prostředí, to se mi moc líbilo, připomínalo mi to Rok draka. Hudba Jamese Hornera je vynikající, navozuje správnou atmosféru. Vadilo mi množství postav, u nichž jsem často netušil, o koho jde, toho ochránce jsem nějak nepobral a vysvětlení mi přišlo moc chaotické a rychlé a nejasné. Také konec jsem čekal dramatičtější, jedna honička v garáži člověka moc neuspokojí. A samozřejmě mi vadily všechny ty náhody (náhle vyskočí pes v autě apod.). Ale celkově příjemný thriller, naštěstí ne právnický, který připomíná Tři dny Kondora (mluvíme-li o filmu). ()

Galerie (49)

Zajímavosti (9)

  • Denzel Washington odmítl políbit svou hereckou kolegyni Julii Roberts. Své rozhodnutí hájil tím, že samozřejmě nemá nic proti ženám bílé pleti, ale dle jeho názoru by se na roli Darby hodila černošská herečka. „Mně to vůbec nevadilo. Vlastně jsem se na to docela těšila. Denzel to ale viděl jinak,” prohlásila později Roberts. [Zdroj: lifee.cz] (Duoscop)
  • Film se natáčel od 22. května 1993 do 20. září 1993 převážně ve městě New Orleans, které se nachází v americkém státě Louisiana. Dále pak na plantážní rezidenci prvního prezidenta Spojených států amerických, George Washingtona, Mount Vernon, která se nachází v americkém státě Virginia. (Trajektt)
  • Práva na zfilmování knihy "Případ Pelikán" byla zakoupena ještě před jejím dokončením. (D3VIL)

Reklama

Reklama