Případ Pelikán

Prípad Pelikán

The Pelican Brief

Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 1993, 136 min

Bohužel jneom průměrnej thriller, ale potenciál to teda podle mě mělo mnohem většía taky určitě ambice. Jenže podle mě tomu dost chybí víc napětí, samozřejmě napínavý scény tam jsou a neni jich zrovna málo, ale přišlo mi, že se to nijak zvlášť nestupňuje, coč by podle mě filmu jen prospělo. Naštěstí film dost drží ústřední dvojice Washington a Julia Roberts, oba sice nepředváděj nic převratnýho, ale stejně táhnou celej film.(23.12.2006)

Mladá studentka práv, napíše svou teorii o tom, kdo mohl mít zájem na smrti dvou vlivných soudců a dá jí přečíst svému příteli, kantorovy na své škole. Toho to zaujme natolik, že to postoupí svému nejlepšímu příteli z vyšších kruhů a tato písemná teorie putuje dál, až se dostane k samotnému prezidentovy. Bohužel se svou písemností trefila do černého a tak se její život v okamžiku změní v boj o přežití. Ve filmu se neustále něco děje a nenechá nás ani chvíli nudit. Viděno v rámci Seznamte se s .../ John Grisham(15.1.2016)

Pre mňa priemerný thriller. Dej boľ pre mňa dosť predvídateľný, ale tým nechcem povedať, že spracovanie deja bolo nejako odfláknuté. Práve naopak z tematiky filmu sa toho asi moc vyťažiť nedalo, každopádne očakával som niečo temnejšie, záhadnejšie a zapletenejšie. A napínavejšie. Možno moje slová znejú tvrdo, akoby to bol zlý film, ale to nie - je to dobrý film na večer, ale viem si predstaviť aj niečo lepšie.(31.5.2009)

Hehe, sorry brácho, ale nebýt Stanley Tucciho, nemáš náděj porovnávat se s (narozdíl od filmu nikoliv předlouhou) předlohou ani v jediném ohledu. Alan J. Pakula už má svůj vrchol hodně dlouho za sebou, a jak Denzel tak Julia zase ještě hodně daleko před sebou. Na 80% to zkrátka není, ani mezi knižními adaptacemi.(26.11.2006)

Precizně a bez logických kiksů vytvořená detektivka, což je v tomto žánru jedna z mála čestných výjimek. Reálný, uvěřitelný příběh, během kterého si člověk říká "ano, takto se to mohlo stát". Film je důkazem, že dobrá detektivka se skvělým napětím se dá dělat bez přehršle akčních scén, stejně jako dobrý napínavý horor se dá dělat bez přehršle vyhřezlých střev a rozstříkaných mozků. Bravo!(6.3.2015)

• - John Grisham poupravil postavu Darby Shaw podle Julie Roberts. Ta pak po přečtení knihy okamžitě přijala roli ve filmu, a to aniž by si přečetla scénář. (D3VIL)

• - Postava F. Dentona Voylese je šéfem FBI ve většině knih Johna Grishama. (D3VIL)

• - Práva na zfilmování knihy "Případ Pelikán" byla zakoupena ještě před jejím dokončením. (D3VIL)