Serengeti

(TV seriál)
  • Česko Serengeti - život v národním parku (více)
Dokumentární
Velká Británie, 2019, 5 h 51 min (Minutáž: 58–59 min)

Tvůrci:

John Downer

John Downer

Will Gregory

Lupita Nyong'o (vypravěč), John Boyega (vypravěč)

Epizody(6)

Tento jedinečný seriál po dobu jednoho roku sleduje vzájemně propletené životy ikonických zvířat savany. Filmové dílo nám umožňuje zavítat do panensky čisté, nedotčené přírody Národního parku Serengeti, ležícího hluboko v srdci Afriky, a ukazuje nám dramatické události a dojemné okamžiky ze všedního života. Půjdeme za osamělou lvicí se zlomenou hrdostí, budeme sledovat vášnivého paviána, který zoufale bojuje o znovuzískání své milované družky, a veselou, roztomilou rodinu mangust, která bystře využije každou příležitost, aby se zadarmo naobědvala. (TV Spektrum)

filmmovier

Nádherné, úchvatné, dechberoucí. Fantastické záběry. Klasický 100% standart od BBC, které na to tentokrát šlo zase trochu jinak... Tohle si nižší známku prostě nezaslouží. Zato vyšší klidně. Paráda. ()

webino

Neskutočne strhujúce,akonáhle jeden diel začne,sledujete aj s otvorenými ústami a nenávidíte reklamu a ten čas čakania na ďalší.Kamera BBC bola vždy o míľové kroky napred a tu niet o čom.Neskutočné zábery -strihy s viedo volavkami doplňujúce príbehy ktoré sledujete,akoby ste zvieratá považovali za hercov,ale tu je to živelné,prirodzené premiéra bez skúšky.Hudba zvuky špičkové. Vrelo odporúčam a mali by dať aj možnosť 5 hviezdičiek aspoň plus lebo 5 je málo :) ()

Bogrant

Serengeti je, okrem iného, ďalším príkladom toho, že pokiaľ chce človek dnes zhliadnúť prírodopisno-dokumentárny seriál tej najvyššej zaručenej kvality, tak jedine len od tejto produkcie, česť výnimkám. Tentokrát sú do toho zakomponované aj príbehy vybraných živočíchov, ktorých tvorcovia familiárne pomenovali, ale čo je hlavné, opäť natočili novými geniálnymi zábermi, pri ktorých je fascinujúci pocit sledovať, kam sa až dajú posunúť hranice. Úžas, ktorý si zaslúži viac pozornosti. ()

otík

Nádherné záběry, přelety nad přírodou, někdy i smutné příběhy. To vše přináší tento dokument, ze kterého je jasně poznat, že autor má zvířata rád. Slast pro oči. ()