Cats (TV film)

Předloha:

T.S. Eliot (kniha)

Andrew Lloyd Webber
  • Autogram

Muzikál, ktorý stojí mimo môjho záujmu. Nie je o žiadnom príbehu, dokonca ani o hudbe a speve okrem jedinej výraznej skladby Memory. Všetko stojí len na tanečnej choreografii a výrazných mačacích maskách a kostýmoch. Ďakujem, ale toto som od majstra Webbera nečakal, skôr by som to nazval výtvarným umením s hudobným podmazom.(6.4.2015)

svého času No1, ulítávala jsem na tom až chorobně, jela to dokola, znala celý kusy nazpaměť. Dodneška to mám někde v srdci schovaný a hřeje mě to tam. Prostě úžasný kočičí svět. Mefistofelees, Munkustrap, koťata. A Macavity! Duet Munkustrapa a Rum Tum Tuggera! Dodnes mi běhá mráz po zádech:) Filmové zpracování divadla nemělo nejmenší chybu.(23.10.2013)

Cats je trochu zvlastni muzikal - je totiz vlastne o nicem, zadne drama se nekona. Jenze to "nic" je vyplneno nadhernou hudbou, zpevem a tancem. Toto "filmove" zpracovani je ciste divadelni, odehrava se v jedine dekoraci, na jevisti, plusem pro divaka jsou detaily, zmeny uhlu, trocha trikovych dodelavek apod., kterych si v divadle zrovna moc neuzije ;-)(11.11.2004)

Není co vytknout, skvělá práce precizních Angličanů se předvedla v celé své parádě! Každý detail je geniálně propracovaný každá kočka má své barvy, charakter, hlas všichni perfektně tančí, skvěle zpívají a ani chvíli se nenudíte. Andrew L. Webber je prostě skvělý o tom se nedá diskutovat. A kdo Cats vidí jednou, tak jim navždy propadne.(23.5.2011)

Jestli máte rádi kočky a muzikály, proč ne :) Na druhou stranu, i pokud ne, stojí to za podívání. Už jenom pro ty zadky v upnutých kostýmech :) Ale ne, vážně, Kočky jsou o obrovském nasazení všech herců, kteří podle náročné choreografie museli podstoupit dlouhé přípravy. Výborné pěvecké i taneční vystoupení a úžasné kostýmy vás musí dostat. A soundtrack se také povedl - píseň Memory je famózní!(3.7.2013)