poster

Cirque du Soleil: Quidam (divadelní záznam)

 • USA

  Cirque du Soleil: Quidam

 • Slovensko

  Slnečný cirkus - Quidam

Dokumentární / Hudební / Rodinný

USA, 1999, 90 min

Režie:

David Mallet

Hrají:

John Gilkey
 • BR23
  ***

  Akorát som odtial prišiel. Videl som to naživo (v Blave), miesto sedadla bolo tiež oukej a bolo to pekné. Mno možno je to mnou ale čakal som niečo viac. Akože videl som predtým jednu časť na HBO (neviem už ako sa volala- tuším Worlds Away) a to v telke ma uchvátilo, toto (asi aj koli tomu že divák jako ja to nemal pekné naaranžované kamerami, nazoomované atd...) bolo fajn, pekné za tých umelcov by som dal 100 bodov ale ako divák- ktorý na to hľadel zo statického miesta a plným očakávaním ktoré jaksik neprišlo tomu dávam 3 pretože plno vecí som už videl mnohokrát i inde. Kvitujem že nepoužívajú zvieratá. Preto na ostatné cirkusy (s použitím zvierat) nikdy nechodím. Ci to stálo za tie nemalé peniaze? no to je dosť subjektívne položená otázka. úprimne- pre mna áno, stálo to zato. ale ja dovolím si povedať, žijem na dosť vysokej nohe a takáto príležitosť - vypadnúť z môjho krásneho rodného mesta (krajšieho než Blava :P) a ísť za ojedinelou kultúrou s mojou rodinou- je dosť vzácna. Som ale zvedavý na dalšie reakcie iných ľudí. chcem vedieť ako sú natom a či som len rozmaznaný spratek, ktorý si nič neváži (just kidding) :D(6.2.2015)

 • Šakal
  *****

  Tohle není obyčejný cirkus určený především dětem. Tohle je umění. Vždy jsem obdivoval lidi, kteří něco umí (dokáží) a jsou skutečnými mistry svého oboru (řemesla). Tohle je ten případ. Navíc zde nejde o „pouhé“ dokonalé zvládnutí artistických čísel. Cirque du Soleil se opírá o působivou scénu, nepřeberné množství nápadů a s tím související vypiplanou choreografii, ale má to i hmatatelný (průvodní) příběh (myšlenku). V 70% současné produkce má člověk (divák) pocit, že jejím sledováním si (ne)dobrovolně zkracuje život, popř. min (z)kazí dobrou náladu. Toto není rozhodně ten případ! Byť vidět to „naživo“, troufám si rozhodně tvrdit, zážitek by byl neporovnatelně větší, přesto (i v pohodlí obývacího pokoje) se jedná o nezapomenutelný zážitek. Já se zabořil do křesla a po dobu 90-ti min jsem se nechal unášet těmito artovými umělci, téměř nedýchal, o nějakém odskočení si na WC, či doplnění sklenky a talíře nemohlo být ani řeči a vše sledoval s otevřenou pusou, kdy i při těch nejnáročnějších artistických číslech vše vypadalo tak jednoduše a člověk se i přistihne, jak si říká, že je to vlastně jednoduché a jistě by to zvládl i on :-) Takže, díky za prodloužení (si) života a vyvolání dobré nálady.(5.1.2012)

 • Mr.Hudson
  *****

  Neskutečné představení, které jsem bohužel viděl pouze na obrazovce našeho televizoru. Je neuvěřitelné, co tento Sluneční cirkus z kanadského Montrealu předvádí. Výborné kostýmy, neskutečné kulisy pěkný nápad a především vynikající artisti, které tento cirkus shání po celém světě. Ono vlastně použít na tyto představení označení cirkus je trochu zavádějící, protože při tomto slově si většina lidí představí stan, cvičené opice a Berouskovi. Cirque du Soleil je ale pravý opak nám předhazovaným cirkusům. Vystupují zde pouze lidé, žádná zvířata a většina triků je založena na fyzické zdatnosti jednotlivých aktérů. A právě tyto věci dělají z tohoto cirkusu tak neobyčejně lákavou show, že ji nemohu odolat. Těším se až tyto akce dorazí i k nám do Čr.(9.1.2012)

 • Renton
  ****

  Nádherné cirkusové představení na obrazovce..(29.3.2005)

 • XdanteX
  *****

  Tak tohle bylo jak z jiného světa. Ta preciznost, nápady, zábava, hudba, kostými...umění. Za život jsem byl v pár cirkusech...ať už to byly Ruské křížené (tedy zvířecí a akrobatické vystoupení + klaun) nebo to byly jiné záležitosti z východního bloku zaměřené jen na akrobacii a "zábavu". Jedno vím jistě...v žádném z nich jsem nevydržel do konce. Ať už kvůli zoufalému pohledu na zvířata nebo ubohosti klaunů a jiných vystoupení....Naopak u tohoto Cirkusu mi běhal většinu času mráz po zádech jaká to byla nádhera. Jednou bych to chtěl vidět naživo.(31.12.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace