poster

Lord of the Dance (divadelní záznam)

 • Irsko

  Lord of the Dance

Hudební / Dokumentární

Irsko, 1997, 90 min

Režie:

David Mallet

Hrají:

Michael Flatley

Komentáře uživatelů k divadelní záznamu (71)

 • Galadriel
  *****

  Taneční bomba s naprosto perfektní choreografií, bravurními tanečníky, nádhernými kostýmy a v neposlední řadě (u mě dokonce téměř v první ;-)) fantastická hudba Ronana Hardimana. Vždycky, když se na tohle dívám, začnou mi cukat nohy a hned bych vlítla na jeviště a přidala se a hlavně - TOHLE mě přivedlo k irskému tanci! Díky za to, Michaele!(8.1.2006)

 • Gemini
  *****

  Pořádnou reprosoustavu a velkou obrazovku a nemusíte někam na staďák. I když, při sezení na oblíbené pohovce se nemůžete nechat tak pohltit živelností a dravostí rytmů jako při "live action" někde na ochozu. Nic to ovšem nemění na faktu, že tihle tanečníci to umí rozjet tak, že se vám z toho rozjedou panenky a že je to podobný nářez jako to, co předvádějí STOMP, a k tomu daleko melodičtější:)(29.11.2006)

 • tron
  *****

  Vidieť naživo a zomrieť.(6.2.2005)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Skupina keltských dupátorů se nechla zvěčnit na filmový materiál při úspěšném pokusu o zjištění, zda statika pódia vydrží ten nejhromadnější dupot v dějinách lidstva. Měnilo se tempo představení, rytmické skladby se střídaly se snivými, občas se rozvibrovaly hlasivky zahalené divy, jindy zase struny houslí nepříliš oděných umělkyň. Celkově byl podán další důkaz toho, že zelené umění made in Ireland je skvělý vývozní artikl.(12.2.2012)

 • Dragoni
  *****

  Kdo umí ten umí ....a Michael Flatley ten umí nejlíp, velkolepost jeho show je až byzardní, jak dokáže diváka nadchnout a ta atmosféra .. ta se nedá ani popsat. Choreografie, hudba na 110% atd.. Všechno je do nejmenšího detailu propracované.(9.9.2009)

 • flanker.27
  ****

  Dynamická irská skočná, choreografie a pěkné slečny v krátkých šatičkách, co víc si můžu přát :)) (BTW naživo je to samozřejmě za 5).(12.8.2006)

 • TeeAge
  *****

  Step milujem, ale v tomto svete táto sekcia umenia patrí im. Narodiť sa írom, alebo byť Jíří Kornom, inak to nejde... :)(1.11.2008)

 • genetique
  *****

  Bez komentára!!! Skoro som plakal od tej krásy a umenia! 100%.(12.8.2006)

 • Ainy
  *****

  Michael Flatley patří mezi mé oblíbence! Stejně tak i irská - keltská hudba a písně. Tohle vystoupení z roku 1997 jsem měla možnost poprvé shlédnout na VHS a pak jsem si pořídila DVD - uchvátilo mě svým dějem, samozřejmě hudbou - písněmi, houslovým vystoupením dvou houslistek, atmosférou, choreografií, vytvořenými kulisami - dekoracemi. Je to nádherné vystoupení lidí, jejichž životem je tanec - step. Ráda si toto DVD občas pustím pro náladu :-) hlavně když jsem doma sama, tak si to užívám a tančím bosá po podlaze ;-))(23.8.2011)

 • Le_Chuck
  ****

  Hudba jednoznačne za *****, to je proste moja srdcovka, tam nieje o čom. Tie tanečky ma až tak nebrali. Boli fajn, ale na rozdiel od hudby raz stačilo.(15.1.2006)

 • tahit
  ****

  K nejcennějším hodnotám tohoto filmu, vedle skvěle zvládnutých tanečních scén a výjevů, však patří vynikající hudba a to je velký přínos filmu. Hudba podmalovává osobité umění a spoluvytváří ucelený fantastický a harmonický celek. Režie se perfektně vyhnula teatrální podívané. Je tam spád i napětí. V tomto filmu projevil schopnost tanečník Michael Flatley vysokou úroveň tanečního umění. Jeden z nejlepších filmů tohoto žánrů.(8.12.2007)

 • Pepinec
  *****

  Kdo někdy stál na ochozu zaplněné arény, pozoroval zeshora taneční kreace a nechal si do uší tepat famózně propracovanou hudbu a nadšený řev obecenstva, ten marně hledá šestou hvězdičku. Ano, musíte mít rádi hudbu, musíte mít rádi tanec, musíte mít peníze na lupen a nesmíte mít citlivý sluch. Pak ale dojdete do ráje...(18.9.2008)

 • Hromino
  *****

  Co k tomu říct? Špičková show, na kterou budete zírat od začátku do konce a obdivovat ty úžasné lidi, co předvádějí za umění.(26.2.2009)

 • Šakal
  *****

  naprostá taneční bomba s neskutečně propacovanou choreografií, výbornými tanečníky v čele s Michaelem Flatleym, ve strhující keltské taneční show. Přímo před očima vám ožívá starověká legenda! Fantastická hudba Ronana Hardimana, nádherné tanečnice, co víc si člověk může přát :o) Tohle představení už nejednou odnesli mí sousedi, když jsem to doma " osolil" na domácím kině :o) Vidět to ale v reálu, tak na místě umřu blahem.....(23.1.2009)

 • klerik
  ****

  Krásne predstavenie, v ktorom je Flatleyho trochu pomenej ako som čakal, ale zážitok je to skvelý...(7.11.2006)

 • Nancy
  *****

  V televizi to sice nevyzní tak krásně, jako na živo, kde je samozřejmě lepší atmosféra i akustika, ale i tak je to opravdu výborné vystoupení. Bohužel se mi nepoštěstilo vidět to s Michaelem, ale i tak byl současný tanečník velice dobrý. Tak trochu tanci rozumím a musím přiznat, že irský step je dost makačka a tady si ho tanečníci tančí, jako by nic. Docela mě překvapilo, že to má i jakýsi jednoduchý děj, který by zde ale ani být nemusel, protože ty taneční vystoupení... to je prostě pastva pro oči. Určitě doporčuju všem fanouškům irské hudby a i všem amatérským i profesiálním tanečníkům. Jinak pro ty, co to již viděli mám dobrou zprávu: Michael Flatley má ještě další vystoupení, které je údajně ještě úsěšnější a lepší, než Lord of the Dance, ale bohužel s ním zatím sem nejezdí, tak se můžem alespoň těšit, že se třeba rozhodnou...(17.2.2005)

 • nash.
  ****

  Intro napumpuje sál mystickou keltskou náladou a pozvolna rozjede hudebně skvělé vystoupení s řadou úžasných melodií a vydařených tanečních vystupů. Když tanečníci a tanečnice přepnuli nohy na nejvyšší rychlost zíral jsem z otevřenou pusou, po zádech mi běhal mráz a nohy samy od sebe začaly vydupávat rytmus. Skvělá šou, která mi znovu připomněla jak parádní umí být irská muzika a tanec. Mělo to všechno jedinou vadu. Ultimátně nesympatického týpka Flatleye. Ten chlap mi svou vizáží, namachrovaností a mírně přehnanou baletní afektovaností kazil dojem z celého vystoupení. Naštestí nebyl na podiu zase tak často.(15.3.2014)

 • Flego
  *****

  Keď som to videl pred štyrmi rokmi prvýkrát, bol som fascinovaný. A to som videl len útržky z vystúpenia. Vidieť však v "celovečernom" formáte elektrizujúcu hudbu s úžasným tancom je fantastické. Nezabudnuteľné !(30.9.2007)

 • moviesfan
  ****

  Nebudu to rozvádět. Tohle se mi líbí.(21.7.2010)

 • bouncer
  ****

  Sice tanci vůbec nerozumím a po pravdě jsem taneční antitalent, ale toto dílko jsem si zamiloval. Úžasné vystoupení, na kterém zaručeně necháte oči.(21.2.2006)

<< předchozí 1 2 3 4
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace