P.U.L.S.E. Live at Earls Court 20.10.94, London (koncert)

Pink Floyd: P. U. L. S. E. Live at Earls Court

(Velká Británie)

Pink Floyd: Pulse

Hudební / Dokumentární

Velká Británie, 1994, 145 min (Alternativní: 47 min)

David Mallet

Odpusťte puntičkářské žbrblání pravověrného fandy. Reprezentativní průřez celou ´floydovskou´ tvorbou na prvním disku bych zhodnotil slovy jako skvělou audiovizuální podívanou, kde ale nepochopím - "žbrblání č.1" - proč z 11 skladeb jsou ve více jak polovině zastoupeny poslední 2 alba (která už nemají ten typický floydovský sound, spíš je beru jako taková Gilmourova sólová alba) a zbylá bohatá tvorba Pink Floyd - "barrettovskými začátky" počínaje, přes psychedelické období, rockový přelom až k "Watersovké éře" - je zastoupena pouhými 5 skladbami. Na 2 disku je pak koncertní zpracování celého asi jejich nejproslulejšího alba THE DARK SIDE OF THE MOON (které dodnes drží rekord ve Guinessově knize rekordů jako album, jenž se celých 741 (!!!) týdnů drželo v žebříčku 200 nejprodávanějších alb ve Spojených státech, prodalo se ho na 40 milionů kusů a je společně s albem Thriller Michaela Jacksona nejprodávěnějším albem všech dob), přesně v tom pořadí skladeb, jako je na samotném albu. K němu se právě váže mé "žbrblání č.2": Kdyby se doprovodné vokalistky ve svém jediném sólovém výstupu tak těžce nemíjely s orig. vokálem ve skladbě ´The Great Gig in the Sky´, kdyby ve skladbě ´Money´ nebyla ta podivně ztišená improvizační pasáž, a kdyby se v ´Any Colour You Like´někde záhadně neztratilo to výrazné hypnotické klávesové sólo (Wright se tam o něco pokoušel, ale nebylo skoro vůbec nic slyšet), tak by to byl 100% zážitek. Takhle teda jenom......98% :o)) Každopádně pro ´floydovské´ fandy vydatná potrava, která - viděna naživo - rovná se kuřecím medailónkům s kaviárem, rakvičkami se šlehačkou a Chardonnay - ročník 2003 :o)(25.5.2007)

Ač jsem fanoušek Pink Floyd již dlouho, tak jsem čekal na originál od Ježíška a tak se podíval na P.U.L.S.E. až teď a nemůžu říci nic, než že to byla BOMBA! Dokonalé souznění hudby a show, které se možná už nikomu nikdy nepodaří zopakovat a které se nedá popsat slovy v komentáři. Ze záznamu je také dobře vidět i slyšet těžko zastupitelná výrazná role klávesisty Ricka Wrighta na hudbě Pink Floyd. Důrazně doporučuji k poslechu použít kvalitní prostorovou aparaturu, protože hudbě to dá naprosto odlišný rozměr, skoro jakoby člověk byl přítomen. Skoro.(5.1.2010)

Mám rád hudbu, která "je o něčem", a tahle přímo vypráví fantastické příběhy.... A když se k ní ještě přidají různá světýlka, efekty, lasery, (létající prasátka) a skvělý zvuk - nádhera. Nepamatuji a ani dobře neznám ty nejstarší kousky PF, ale zde hraný výběr písní mi sedl. Nebyl jsem sice osobně přítomen, ale dvoudisková edice DVD s digitalizovaným a remasterovaným 5.1 zvukem mi přinejmenším přiblížila celou atmosféru. To příjemné mravenčení v zádech a to zvláštní lechtání v žaludku mi rozhodně stojí i za občasné zabouchání na zeď od sousedů, že si to pouštím moc nahlas;-) Byl jsem na The Australian Pink Floyd Show v Ostravě a nebylo to špatné. Ale možná právě proto, že se snažili být přesně jako Pink Floyd, necítil jsem už tu šťávu a energii, už to prostě nebyli Pink Floyd....(13.11.2012)

Skvělé, skvělé, skvělé...Jde poznat, že když se sejdou 4 geniové vznikne něco naprosto úžasného. Pink Floyd, jejich hudba a světelné efekty (s kterýmy vlastně tato kapela přišla jako první), vytvořili jakýsi nový rozměr hudby, který je nyní téměř nezbytný na každém koncertě. Podle mě je toto nejlepší koncert, jaký byl kdy nahrán. Všichni, ať hudebně vzdělaní, či ne, by měli tento koncert shlédnout.(31.8.2011)

Taková strašná škoda, že jsem tento koncert nemohl vidět naživo. Hodně závidím lidem, kteří tam byli... Floydi to nejdřív rozjedou pomalejší "Shine on you crazy diamond" a pak se strhne lavina... Celé dvě hodiny a půl naprosto dokonalé muziky a vizuálních efektů. A potom ten konec... "Run like hell"... Celá hala se otřásá zvuky ohňostroje a aplaudujícího davu. Jak často jsem si PULSE pouštěl na CD a teď jsem mohl vidět celou tu mašinérii v pohybu (aspoň na televizi). Je to nazapomenutelný zážitek!(13.3.2005)