Reklama

Reklama

Beze stopy

(seriál)
  • USA Without a Trace (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2002–2009), 112 h 50 min (Minutáž: 40–44 min)

Hrají:

Anthony LaPaglia, Poppy Montgomery, Marianne Jean-Baptiste, Enrique Murciano, Eric Close, Roselyn Sanchez, Annie Corley, Brian Tee (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(160)

Obsahy(1)

Každou minutu na světě záhadně zmizí stovky lidí. Speciální jednotka FBI v New Yorku vedená agentem Jackem Malonem (Anthony LaPaglia) je vytvořena speciálně pro tyto případy. Jeho tým sbírá střípky důkazů a postupně se snaží nejen objasnit příčiny, jež vedly ke zmizení lidí, ale hlavně je nalézt a to dříve, než uplyne magická hranice 48 hodin, po nichž pravděpodobnost úspěšného objevení živého člověka extrémně rychle klesá až na nulu... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (91)

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Někdy se to trochu snaží o druhé Odložené případy, ale je to rozhodně zajímavá kriminálka patřící k těm lepším.Některé díly jsou naprosto nezajímavé a nudné,jiné úplný opak.Problém toho seriálu je,že to je asi pro málo koho guilty pleasure už kvůli postavám,které..nevím,prostě nejsou "zamilováníhodné" a jejich osudy člověka prostě nevezmou za srdce. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Druhý tohtoročný novácký seriál "od Bruckheimera". Jde tu o poněkud poctivější detektivní práci než ve všech CSI, kde když už dojdou scénáristům nápady, vše vyřeší buď zázračný počítačový program schopný zaostřit na fotce v odrazu v zrcadle jinou fotku nebo ještě zázračnější plexisklová krabice s kouřem, a to se cení. Ale nějak mě to prostě nechytlo...asi jsem příliš ovládán pozlátkem:) Ode mě 60%. PS: Poppy je minimálně na 90%;) ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Bruckheimer se opřel do dalšího kriminálního seriálu, ale jak se řiká, není radno dvakrát vstupovat do stejné řeky a tak je to také dost dobře znát. V dnešní době totiž už je takových kriminálek, u nás a kór v Americe, že je těžké se v tom orientovat a říct, která je dobrá a která špatná. Je prostě normální, oproti jiným. Byla by dobrá, kdyby jiné nebyly, takhle je jen průměrná. (6/10) ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Občas se někdo ztratí. To se holt stává v ČR i v USA. Jenže zatímco u nás snaživý policista zkontaktuje blízké osoby, sepíše protokol, vyhlásí osobu do pátrání a vyrazí dle instruktáže vedoucího buzerovat nepřipoutané řidiče, tak v USA Jack Malone svolá svůj tým, počmárá několik tabulí, vyšle své podřízené po stopě a nikdo nejde domů, dokud nenadzvednou správný kámen. Mají samozřejmě drobné výhody v tom, že se elektronické špiclování stalo běžným standardem a také v tom, že další oznamovatel ztracené osoby spořádaně vyčká až do nálezu té aktuálně hledané. Nicméně jejich pátrání vydrželo být hodně zajímavé několik sérií a jako příležitostná kulisa k jídlu u mne dodnes funguje naprosto spolehlivě. ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Vím, že je brzy hodnotit, viděl jsem jen pár dílů, ale zaujalo mě to. Když jsem ten seriál sledoval, napadlo mě, že si amíci konečně uvědomili, jaký úspěchy mají jejich kriminální seriály, který nejsou zároveň akční. Doufám, že se to zase nezvrtne a jako u těch akčních nezačnou vyrábět jenom další hlouposti a pro uvažujícího člověka nestravitelný žvásty. Velkovýroba, to je jejich. jindy tak jsem viděl víc dílů a můžu s klidem říct, žeje to dobrej seriál. Nejvíc se mi asi zatím líbila epizoda, kde hledají arabského lékaře. Ta mi zkroutila i palce u noh, protože tohle je opravdu skutečný amohlo by se stát komukoliv. ještě jindy Na tomhle seriálu se mi extrémně líbí ještě to, že případy pokaždý nekončí tím, že by vyšetřovatelé odhalili pachatele, nebo uneseného zachránili. Přidává to tomu na reálnosti. I když i v Zákon a pořádek se o to občas snaží, tak tady mi to přijde mnohem častěji. A to oceňuju. zase jindy Další věc, která je zajímavá a celkem novátorská je provázání některých dílů. V jednom Charles S. Dutton přišel za Jackem, že má další stopu po synovi a o několik dílů později sám zmizel v další marné honbě za uneseným potomkem. Nebo v jednom již výše zmíněném dílu hledali doktora a o něco později z toho jsou problémy u soudu a zároveň i ze šlapání po patách jistému senátorovi o tři díly pozadu. Není to obyčejný flashbackování jako třeba v Jakeovi a tlusťochovi, tady to má opravdu důvod a ne jen zavzpomínat na tři starší díly, kdo z právě propuštěných by mohl být vrah.A teď úplně jindy. Myslím, že je to nejrealističtější detektivní seriál, jakej se dá v našich televizích vidět. Proti tomuhle se může jít zahrabat i realita Zákonu a pořádku (kde je taky hodně vysoká). A Kriminálka Las Vegas se se svou "realističností" nemůže ani to. Teď se mi líbil jeden díl o klukovi, kterýho šikanovali spolužáci. Ten díl byl absolutně skvělej. Naopak se mi nelíbí díly, který nejsou z obvyklýho prostředí. Vyznívají křečovitě až směšně. Mám na mysli díly z prostředí ruských emigrantů, mexických emigrantů, vojáků v Iráku, Arabů atp. Když se jeden z Rusů jmenuje Alexandr Děňisovič (Alexandr Solženicyn napsal novelu Jeden den Ivana Děňisoviče) nepřipadá mi to jako náhoda a když si Ruska stýská, jaký to doma bylo hrozný a jak je to tady skvělý, chce se mi smát. Nebo když jinej Rus povídá, jaká je tady demokratická policie. Ale jinak je to většinou vysoce kvalitní seriál, nesnaží se šokovat neobvyklostí případů a jejich řešením, jako Kriminálka Las Vegas (kde, přiznejme si, jde jen o to ukázat nádherný způsoby vyšetřování ale realita jde do háje podřízená chycení pachatele za každou cenu), ani tu nejde o usvědčení pachatele, jako v Zákonu a pořádku, ale hlavně o to, najít zmizelého včas a ve zdraví. Zas jindy Už aby N@va koupila další pokračování, začíná se mi stýskat po dobrým seriálu. Díky bohu, že Prima ještě dává Zákon a pořádek s D'Onofriem. ()

Galerie (541)

Zajímavosti (8)

  • Některé epizody jsou založeny na opravdových zmizeních vyšetřovaných FBI. (ČSFD)
  • Původně se měl seriál jmenovat Vanished, když se ho ale ujmula CBS, změnil se název na nám známé Without a Trace. (ČSFD)

Reklama

Reklama