Mork & Mindy (TV seriál)

Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA, 1978, 94x30 min

Robin Williams, Pam Dawber, Conrad Janis, Tom Poston, Robert Donner, Jonathan Winters, Jim Staahl, Corey Feldman, Scott Marshall, Jay Thomas, Barry Van Dyke, Patrick Cranshaw, Raquel Welch, Penny Marshall, David Letterman, Stanley Kamel, Joe Regalbuto, Elinor Donahue, Gregory Itzin, Anthony Peck, David Spielberg, Jillian Kesner, Rance Howard, Wally Dalton, Dana Hill, Tim Thomerson, Richard Libertini, Dinah Manoff, Georgia Engel, Ronnie Schell, Jack Dodson, Martin Ferrero, Virginia Capers, Logan Ramsey, Brad Savage, Lyle Waggoner, Ross Martin, Lee Weaver, Joyce Mandel, Ruta Lee, Tammy Lauren, Tracy Austin, Paul Willson, Garry Goodrow, Melanie Vincz, Angela Aames, Max Maven, Harvey Lembeck, Ed Peck, Robert Hogan, Charles Lane, Don Galloway, Vernon Weddle, Bruce M. Fischer, Jeff Harlan, Larry Gelman, Anita Dangler, Hugh Gillin, Tom Sullivan, Ned Wertimer, Sam Freed, Johnny Haymer, Don Dubbins, Bill Morey, Reid Smith, Beverly Sanders, Vidal Peterson, William Porter, James Staley, William Bumiller, Lloyd Kino, Ty Henderson, Bill Kirchenbauer, Beans Morocco, Joe Howard, Phillip R. Allen, Ed Bernard, Barbara Cason, Marilyn Kagan, Maureen Arthur, David Ketchum, Foster Brooks, Terrence E. McNally, Ilene Graff, David Haskell, Elizabeth Hoy, Fay DeWitt, Priscilla Morrill, Peter Elbling

Brian Levant

Melvin Shapiro

Dávno tomu, kdy jsem zbožňovala tento seriál, zejména Robina Williamse. Škoda, nakonec zklamal. Myslím Robin, ne seriál. Krátkoepizodní seriál o emzákovi, který se seznamuje s životem na Zemi a každý díl posílá své zprávy Orsonovi, co se naučil o lidech. Vyniká Williams jako komik.(9.5.2014)

Videné dávno, pradávno v maďarskej televízii.Na tento seriál mám len tie najlepšie spomienky.Nanu-nanu.(23.3.2010)

Na tento seriál už mám jen hodně matné vzpomínky. Když nepřečtu tady od uživatele rotel, to nanu-nanu, ani si nevzpomenu. Je to nezvyklý seriál určitě, ale na Robina Williamse víc jsem otevřel oči až u filmu Dobré ráno, Vietname, jako asi každý z nás.(11.6.2014)

• danecek24

Zlatý Glóbus - cena (1) - 36. ročník (za rok) 1978 - *Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Robin Williams + nominace (1) - 37. ročník 1979 - Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Robin Williams(13.2.2009)

Seriál proslavil Robina Williamse, jehož mimozemšťan Mork vyniká vynikající mimikou a schopností parodovat a napodobovat všechny okolo. Jeho poněkud excentrické mimozemské chování (sedí na hlavě, pije prstem, vzruší se dotekem na zápěstí) doplňuje jeho oblíbené slovo "shazbot", což by se hezky česky dalo přeložit jako "do háje". Seriál rozhodně pobaví, i když se některé vtípky časem opakují.(10.1.2010)

• - Jedná se o jediný seriál, který kdy Robin Williams zrežíroval a rovněž si v něm i zahrál. (willy1)