Film Kika nabízí křiklavě nekonvenční „propletenec", kde jsou hlavními hrdiny kosmetička Kika, podivný spisovatel krimi románů, v nichž možná popisuje své vlastní činy, jeho původně mrtvý syn Ramón, málem až úchylná moderátorka erotické talk show, a Kikina lesbická hospodyně, která má poměr se svým bratrem, pornohercem. To je roztomilý a morbidní karneval posedlostí a vášní, jenž je i scenáristicky dílem Almodóvara. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Aleix

Je zajímavý sledovat Pedrovi filmy chronologicky pozpátku. Když akceptujeme fakt ,že je to úchyl a včem se výžívá na přelomu tisíciletí až doposud ,tak právě na začátku 90 let se teprve rozjížděl a ve filmu Kika jsme viděli jen lehký závan toho co příjde později. Afektované krásné ženy a muži. Lesbická služebná Juana a její incestuchtivý bratr Paul ,toho času nadržený pornoherec na útěku z vězení. K tomu pár vražd a znásilnění. A máme tu Almodóvara v celé své kráse či odporu ,jak divákův vkus zhodnotí. ()

Morloth

Pokud jsem o Ženách na pokraji nervového zhroucení mluvil jako o upatlaném kýči, tak bych měl podobně brát i Kiku. Naštěstí zde jsem se s Almodóvarem setkal. Tento žánrový mišmaš utahující si z morálky, sexuality, společnosti, módy, filmu, televize,... nezná hranice. Jenže nezná je inteligentně, tudíž jedna z nejúžasnějších parodií, které jsem měl možnost vidět. Almodóvar je kvalitní filmař, ví co se smí, co se nesmí. A to co se nesmí, rád používá s obsesí sobě vlastní. ()

myse

Absurdní komedie, to je přesně ono. První komedie od Almodóvara, co jsem viděla; ale to by to nebyl on, aby to originálně nepojal - zesměšněním vážných věcí a každodenností. Nicméně ve vážné poloze jej mám radši. Naivní komediální postava Kiky je zasazena do krutého reálného prostředí, se kterým se musí konfrontovat a postupně zjišťuje, že svět kolem ní není jen růžový. Nicméně se nepoučí a její absurdní reakce jsou opravdu úsměvné. Působí to na mě jako experiment - vemte novodobé syrové drama plné vražd, pokrytectví, agrese a médií, kterým není nic svaté, a umístěte do něj postavu z totálně jiného žánru, totiž z naivní komedie z první poloviny 20. století, a sledujte, co se stane. Snímek Kika je podle mě velmi pravděpodobným výsledkem. ()

Piškotka

Filmu se nedá nic vytknout. Napínavý, ztřeštěný, vášnivý, milující, nenávidějící, upřímný, freudovský,...Samotná Kika zde sehrála vedlejší roli v milosteném trojúhelníku. Hlavní otěže drželi nevlastní otec a syn. Futuristická psycholožka a nadržený a kajícný pornoherec doplňovali zvrácenost našeho žití a potvrzovali, že všude kolem nás je něco jako Velký bratr. Herci skvělí. ()

emma53

Asi bych měla něco napsat něco o svých pocitech z Kiky, ale v tomhle případě to nejde. Buď jsem spadla z Marsu já a nebo Almodóvar a nebo to psal v poli mezi marihuanou, nic jiného mě totiž nenapadá. Jedno vím jistě. Že tímhle počinem mě neoslnil i když už ho přece jen trochu znám a miluji jeho filmy, ale tohle bylo na mě jako na obyčejnou smrtelnici vážně dost silné kafe. "Vyfoť mě, netvař se tak křečovitě, no tak dělej.....". Kdo viděl, tak ví. ()

• Peter Coyote tam strávil mesiace zdokonaľovaním španielčiny, jazyka, ktorým už vtedy plynule hovoril. Na nakrúcaní mal dokonca aj jazykového trénera. Pedro Almodóvar sa však v postprodukcii rozhodol dabovať jeho hlas hercom Ángelom Quislantom, čo Coyota hlboko rozrušilo. Napriek tomu Coyote tvrdí, že sa mu film páčil. (Arsenal83)