• Španělsko

• Francie

Drama / Komedie

Španělsko / Francie, 1993, 100 min

Filmu se nedá nic vytknout. Napínavý, ztřeštěný, vášnivý, milující, nenávidějící, upřímný, freudovský,...Samotná Kika zde sehrála vedlejší roli v milosteném trojúhelníku. Hlavní otěže drželi nevlastní otec a syn. Futuristická psycholožka a nadržený a kajícný pornoherec doplňovali zvrácenost našeho žití a potvrzovali, že všude kolem nás je něco jako Velký bratr. Herci skvělí.(2.1.2013)

Pokud jsem o Ženách na pokraji nervového zhroucení mluvil jako o upatlaném kýči, tak bych měl podobně brát i Kiku. Naštěstí zde jsem se s Almodóvarem setkal. Tento žánrový mišmaš utahující si z morálky, sexuality, společnosti, módy, filmu, televize,... nezná hranice. Jenže nezná je inteligentně, tudíž jedna z nejúžasnějších parodií, které jsem měl možnost vidět. Almodóvar je kvalitní filmař, ví co se smí, co se nesmí. A to co se nesmí, rád používá s obsesí sobě vlastní.(7.6.2010)

V jednej scéne vidíme na stene plagát filmu Peeping Tom a nie je tam iba tak náhodou. Kika je absolútny chaos, ale premyslený a s fungujúcou vnútornou logikou. Čo nefunguje, je tempo filmu. I keď je absolútne šialený a tým pádom by mal ubehnúť ako voda, opak je pravdou. Subjektívny čas je tu podstatne dlhší, ako striedmych 100 minút stopáže. To však môže byť iba môj problém, alebo problém momentálnej nálady. Mozaika postáv, ktoré nie sú ako z reality, ale svojim expresívnym správaním vyjadrujú mnohé z vecí, ktoré v sebe držíme a nedáme navonok najavo. Almodovarove postavy takýmto ostychom netrpia a keď chcú napríklad zabiť, tak zabijú....70%.(6.2.2016)

je to jeden z lepších filmů Almodóvara. Celkem typické zvlášní figurky a vztahy, na jaké si člověk u tohoto režiséra už zvykmul, tentokrát ovšem ve více komediální poloze. A jsou tam opravdu velmi vtipné momenty. Jako obvykle i zde hrají velkou roli city a vášně, které jsou pozoruhodně propletené. Filmový zážitek. (Je mrtvý? U toho chlapce člověk nikdy neví.)(6.7.2013)

První Almodóvarův film, u kterého jsem se smála. Některé okamžiky byly fakt vtipné. Něco bylo sice zavedeno do extrému (např. investigativní reportérka chodící v prazvláštním obleku s kamerou na hlavě), ale podle mě to k filmu patřilo. Jak už bývá u Almodóvara zvykem, nechyběly různé sexuální úchylky, originální milostné scény (k těm řadím i znásilnění) či transexuál.(23.5.2006)