Film Kika nabízí křiklavě nekonvenční „propletenec", kde jsou hlavními hrdiny kosmetička Kika, podivný spisovatel krimi románů, v nichž možná popisuje své vlastní činy, jeho původně mrtvý syn Ramón, málem až úchylná moderátorka erotické talk show, a Kikina lesbická hospodyně, která má poměr se svým bratrem, pornohercem. To je roztomilý a morbidní karneval posedlostí a vášní, jenž je i scenáristicky dílem Almodóvara. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Piri

Je to fantasticky absurdné. Sexi zrelé žienky a Veronica Forque je TOP v tomto filme, i keď to nie je žiadna kráska (tvár, chrup). Almodóvar si vie vyberať tie správne ženy, vášeň a erotiku vkladá asi do každého svojho diela, čo je vidieť aj na obsadení zlatej Victorii Abril, ktorá tu stvárňuje horkokrvnú supernovinárku s kamerou na hlave. Rozhodne zaujímavý mix rôznych žánrov a situácií, ktoré vrcholia drasticky a nie bežným happyendom. Takéto filmy dnes chýbajú. Oplatí sa rozhodne pozrieť aj dnes ako "protilátka" proti dnešným superCGI akčným, fantasy alebo sci-fi blockbusterom. Slovenský dabing je obzvlášť lahôdkou k tomuto filmu, v hlavnej úlohe Marta Sládečková, réžia Ján Šuda. ()

emma53

Asi bych měla něco napsat něco o svých pocitech z Kiky, ale v tomhle případě to nejde. Buď jsem spadla z Marsu já a nebo Almodóvar a nebo to psal v poli mezi marihuanou, nic jiného mě totiž nenapadá. Jedno vím jistě. Že tímhle počinem mě neoslnil i když už ho přece jen trochu znám a miluji jeho filmy, ale tohle bylo na mě jako na obyčejnou smrtelnici vážně dost silné kafe. "Vyfoť mě, netvař se tak křečovitě, no tak dělej.....". Kdo viděl, tak ví. ()

Vesecký

Takový trochu odlehčený Almodóvar, trochu černá komedie o jednom spisovateli - hromadném vrahovi, jedné vizážistce, která ho tam ráda měla a taky superhrdinovi pornofilmů, který na útěku z vězení čtyřikrát znásilní Kiku, vše je nafilmováno a předvedeno v jedné skutečně Reality show. Scéna toho znásilnění ve mně vyvolala skutečně nezadržitelný smích, bylo to po komediální stránce vyvrcholení díla, ale řada dalších hlášek volala po vysokém hodnocení. Ale na pět hvězdiček to tentokrát nebylo, i když to byl skutečně asi Almodóvarův film, u něhož jsem se skutečně nejvíc pobavil. ()

mortak

První scéna naznačuje polohu filmu. Žena hraje před profesionálním fotografem profesionální vášeň - a to se snaží dělat skoro všechny postavy filmu mimo Kiky. Ta se svým obrovsky širokým ženským srdcem opravdu chce, aby všichni vypadali překrásně (proto je kadeřnicí) a chce, aby všichni muži okolo byli spokojení a tak jim dává upřímně své tělo. Oba muži už své vášně (vraždy, voyeurství) chladně prodávají - do literatury, do fotografií. Kdyby Almodovar zůstal u této linie a trochu více ji propracoval, stačilo by to bohatě na celý film. Bohužel mistr neudržel své vášně, a tak ještě přidal pornoherce (prodej sexu - další muž, co své vášně prodává) a Andreu, která předstírá že chce pomocí objektivity televize zjistit pravdu (a lidé ji rádi prodávají své zločiny a poklesky). Výsledek už je notně přeplácaný a zbytečně doslovný. ()

AloeB

Tento film nabízí spoustu argumentů, proč Almodóvara kritizovat, či ho přímo nemít rád. Popravdě nejde úplně o standart (ale to žádný tvůrcův film) a i mě šel jen těžko zařadit. Režisér se nijak nesere se zběsilým představováním rozličným bizarních postaviček jeho filmového panoptika a hned je zasazuje do zvláštních situací, kdy divák chvílemi netuší, zda k tomu může bezpečně přistupovat jako ke komedii či ne. Já prozřel až u praštěné scény znásilnění hlavní hrdinky uprchlým pornohercem, kde už mi bylo víceméně jasné, že zde se na vážnou notu nehraje a i tak by se k tomu mělo přistupovat. Ostatně pak se divák smíří i s šíleně působící televizní moderátorkou jisté morbidní talkshow a nebo potrhlého vztahu lesbické hospodyně se svým bratrem. Odlehčenost trochu ubírá Almodóvarovu silnému citu pro drama, který známe například z Todo sobre mi madre nebo La mala educación, žánrově se tento film blíží spíše k režisérovu snímku Volver, v kterém je ovšem také více znát snaha o vyšší přesah a lidské drama. Na rozdíl od zmíněných totiž považuji Kiku spíše jako legrácku, kterou si Pedro uhnětl, aby se ze všech těch silných ženských dramat nezbláznil. Což tedy samozřejmě neznamená, že si z tohoto nemohu nic vzít, ostatně pro charakterovou studii je toto zlatý důl. ()

• Londýnske metro zakázalo plagát k filmu, na ktorom bola Victoria Abril v sado-maso oblečení od Jean-Paul Gaultiera s umelými prsiami, napriek tomu, že plagát sa používal na propagáciu filmu všade inde na svete. (Arsenal83)