Film Kika nabízí křiklavě nekonvenční „propletenec", kde jsou hlavními hrdiny kosmetička Kika, podivný spisovatel krimi románů, v nichž možná popisuje své vlastní činy, jeho původně mrtvý syn Ramón, málem až úchylná moderátorka erotické talk show, a Kikina lesbická hospodyně, která má poměr se svým bratrem, pornohercem. To je roztomilý a morbidní karneval posedlostí a vášní, jenž je i scenáristicky dílem Almodóvara. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

gudaulin

Velmi zábavný snímek Pedra Almodóvara je karnevalem bizarních postaviček a absurdních situací a pro příznivce jeho filmového stylu je znalost Kiky pochopitelně povinností. Objevují se tam všechny základní motivy přítomné v jeho tvorbě, tzn. sexuální úchylky, emancipované ženy, kritika popkultury, ze které na druhou stranu Almodóvar nepokrytě těží, a zajímavě pojaté vztahy a milostné scény. Některé momenty filmu jsou rozkošné a nutkají mě k pěti hvězdičkám, na druhou stranu jako celek je Kika přece jen trochu chaotická a ztrácí se obsah sdělení. Celkový dojem: 85 %. ()

kleopatra

Kdo Almodóvara zbožňuje jako já, bude nadšen. Kdo ho nesnáší, bude mít tímto filmem kupu argumentů k jeho kamenování. Slovo kýč moc nepoužívám, ale myslím, že balancovat tak tak na hraně mu jde stejně dokonale jako burcovat bránici, mozkové závity i srdce - často v jednom. Kika je film hodně praštěný, žánrově přepestrý, zdánlivě zmatený, ale Pedro ví přesně, co a proč dělá (a dělá to originálně a nenapodobitelně), a já nemůžu dát míň než 5. ()

emma53

Asi bych měla něco napsat něco o svých pocitech z Kiky, ale v tomhle případě to nejde. Buď jsem spadla z Marsu já a nebo Almodóvar a nebo to psal v poli mezi marihuanou, nic jiného mě totiž nenapadá. Jedno vím jistě. Že tímhle počinem mě neoslnil i když už ho přece jen trochu znám a miluji jeho filmy, ale tohle bylo na mě jako na obyčejnou smrtelnici vážně dost silné kafe. "Vyfoť mě, netvař se tak křečovitě, no tak dělej.....". Kdo viděl, tak ví. ()

venus

První Almodóvarův film, u kterého jsem se smála. Některé okamžiky byly fakt vtipné. Něco bylo sice zavedeno do extrému (např. investigativní reportérka chodící v prazvláštním obleku s kamerou na hlavě), ale podle mě to k filmu patřilo. Jak už bývá u Almodóvara zvykem, nechyběly různé sexuální úchylky, originální milostné scény (k těm řadím i znásilnění) či transexuál. ()

Divočák

Na Kice je krásně vidět, že i když už měl v roce 1993 Almodóvar na kontě okolo 9 celovečerních filmů, pořád ještě piloval svůj současný styl a pořád ještě hledal svou pravou filmařskou tvář. I když Kika není špatný film, chybí jí ještě ta pravá palčivá atmosféra a almodovarův sugestivní pohled na svět, který provází jeho současné filmy a který je dokáže dotáhnout až k filmovým oceněním (oscar). Jinak ta čtvrtá hvězdička je jen a pouze za postavičku jménem Paul Bazzo, který tady funguje podobně jako Viktor Čistič v Brutální Nikitě. I když na obrazovce stráví ani ne deset minut, dokáže si film ukradnout skoro celý sám pro sebe a jen na svých bedrech ho vynáší nejméňe o jednu kvalitativní příčku výš. Někdo, kdo se dokáže čtyřikrát po sobě udělat v holce bez vysunutí a když už není kam zasunout, tak se aspoň vyhoní na balkóně a sperma přitom padá na náhodné kolemjdoucí, si zaslouží vlastní film! ()

kinej

Komedie to není špatná, ale názorně ukazuje, že Almodóvar je silnější ve vážnější sféře. V Kika jsou postavy zkarikované až moc na to, aby je člověk chápal. A tak je tento film lehce bizarní, místy vtipná podívaná. Nachází se zde asi nejvtipnější znásilnění v dějinách filmu, což ani moc nepřekvapí, protože postoj Almodóvara k erotickým scénám je hodně ojedinělý. Tyto pasáže působí opravdově a dodávají jeho filmům další rozměr. A Kika je toho názorným důkazem. ()

nunka

Kika je ďalšou originalitkou zo série Almodovarovho "kriklavého pera" a absurdného humoru..ako vždy pútavé a nekonvenčné! ()

Boogeyman

Film tak nevyrovnaný, kde se genialita střídá s nejhlubší trapností, až člověk znejistí, jestli ta genialita je skutečně geniální (oživování elektrickým proudem) a trapnost skutečně trapná (celá znásilňovací scéna s balkónovým vyvrcholením). Zkrátka jestli ten film je úplná sračka, nebo naprostá senzace. Volím zlatou střední. ()

hippyman

mé druhé setkání s almodóvarem, po nemastných neslaných Ženách jsem nečekal mnoho, ale co to - celkem příjemné překvapení... bizarní příběh s prvky černého humoru a krimi - ulítlé, úchylné, absurdní, dobré. 70% ()

Aky

Něco tak praštěného a ztřeštěného, ale současně inteligentního, se jen tak nevidí. Je zapotřebí se na film připravit, vědět, do čeho člověk jde, aby neslouzl ke zbrklému povrchnímu odsudku, protože některé nápady jsou tak originální, že se těžko vstřebávají. ()

Omnibus

"Almodóvar Pedro - podivností vědro." Cha chá. Vražedný kojot Peter Coyote, jeho nevl. syn, t.č. ne vl.vin. sirotek (se třemi zajímavými koníčky - voyerismus, gerontofilie a občasný rigor mortis), teplá hospodyně Juana s knírem a se skobou místo frňáku (že by jí mohl i Belmondo závidět), její incestní brácha pornoherec kajícník, t.č. na útěku, i naše Hinvestigativní TELEvizní reportérka Andrea Caracortada, ti všichni sice perlili, ale vlastně jen přicmrndávali. Hlavní postavou příběhu bylo libido KIKY. Sympaticky odkvétající, leč stále bujná paní s bujným dekoltem a (z)dravým libidem, která se odvážně položila do role, zejména v několik hodin trvající scéně znásilnění, u které mi tekly slzy smíchu, což ode mne nebylo hezké, uznávám. Ale moje holka se u toho smála taky, takže v poho. Film je samozřejmě "typická slátanina", ujetý, divný a neučesaný, stejně jako Almodóvar sám, ale co od toho pacholka čekat jiného. Vřele (ne)doporučuji všem homofobům, mravokárcům a militantním feministkám. Varování: členům sportovního politického klubu #MeToo hrozí po zhlédnutí vyrážka a vážné psychické následky! ()

Legas

Absence nosného příběhu v tomhle Almodóvarově díle tentokrát dosáhla neúnosných mezí. Ale opět je to správně šílené. ()

Anderton

V jednej scéne vidíme na stene plagát filmu Peeping Tom a nie je tam iba tak náhodou. Kika je absolútny chaos, ale premyslený a s fungujúcou vnútornou logikou. Čo nefunguje, je tempo filmu. I keď je absolútne šialený a tým pádom by mal ubehnúť ako voda, opak je pravdou. Subjektívny čas je tu podstatne dlhší, ako striedmych 100 minút stopáže. To však môže byť iba môj problém, alebo problém momentálnej nálady. Mozaika postáv, ktoré nie sú ako z reality, ale svojim expresívnym správaním vyjadrujú mnohé z vecí, ktoré v sebe držíme a nedáme navonok najavo. Almodovarove postavy takýmto ostychom netrpia a keď chcú napríklad zabiť, tak zabijú....70%. ()

meave

Almodóvar - pre mňa vždy tak trošku nepochopiteľný a nepochopený. Je to pravdepodobne nekonvenčnosťou jeho postáv - akoby zaradenie celkom obyčajného človeka bolo nepatričné a k nemu nepatriace. Napriek tomu sa na ten jeho kaleidoskop - neuveriteľne farebný a premenlivý - dívam rada. ()

Tomco

priblbly film s hlupym az priam stupidnym scenarom. k tomu sice hriesne rajcovna milfka kika, ktora svoju krasu zial koriguje odpornym skriekanim. obcas, ked sledujem nudny film skrabem si hlavu...tentoraz som sa doskriabal do krvi. je mozne, ze za tymto vsetkym stoji pedro almodovar?!? ()

dopitak

Stále postupuji Almodovarovou fimografií nazpátek. Z pohledu dnešního diváka je dobré vědět, že Almodovar se stále zlepšuje. Kika je naprostá absurdnost, jak už ale bývá u Pedra dobrým zvykem, moc dobře natočená. Divák sice zírá, ale nenudí se. Tuzemec neorientující se na španělský film může v tomto filmu pociťovat absenci velké herecké hvězdy kalibru Cruz nebo Bardema. ()