Přednosta

(festivalový název)

The Station Agent

Drama / Komedie

USA, 2003, 88 min

Problém tohoto filmu je podle mě v konci... ani se nenadějete, a už jsou titulky... což se mi vůbec nelíbilo, protože film, respektive snad každou scénu, jsem si užíval skoro až s labužnickým pomláskáváním. Jen mi to přišlo tak nějak useklé, ale ono vlastně ani nebylo co víc říct... Takže... co víc říct? lepší 4*(22.9.2011)

Pokud vybíráte, jaký film si pustíte zrovna v ten večer, kdy si chcete odpočinout od všeho, na chvíli utéci a přijít na jiné, příjemnější myšlenky, určitě si pusťte právě tenhle film. Všechno je v něm krásně a lehce pospojováno, všechno má svoje místo, svůj řád a jako celek to působí přirozeně a vyváženě. Nemohl jsem si pomoci, ale ve filmu se mi chtělo za Fina pořád mluvit. Tak nějak jsem ho z pohodlí domácího křesla popoháněl k nějakým souvislejším a delším větám, než bylo jeho ano, jistě a ne.... P.S. Film byl pro mě o to zajímavější, protože mezi mnou a Finem je rozdíl přesně 56cm :)(27.12.2005)

Úžasná trojice trpaslíka, prodavače kávy a malířky v příjemném (tohle přídavné jméno se k tomuto filmu opravdu hodí ze všeho nejvíc) snímku, při kterém jsem seskoro celou dobu usmívala. Kromě hlavní trojice se sem tam objeví několik dalších zajímavých postaviček, které jenom podtrhují zvláštní atmosféru filmu. Plus několik skvělých scén (většinou spojených s vlaky - lovení vlaků....). Jenom víc takových snímků 85%(23.5.2010)

Velmi příjemně plynoucí nezávislý film, který rozhodně vůbec nikam nespěchá. O to více si ale můžete vychutnat jeho atmosféru a "jít po trase". Tři hlavní postavy jsou naprosto rozdílní lidé, kteří jsou osamělí každý z jiných důvodů, jeden samotu vyhledává, druhému naopak schází společnost, Olivia do samoty utekla před minulostí. Společné trávení času možná není zrovna odvaz, ale každému pomáhá vypořádat se se svou samotou. Dlouhé procházky a čekání na vlak jsou zpestřeny humornými vsuvkami, nejčastěji je má ne svědomí Joe. Výborné herecké výkony, Patricia Clarkson je opravdu sympatická starší ženská. :)(6.4.2012)

Spíše k pěti hvězdičkám. Neuvěřitelný životabudič máte-li náladu na draka. Vzhledem k tomu jaká pověst předchází tomuto snímku, tak filmově o takový zázrak zase nejde. Jenže funguje naplno, zní to sice divně, ale je to tak. Nejlépe si to představíte pokud si vzpomenete jaké pocity ve Vás zanechal Ghost Dog. Tedy pokud byste si odmysleli "násilnou, akční a mafiánskou" složku a zanechali jen tu část o vztazích. Herecké výkony jsou skvělé a postavy vzbuzují patřičné sympatie. Prostě pohodovka na zvednutí nálady.(10.8.2004)

• - Všechny výtvarné práce, které jsou v Oliviině domě byly namalovány a poskytnuty herečkou Jessalyn Gilsig, přítelkyní režiséra McCartyho (Kulmon)

• - V nemocnici na konci filmu čte Joe autobiografii Roberta Evanse "The Kid Stays in the Picture" (Kulmon)

• - Peter Dinklarge je vegetarián, hovězí, které pojídá, bylo speciálně zhotoveno ze sojového tvarohu (Kulmon)