Výborný animák plný odkazov a paródií na všeličo možné. Prvé dve série jednoznačne vedú, ďalšie dve sú výrazne ovplyvnené personálnymi zmenami vo výrobe. Ale aj tak - kto by nezbožňoval malého génia s tajným laboratóriom? Ktorý sa musí denno-denne brániť nájazdom svojej entuziastickej a hlúpej sestry, tajiť laboratórium pred rodičmi, zachraňovať svet, ale aj seba pred svojimi vlastnými vynálezmi, vysporiadavať sa s rivalom Mandarkom, obhajovať svoju povesť génia a nenechať sa znechutiť obyčajnými detskými príhodami, pretože napriek všetkému je Dexter dieťa, s ktorým sa môže malý divák v konečnom dôsledku stotožniť. Hoci - malý divák dokáže oceniť Dextera v celej jeho odkazovej hĺbke až keď vyrastie. Seriál obsahuje aj príhody Super Monkey a Justice Friends, ktoré tvoria vlastný ucelený svet,neskôr sa však už neobjavujú; okrem toho existuje aj niekoľko špeciálnych mimosériových epizód a hodinový film Ego Trip. A všetko to môžem pozerať stále dookola. Dexter's Laboratory je a zostane mojou obľúbenou CN show.(23.3.2008)

Nekonečné animované seriály z Cartoon Network mi naozaj nie sú po chuti a mnohé dodnes považujem za skutočne odporné a nevhodné pre detského diváka. Na Dextera som sa však pozerával pravidelne (aj keď som vôbec nerozumel tomu čo postavy rozprávajú) a poskytol mi hodiny filmovej zábavy. Dnes by som si už Dextera neobľúbil, ale spomiekny na detstvo sa nedajú vymazať mávnutím ruky.(18.4.2008)

9 / 10 Vynikajúci animák, ktorý by som sa nebál označiť nálepkou INTELEKTUÁLNY. Pre mňa jednoznačne to najlepšie, s čím som sa kedy na stanici pre deti stretol, a jediný skutočný dôvod, prečo by som si bol za Cartoon Network ochotný priplatiť po tom, čo nám ho zrušili. O to viac zamrzia neskutočne odfláknuté neskoršie série, ktoré originálu nesiahajú ani po pleseň na päte. Hanba!!!(6.11.2005)

Naprosto úžasnej kresleňák, který nám představí maléhu rudovlasého klučinu Dextera, který nemá kamarády, nekupuje si nějaké módní výstřelky a nebalí holky, on má totiž na práci jiné věci a přesně k tomu mu slouží jeho bezkonkurenční laboratoř, kterou by mu i Doktor Frankenstein mohl závidět. Tady přemýšlí nad všemožnými i nemožnými věcmi, dokud ho z práce nevyruší jeho hravá sestřička DeeDee, kterou Dexter přímo miluje. Pak dochází k řadě nešťastným událostem, které mohou vyústit až ve zničení světa. Originální seriál, který nemá chybu, mohu jen doporučit.(2.9.2006)

Už tenkrát jsem tušil, že tohle je supr úspěšnej oblíbenej seriál na Cartoon Network, a to mi bylo dvanáct a čuměl jsem na to v angličtině, a bavilo mě to i když jsem tomu houbeles rozuměl. Kupodivu ani po těch letech to neztrácí na zábavě, ale fakt je, že těch seriálů zrovna na Cartoon Network byla celá várka, stačilo si vybrat, i když Dexter patřil mezi ty nejlepší.(31.1.2006)

• - Jedným zo špecifických predmetov na Mandarkovej prednej záhrade je Death Star z Hviezdných vojen. (Flipper)

• - Natočená je aj nevysielaná epizóda "Dexter's Rude Removal", ktorá nie je vhodná pre detského diváka. Bola ukázaná len na komixových stretnutiach, alebo v súkromí. (Flipper)

• - Epizóda "Trapped with a Vengeance" je paródiou na film Die Hard (1988), vrátane scény, kde Dexter oblečený len v kraťasoch a tričku, bolestvo chodí bosí cez rozmrvené zemiakové lupienky. John McClane bol nútený chodiť po rozbitom skle. (Flipper)