poster

Hard Core Logo

 • Kanada

  Hard Core Logo

Komedie / Drama / Hudební

Kanada, 1996, 92 min

 • HONXX
  *****

  Šablonový příběh o konci fiktivní punkové kapely, díky dokumentárnímu zpracování působící živě a reálně. Příběh se točí kolem dvou lídrů skupiny, kteří jsou jako voda a oheň. Jeden je rebelem tělem i duší, druhý chce v hudební branži něco dokázat. Pseudodokument vyniká šílenými postavami, jejich hereckým zpracováním, kamerou a mrazivým koncem, za který by se nemuseli stydět ani Sex pistols, Joy Division, Doors nebo Nirvana.(17.8.2010)

 • Cracker
  *****

  Zaujímalo ma ako a hlavne prečo si jedna z mojich obľúbených kapiel, Billy Talent, vybrala svoje meno, a preto som siahol po titule HCL. Po zhliadnutí a spoznaní členov tejto, žiaľ fiktívnej kapely, je mi všetko jasné. Ak by boli HCL skutočný, koncertovanie s touto maximálne ŠIALENOU kapelou by bolo jednoducho FUCKED UP. Filmu nemám čo vytknúť, pre mňa bolo všetko perfektné či už uletené-šialené-geniálne charaktery, zaujímavá hudba, pútavý príbeh alebo forma akou je film natočený. Bruce McDonald to má tentoraz za 5, som však zvedavý čo prinesie, podľa mňa zbytočné, pokračovanie...(20.1.2013)

 • kobejn
  *

  Hard Core Logo se mi nelíbilo, vůbec. Přišlo mi hrozné. Amatérsky natočené, amatérsky filmově vyspělé, amatérské emocionálně. Nenadchlo mě absolutně ničím. O to víc mě překvapuje, jakou pověst tento nepovedený pseudodokument má. Údajně jde o dílo vysoké kvality a já nevím co ještě. Nevím, já jsem asi viděl něco jiného. 15 let od premiéry žiju v domnění, že jsem propásnul něco zásadního, a pak když to vidím, nevěřím svým očím. Ani zdejšímu hodnocení a komentářům. Já to prostě vidím jinak. Nebudu ten film hanit, možná že to vidím špatně já, ale todle mě opravdu přišlo hodně ubohé. Tváří se to jako něco drsně punkového, ale kašírovanost a hranost z toho na mě dýchala po celou dobu. Neuvěřil jsem ani té pseudoautenticitě. Neuvěřil jsem tam prostě ničemu. Opravdu netuším, jak to vidí ostatní. Musejí to prostě vnímat jinak, víc mě nenapadá. Teoreticky by se mi to líbit mělo taky, prakticky to ale nezafungovalo. To se občas stane. Takže za sebe budu tvrdit, že nic zásadního jsem neviděl, viděl jsem jen hodně nesympatické herce, kteří si hráli na punkovou kapelu a viděl jsem hodně nepovedený amatérský film, který měl být něco jako naše Mňága: happyend. Dokument o fiktivní kapele. Jenže mě to vůbec neoslovilo, nebavilo a vlastně mě to celou dobu i do údajně mrazivého konce přišlo jako hodně nepovedený a špatný vtip. Nechci se dotknout pocitů těch, kterým se to líbilo, nebudu na to dál nadávat, jen mě to fakt překvapuje, že něco co mně příde tak špatné vidí ostatní jako tak dobré. Je to záhada, ale záhady k životu patří stejně jako věci zjevné a pochopitelné. Nemusel jsem psát vůbec nic, nemusel jsem vysvětlovat nic, koho to zajímá, co si myslím...ale kvůli sobě, abych se sám před sebou ospravedlnil, jsem to napsat musel. Abych se necítil méněcenně jen proto, že mě tento film narozdíl od všech zde příde špatný. PS: (V mých očích a 666teen promine) Tohle je druhý nejhorší vývozní artikl. Hned po Celine Dion. PPS: Má to prý i druhý díl. Co mi ale příde divný je, že ač je z roku 2010, dosud ho nikdo ani neviděl. Hm, takže jednička je údajně to nejlepší a dvojka totálně zapadla? příde mi to prostě celý divný, ten vzruch kolem tohoto díla.(1.5.2013)

 • neoBlast
  ****

  Tak předem dle mého není Hard Core Logo komedií jako je např. klasika od Reinera (This Is Spinal Tap) nebo skutečný kanadský dokument Anvil! The Story of Anvil. Jedná se o docela slušně realistické podání života průměrné kapely. To, že jsou v ní skoro všichni magoři už k tomu tak nějak patří, ne? Režírující Bruce McDonald, dnešní matador kanadské kinematografie, si zaslouží smeknout za to, s jakou jistotou při svém tehdejším věku celou jízdu vede. 70 %(2.5.2011)

 • bidja
  ****

  Je to sice punk po americku, ale hudby v něm není špatná. Postavičky jsou řádně rozpracované. Rozhodně bych si nenechal halucinogení párty po půlce filmu. Pro zajímavost dle jména jednoho z hrdinů, Billyho Talenta, vznikla komerčně úspěšná kapela téhož jména jíž bych ovšem zařadil spíše do emo odnože, a já proč mě je to jméno tak povědomé..(21.11.2009)

 • - Hlavní postava tohotu filmu se jmenuje Billy Tallent (Callum Keith Rennie), podle tohoto hrdiny se jmenuje úspěšná Kanadská skupina - Billy Talent (se změnou jednoho "L" v příjmení). (Zavy)

 • - Vedle hudby, kterou složil Schaun Tozer, můžeme ve filmu slyšet také například skladbu "Touring" od legendární kapely The Ramones, jejíž zpěvák a frontman ve snímku ztvárnil vlastní postavu. (Marten77)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace