poster

Hard Core Logo

 • Kanada

  Hard Core Logo

Komedie / Drama / Hudební

Kanada, 1996, 92 min

 • kobejn
  *

  Hard Core Logo se mi nelíbilo, vůbec. Přišlo mi hrozné. Amatérsky natočené, amatérsky filmově vyspělé, amatérské emocionálně. Nenadchlo mě absolutně ničím. O to víc mě překvapuje, jakou pověst tento nepovedený pseudodokument má. Údajně jde o dílo vysoké kvality a já nevím co ještě. Nevím, já jsem asi viděl něco jiného. 15 let od premiéry žiju v domnění, že jsem propásnul něco zásadního, a pak když to vidím, nevěřím svým očím. Ani zdejšímu hodnocení a komentářům. Já to prostě vidím jinak. Nebudu ten film hanit, možná že to vidím špatně já, ale todle mě opravdu přišlo hodně ubohé. Tváří se to jako něco drsně punkového, ale kašírovanost a hranost z toho na mě dýchala po celou dobu. Neuvěřil jsem ani té pseudoautenticitě. Neuvěřil jsem tam prostě ničemu. Opravdu netuším, jak to vidí ostatní. Musejí to prostě vnímat jinak, víc mě nenapadá. Teoreticky by se mi to líbit mělo taky, prakticky to ale nezafungovalo. To se občas stane. Takže za sebe budu tvrdit, že nic zásadního jsem neviděl, viděl jsem jen hodně nesympatické herce, kteří si hráli na punkovou kapelu a viděl jsem hodně nepovedený amatérský film, který měl být něco jako naše Mňága: happyend. Dokument o fiktivní kapele. Jenže mě to vůbec neoslovilo, nebavilo a vlastně mě to celou dobu i do údajně mrazivého konce přišlo jako hodně nepovedený a špatný vtip. Nechci se dotknout pocitů těch, kterým se to líbilo, nebudu na to dál nadávat, jen mě to fakt překvapuje, že něco co mně příde tak špatné vidí ostatní jako tak dobré. Je to záhada, ale záhady k životu patří stejně jako věci zjevné a pochopitelné. Nemusel jsem psát vůbec nic, nemusel jsem vysvětlovat nic, koho to zajímá, co si myslím...ale kvůli sobě, abych se sám před sebou ospravedlnil, jsem to napsat musel. Abych se necítil méněcenně jen proto, že mě tento film narozdíl od všech zde příde špatný. PS: (V mých očích a 666teen promine) Tohle je druhý nejhorší vývozní artikl. Hned po Celine Dion. PPS: Má to prý i druhý díl. Co mi ale příde divný je, že ač je z roku 2010, dosud ho nikdo ani neviděl. Hm, takže jednička je údajně to nejlepší a dvojka totálně zapadla? příde mi to prostě celý divný, ten vzruch kolem tohoto díla.(1.5.2013)

 • neoBlast
  ****

  Tak předem dle mého není Hard Core Logo komedií jako je např. klasika od Reinera (This Is Spinal Tap) nebo skutečný kanadský dokument Anvil! The Story of Anvil. Jedná se o docela slušně realistické podání života průměrné kapely. To, že jsou v ní skoro všichni magoři už k tomu tak nějak patří, ne? Režírující Bruce McDonald, dnešní matador kanadské kinematografie, si zaslouží smeknout za to, s jakou jistotou při svém tehdejším věku celou jízdu vede. 70 %(2.5.2011)

 • HONXX
  *****

  Šablonový příběh o konci fiktivní punkové kapely, díky dokumentárnímu zpracování působící živě a reálně. Příběh se točí kolem dvou lídrů skupiny, kteří jsou jako voda a oheň. Jeden je rebelem tělem i duší, druhý chce v hudební branži něco dokázat. Pseudodokument vyniká šílenými postavami, jejich hereckým zpracováním, kamerou a mrazivým koncem, za který by se nemuseli stydět ani Sex pistols, Joy Division, Doors nebo Nirvana.(17.8.2010)

 • Molly
  *****

  Jeho kapela Hard Core Logo se už dávno rozpadla, Joe ji ale pořád nosí v srdci, a tak se rozhodne pro její oživení. Pod falešnou záminkou svolá celou bandu dohromady a nakonec je z toho mini turné po Kanadě. Jak se ale ukazuje, staré rány nelze jen tak zhojit. Hard Core Logo je ve své podstatě hlavně filmem o přátelství dvou velkých osobností - zpěváka Joea, punkera tělem i duší, který se nechce zaprodat a na major labely zvysoka kašle, a kytaristy Billyho, který by pořádnou smlouvou nepohrdl, chce totiž něco víc než jen objíždět kluby v zaprděné dodávce. Vztah těchhle dvou je založen na vášni a žárlivosti, chvíli se nenávidí, chvíli zbožňují, nejednou jsou si blízcí a mnohokrát jsou si vzdálení. Pak je tu taky basák John a bubeník Pipe, oba nevědomky odstaveni na vedlejší kolej, protože v novém projektu je místo jenom pro dva. Všichni jedním dechem mluví o kapele jako o rodině, přitom ale myslí hlavně sami na sebe a navzájem se zraňují... Jestli tahle 3000 mil dlouhá jízda skončí v nebi, nebo pekle, to zjistěte sami, faktem ale je, že dodávka HCL má u mě na parkovišti navždy předplaceno.(30.7.2008)

 • DannyBoy80
  ****

  Perfektní fiktivně životopisná road movie o punkové kapele, která se prostě chová jako punková kapela. 4 naprosto rozdílní týpci, kdy někteří jsou hloupí někteří hloupější. Drogy, rokenrol, jen toho sexu tam moc není. Taky hodně chlastu. Dobře zahráno, nevědět, že je to fikce, tak tomu i uvěřím. 85%(10.12.2010)

 • - Ve snímku fiktivní kapela Hard Core Logo hraje skladbu „Sonic reducer“ od punkové kapely Dead Boys. (Epistemolog)

 • - Hlavní postava tohotu filmu se jmenuje Billy Tallent (Callum Keith Rennie), podle tohoto hrdiny se jmenuje úspěšná Kanadská skupina - Billy Talent (se změnou jednoho "L" v příjmení). (Zavy)

 • - Vedle hudby, kterou složil Schaun Tozer, můžeme ve filmu slyšet také například skladbu "Touring" od legendární kapely The Ramones, jejíž zpěvák a frontman ve snímku ztvárnil vlastní postavu. (Marten77)