Na konci 19. století se ptáčník Esmar a jeho manželka Johanna snaží přežít na svém pronajatém majetku nad nepřístupnými útesy Faerských ostrovů. Podle místních zákonů však budou z domu vystěhováni, pokud nemají syna, dědice farmy. Jejich smlouva brzy vyprší a Johanna porodí třetí dceru. Její kamarádka a majitelka místního hostince Livia naznačuje, že může mít syna pouze tehdy, když bude oplodněna jiným mužem. Tato možnost je nemyslitelná, ale Esmar a Johanna jsou na pokraji zoufalství. Esmar si pro tento úkon nečekaně vybere Liviina milence - francouzského kapitána - ale nikdo z nich si neuvědomuje, jaké důsledky bude toto rozhodnutí mít pro všechny zúčastněné. (Cinemax)

angel74

Uchvátilo mě místo, kde Esmar a Johanna se svými dětmi žili. Úplně jsem se zasnila, když jsem to osamocené stavení v nádherném prostředí Faerských ostrovů poprvé spatřila. O něčem takovém si totiž opravdu můžu nechat jenom zdát. Samotný příběh s několika těžko uvěřitelnými dějovými zvraty už tak uchvacující nebyl, přestože místy dojímal k slzám. Největší slabinu vidím právě ve scénáři, na němž by se dalo určitě lépe zapracovat. Na druhou stranu dobré filmové dílo se vyznačuje i kvalitní doprovodnou hudbou a ta se tedy skutečně povedla. (70%) ()

hephaestus

na severanov slusna davka citov, trosku predvidatelne, trosku umele a vykonstruovane, tak preco 5? davam 5 za reziu a hudbu. Jednoducho odhliadnuc od trosku naivneho scenara a niektorych horsich hereckych vykonov, tento film na mna zaposobil vedenim rezie, podla mojho nazoru reziser vedel co chce a isiel po tom. a za mysticke prostredie faerskych ostrovov dalsia hviezda. ()

Arsenal83

Severský a pritom vôbec nie chladný. Príbeh, ktorý zaujme a môže aj dojať. Určite pre mňa veľké prekvapenie, prakticky bezchybní herci, všetko sympaťáci vo svojich rolách a dokonca aj tie severanky vyzerali k svetu. Veľmi dobre sfilmované, výborná hudba, krásne prostredie. Nenápadný film o dôležitosti rodiny, skutočná spokojnosť, nuda nebola ani chvíľku. ()

Aljak

Skvelý film s výborným scenárom, zápletkou, výpravou a zaujímavými postavami. Drsné prostredie Faerských ostrovov hostí epickú drámu a neúspešnom boji splnenia predpotopných zákonov o mužskom dedičovi. Zápletka mala zaujímavú tému, a najmä vďaka tomu sa rozvinula na plno. Bolo zaujímavé sledovať nielen samotný dej, ale aj psychologický vývoj postáv. Asi každému bolo jasné, že príchodom mužského potomka na svet sa situácia neukľudní. A keď sa zdalo, že príbeh dospeje do pokojnej fázy, tak sa dej rozvíril ešte viac. Film sa mi páčil, akurát ten koniec mi prišiel taký... proste mi tam nepasoval. Čakal niečo iné, v hlave som mal 2 rôzne varianty ukončenia príbehu, oboje tragické. Ale inak výborné, silné 4*! ()