Můj kámoš špión

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2020, 100 min

Opět mě Bautista příjemně překvapil ... tímto vede ligu neherců, který se dostali přes wrestling k filmu ... ze všech, co znám, mu to jde nejlíp a mám ho nejradši ... jen tak dál chlape ... opravdu překvapivě svěží, vtipná a dobře zahraná komedie ... bravo ... konečně něco koukatelného a zábavného ...(8.7.2020)

Dost podobné Arnoldově Policajtovi ze školky, plusem je Bautista, který je sympaťák a umí si udělat legraci sám ze sebe, dále malá holka vyděračka a rozumné tempo. Romantická linka příliš netlačí na pilu a občasná akce jakž takž ujde. Vyloženě mi vadil dabing Kena Jeonga, absolutně nevhodný hlas a Bautistova parťačka byla taky zbytečně přes čáru. Celkem jsem se bavil. Slušné 3 hvězdy.(16.2.2021)

Myslím si, že to mohlo dopadnúť horšie, no na druhú stranu nemôžem povedať, že je to veľká sláva. Úprimne tu poviem na úvod jednu vec. Ak chcete film s podobnou témou a spracovanou lepšie a s väčšou dávkou šarmu a dobrého humoru, pozrite si "Kindergarten Cop". S tými deckami to fungovalo a rovnako ma príjemne Arnold Schwarzenegger prekvapil. Našiel riešenie ako si vybudovať k deťom dôveru a súčasne byť dobrou autoritou. A decká pôsobili ako skutočné decká. V tomto filme sme sa toho moc nedočkali. Keď máme veriť budovaniu priateľstva medzi JJ-om a Sophie, tak to vôbec nepôsobí veľmi úprimne. V čom je problém? V postave Chloe Coleman. Sophie totiž nie je malé decko, ktoré nás pobaví. Miesto toho je to jedna egocentrická a hnusná mrcha, ktorá sa nebráni vydieraniu, aby dosiahla čo chce. A je jej jedno či to ohrozí jej rodinu, ju samotnú a podobne. Hlavne, že všetko pôjde tak, ako ona chce. Takže ako mám ja ako divák potom veriť, že medzi nimi vznikne skutočné priateľstvo. Čím to je zaslúžené? Ale okey. Budeme sa tváriť, že by som tomu veril. Ako je na tom zvyšok filmu? Je to pre mňa dosť mix. Myslím si, že Dave Bautista je celkom vtipný a dokáže občas vyťažiť zo situácie. Má ale aj momentky, kde fakt pohorel. Kristen Schaal na mňa pôsobí miestami veľmi zvláštne. Sú momentky kedy ma baví a sú scénky kde ma viac otravovala. Tempo filmu je zvláštne. Prvá polhodina plynie dobre, druhá už ide pomaly a zvyšok filmu je na tom podobne. Akčné scénky sú tu miestami až absurdné. Ako Bautistovo prerezanie kolesa na lietadle. Na čo som sa to práve pozeral? Zloduchovia filmu sú nudní, celková misia je tu viac-menej zbytočná. Dokopy sa jej nevenujeme skoro vôbec. A len na konci sa pripomenie, že sme vlastne v špionážnom filme. Najviac ma fakt bavila prvá polhodina a Bautista ma vie pobaviť. A okey aj Chloe Coleman ma vie pobaviť. Ale zase jej postava moje sympatie rozhodne nemala. Neviem čo viac dodať. Ak chcete priemernú komédiu, tak toto by mohlo byť pre vás. Ale nič extra tu nehľadajte. Hodnotenie: C(17.4.2020)

Seš-li hora svalů, vyskytujících se až doposud převážně v akčních podívaných, disponuješ-li už nějakým tím úspěšnějším filmovým zářezem a chceš-li si zajistit v Hollywoodu i nadále nějakou tu budoucnost, natož pocházíš-li pak z wrestlingového prostředí, musíš prostě svou filmografii obohatit o snímek s dětmi. Nepopiratelné pravidlo, kterým už si muselo chtě, nechtě projít již mnoho slavných svalovců, a jak všichni víme, většinou to dopadlo víceméně neslavně, tudíž očekávat zázrak od Davea Bautisti, který splňuje veškeré výše zmíněné body naprosto do puntíku, bylo velmi naivní, nehledě na to, že jde o jedno z největších hereckých polen, jenže poser mi prsa a rozmazej to, Bautista si se mnou touto skvělou podívanou parádně vytřel prdel a bezpochyby natočil právě v tomto trendu, tedy akční svaly vs dítě, doposud nejlepší film, který je vážně zatraceně zábavný a kupodivu zcela neotravný a kýčovitě nepřehnaný, na což jinak většina filmů ostatních svalovců doplácelo. Zápletka tedy není žádné originální terno, nicméně má spád, funguje jak po humorné, tak emoční stránce, akce je sice poskromnu, ale to mi vzhledem k působivosti veškerého ostatního dění vůbec nevadilo, možná spíš naopak, ovšem to nejzásadnější pro zábavnost celého tohoto filmu představují výrazné postavy a jejich více než sympatičtí herečtí představitelé, a to právě v čele s vážně nečekaně výborným Bautistou, který mě tu nehorázně bavil a uměl si ze sebe udělat vážně vtipnou prdel. Mě zkrátka tato příjemná podívaná opravdu oslovila, kupodivu jí nemám ani příliš co vytknout, takže i přes spoustu varovných faktorů, které od tohoto filmu vyloženě odrazují, by byla velká chyba mu nedat šanci, stojí za to. Velmi milé překvapení.(16.2.2021)

Skvěle obsazená a velice příjemná romantická komedie - přesně to, co byste od Petera Segala čekali. Akce je tam opravdu hodně málo. Vyloženě mi vadila jen prošpikovanost reklamou. Téhle formě už se vůbec nedá říkat skrytá reklama, protože použití bylo opravdu nevkusné a do očí bijící. A to až do té míry, že jsem měl místy pocit, že schválně použili horší záběr jen proto, že byla lépe vidět značka auta (popř. chipsy, limonáda etc.).(14.7.2020)