poster

Vražda v Greenwich (TV film)

 • USA

  Murder in Greenwich

 • Slovensko

  Vražda v Greenwich

Krimi / Mysteriózní / Drama / Thriller

USA, 2002, 89 min

 • kkarx
  **

  Mark Fuhrman byl jako jeden z prvních detektivů na místě činu v případě O.J. Simpsona a nakonec se stal obětním beránkem procesu. Ještě v jeho průběhu rezignoval (sám Mark říká, že už ani nešlo pracovat, když si podezřelí chtěli povídat o O.J. Simpsonovi) a trpce litoval, že v tu noc vůbec zvedal telefon. Odstěhoval se z L.A. a pracoval jako elektrikář. Ovšem polda zůstane poldou a Fuhrman se rozhodl vyřešit starý případ zavražděné nezletilé v Greenwichi. To se mu po více než 20 letech od ukončení vyšetřování podařilo, sepsal knihu a na základě jeho vyšetřování se případ znovu otevřel, vrah byl usvědčen a odsouzen. Kromě Vraždy v Greenwichi napsal bestseller Vraždy v Brentwoodu o jeho vyšetřování O.J. Simpsona, ve kterém podrobně popisuje postup vyšetřování, vysvětluje svoje kroky při svědectví a poukazuje na velké chyby prokuratury a vedoucích detektivů. Nyní pracuje pro stanici FOX jako expert na zločiny. Film je průměrný, problém jsem měl s Melonim, který stoickou povahu Fuhrmana vůbec nevystihl a není mu ani nijak podobný.(27.4.2016)

 • korbitch22
  ****

  překvapivě na televizní tvorbu,opravdu slušný nadprůměr,super Christopher meloni,v perfektně odsýpající kriminálce,která si na nic nehraje.(4.1.2011)

 • Dr.film
  ****

  Slušný spád na půdě TV filmu. Tom McLoughlin se drží klasického vypravěčského stylu a já jsem mu za to vděčen. Minimum hluchých míst, odsýpající děj vezoucí se na kolech kriminální zápletky se střípky dramatu. Neočekávejte zázrak, herci i scénář by zasloužili daleko více ale i přesto jsem se nenudil.(14.4.2005)

 • nash.
  ***

  Mohl z toho být parádní velký film, kdyby to od lehce sucharského scénáře, přes rutinní režii až po lehce lhostejné herecké výkony nebylo tak lacině televizní. Vyvažuje to naštěstí slušný spád a poutavý příběh okořeněný netradiční vypravěčkou a také aurou skutečné události, která dodnes zůstává jednou z největěších amerických kriminálních záhad.(20.9.2016)

 • Jizni Tlapa
  ***

  Poměrně solidní nástup a zápletka, nasnímaná velmi zajímavou kamerou. Originálně postavené na vyprávění hlavní "dath" hrdinky M. Grace, která do onoho tajemna přilevá svým "záhadným" charisma! Nic nerušící střih diváka nemate a ponechává děj poutavým. S čím mám však zásadní problém je hlavní hrdina. Jeho utrápený herecký výkon je opravdu tragický a kazí tak celkový dojem z poměrně slušného thrilleru.(21.9.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace