Kimecu no jaiba - Katanakadži no sato hen

(série)
  • Japonsko Katanakaji no Sato-hen (více)
Japonsko, 2023, 5 h 20 min (Minutáž: 24–55 min)

Předloha:

Kojoharu Gotóge (komiks)

Kamera:

Júiči Terao

Akari Kitó, Nacuki Hanae, Hiro Šimono, Mamoru Mijano, Kósuke Toriumi, Tošio Furukawa, Jošicugu Macuoka, Kana Hanazawa, Rjótaró Okiaju, Kengo Kawaniši (více)

Epizody(11)

Třetí série opět navazuje tam, kde skončila ta druhá. Tandžiró, Nezuko, Inosuke a Zenitsu se pomalu zotavují po předchozích událostech. Při posledním boji Tandžiró opět přišel o svůj meč, přičemž tentokrát jeho výrobce Haganezuka přímo trucuje a odmítl Tandžirovi ukout nový, proto se taky společně s Nezuko vydává do skryté kovářské vesnice, která se zabývá jen a pouze výrobou čepelí pro zabijáky démonů, aby se Haganezukovi omluvil a přesvědčil ho, aby mu meč vyrobil ještě aspoň jednou. Co však nikdo nemohl tušit je, že se dva z vyšší šestky dvanácti démonních měsíců dozvěděli o tom, kde se tato skrytá kovářská vesnice nachází... (CarnTheNunya)

Katakimiku

Předchozí série bohužel nastavila laťku tak moc vysoko, že i když byla tahle série pořád v pohodě, když si je porovnám, je ta třetí znatelně horší. Adaptace je to pořád skvělá, animace je super (i když měla mnohem míň momentů, kdy zazářit), hudba líbivá, ale co drhne je původní materiál. Je to celé takové nijaké, záporáci působili neuvěřitelně zbytečně a vlastně i slabě. Hlavní postavy jsou tady prostě až moc OP, v čele s Tanjirem a celé to jejich vítězství působí docela nezaslouženě. Minulost Muzana na mě taky žádný extra dojem neudělala, dalo by se i říct, že jsem z ní zklamaná. Ale zase to nebyla žádná velká katastrofa, jen doufám, že další série už na tom bude líp. 7/10 ()

Kimkong

Kromě poslední epizody ty postavy nemají moce velký vývoj, jako tomu v předešlých řadách. Ano jeden šermíř se vyléčí a druhý odhalí zvláštní schopnosti, ale jinak nic. Vývoj postav mám rád. Místo konání a protivníci se setkali celkem náhodou. Boje stejné jako vždy. Ty různé měčové techniky vypadají u všech postav skoro stejně. Fakt v tom není skoro žádný viditelný rozdíl. Po použití si už nikdo nevzpomene co je co. Hudba mohla být výraznější. Místy velmi přeháněný a nucený humor a k tomu uřvané postavy se mě také nelíbí. ()

Ymbecill

Další bohatá porce skvělé podívané. Mě to sice ze židle nevytrhlo, protože snaha zahrát na emoce se mé cynické p*dele ani nedotkla, ale fanoušci shounen-ů si bezesporu přijdou na své a nováčci v anime si užijí i nějaký ten doják. Cením si slušného pokroku v ději, k němuž S3 servíruje několik back-stories, kdy jedno z nich řadím ke svým nejoblíbenějším pasážím Demon Slayer-a. Fan-service značně posílil [2/9 a místy si sáhne i na šestku]. Přičtu-li občasná natahování a cringe, nenacházím další negativa. 8/10 ()

Jeoffrey

5* zážitek a nejlepší sezóna Demon Slayera se pro mě opět nekoná, Entertainment District arc zatím zůstává jako to nejlepší, co jsem z tohoto seriálu viděl, nepřekonán. Přitom paradoxně první epizoda a ta úplně poslední, zkrátka ty šílené skoro hodinové části, by nejvyšší hodnocení dostaly, ale k tomu zbytku bych už měl několik výhrad. Co mi ale nejvíc zkazilo dojem z téhle sezóny? Jako očekávaná odpověď se nabízí CGI, nebo spíš cokoli co bylo dělané 3DCG animací a byla to ryba (protože ti dřevění draci byli naprosto v pohodě). Ti rybí minioni vypadali na poměry studia Ufotable vážně hodně slabě, uměle a divně se pohybovali a spíš než jako děsiví mi přišli tak nějak divně k smíchu. Mohl bych si postěžovat i na fakt, že než se děj rozjel, tak jsem se chvílemi i lehce nudil a můj dojem vážně hodně zachraňovala linka kolem jistého tajemného chlapíka z minulosti, co nosí stejné náušnice jako hlavní hrdina a jeho meče. On obecně ten příběh kolem místních mečířů nebylo žádné velké terno, nejlepší pasáže byly totiž pokaždé ty, které s mečířskou vesnicí vlastně přímo nesouviseli (tajemný samurai z minulosti, Nezuko a slunce, Muzanova backstory a motivace). Ale tohle nebyl můj největší problém, který jsem s touhle sezónou měl, tím totiž byli její záporáci. Už první díl to pro mě zazdil, protože i když byl úžasný, opět jsem se podíval do Infinity Castle s tou krásnou hravou kamerou, tak mi přestavil všechny chybějící členy vyššího kruhu démonů, a kromě známého Akazy, z kterého jde respekt už od dob Mugen Trainu tu byly další ještě děsivější démoni. Když mi seriál představil vyšší dvojku a jedničku, tak to dokázal tak skvěle, že z nich šel opravdu strach, navíc mi seriál přihodil do hlavy ještě myšlenku „Když je takhle silná a děsivá vyšší jednička, co je potom sakra Muzan?“. A kromě těchto opravdu úchvatných, děsivých a zajímavých démonů tu pak ještě byli "Pot Boy" a "Posera" – záporáci naší nové série. Autoři mi je nedokázali vůbec prodat, vedle ostatních vyšších démonů mi připadali tak nějak trapně slabí a nezajímaví a ani během seriálu mě Pot Boy se svými vázami a rybami a Posera, který se rozkládal skoro jak nějaká pošahaná Matrjoška, prostě nedokázali přesvědčit, že bych se jich měl bát. Šel z nich menší respekt než z Daki a Gjútaróa, což by ale vzhledem k démoní hierarchii neměl. Ani na samotném konci u mě nedokázali nic vyvolat, stejně jako Tandžiró ani já jsem ve svém srdci nenašel ani špetku soucitu pro Poseru a jeho ubohý příběh. Co mě překvapilo byl fakt, že oběma zdejším Haširům se dostalo prokreslení mnohem lepšího, skoro i většího než třeba v minulé sezóně u Tengena. Blbý ale zase je, že Muičiró, který dostal toho prostoru mnohem víc, je pro mě ve výsledku stejně méně zajímavý než Micuri a oba jsem si nakonec stejně nedokázal oblíbit tak jako Tengena a Kjódžiróa v předchozí sérii. Animace je opět v některých momentech úchvatná, pro mě osobně byl nejpůsobivější okamžik celého seriálu asi ladný příchod Micuri na scénu (ta scéna s backflipem za svitu měsíce), nebo všechny ty nádherné barvičky, když Tandžiró nahodil nějakou tu svou techniku s tím, že poslední díl v tomhle vysloveně exceloval. Bohužel ale nedošlo na nějakou delší pasáž bez přerušení, a tak tyhle cool animační momenty přicházeli vždy jen tak nějak na chvíli a sporadicky, prostě další šílená několikaminutová frekvence doplněná o ohňostroj barev (jako v předchozí sezóně), která by mi přivodila animační orgasmus se tu nekoná. To samé dynamická kamera, kterou u Demon Slayera tak miluji, se hojně vyskytovala vlastně jen v prvním (Infinity Castle) a posledním díle (honička v lese) a pak při snímání souboje s dračími hlavami, což mi přišlo méně, než na co jsem zvyklý. Na druhou stranu jsem si tentokrát hned dvakrát všiml hudby, která se v určitých pasážích velmi povedla. Každopádně 5* zážitek se nekoná, nejlepší sezóna to není, tohle byl pro mě spíš v rámci Demon Slayera takový slabší průměr, každopádně když si to srovnám s ostatními anime seriály, tak jsem pořád na nějakých 7,5/10. () (méně) (více)

loki5

Nehodnotím serie ani jednotlivé díly, ale Demon slayer je krásně nekonsistentní v rámci sérií což je více než dobře. Stálé zůstává originální a dva Hashiry je v této serii radost sledovat. I když je finale trochu slabší předchozí díly to vše skvěle vynahrazují. Vážně se těším co nabídnou Iguro, Gyomei a Sanemi. ()