Život Tanjira Kamada se obrátí vzhůru nohama, když zjistí, že jeho rodina byla zavražděna démony. (mikki089)

Arkanoid

Čarovné padanie snehu v lese. Do toho ale beh o život najprv z POV bežiaceho človeka, potom osobu vidíme zboku. Animácia lesa vyzerá veľmi profesionálne, v ostrom kontraste je tak animácia postavy, ktorá vyzerá ako vhodný objekt do fillerov. Tento rozpor je vtipný a som zvedavý, či bude vadiť celkovému dojmu dramatických scén. Spomienky sú zobrazené len ako nehybný obraz, pokiaľ by dialógy v nich nemali čo povedať. Hlavný hrdina Tanjiro s indiánskymi náušnicami na oboch ušiach vyzerá s nimi a dlhými vlasmi sčesanými dozadu trochu zženštilo. Logický lapsus = pokiaľ človek nemá čapicu v zime, tak sa uši zakrývajú aspoň dlhými vlasmi, ktoré nemá význam mať vonku sčesanými dozadu s odokrytými ušami. Rodinné scény sa dajú spraviť aj bez fillerov a trápnych scén s rozpakmi postáv, ale seriál je japonský, takže tu to neplatí. Rozprávanie/lyrické vnímanie hlavného hrdinu je výborne doplnené monológmi. Mytológia a mystika je výborne doplnená zasa zosilneným čuchom hlavného hrdinu so schopnosťou cítiť krv, ktorej je veľmi hodne už v deviatej minúte prvej epizódy. Šikmý obraz pomyselnej kamery alebo pohľad zhora, či jej náhle oddialenie takisto dotvárajú napätie a atmosféru. Keď má prísť ku osudovému seku, fetišisticky sledujeme celú čepeľ katany a pohyb sa zastaví, čo je výborná správa pre divákov, keďže sa bude dbať na detaily a vďaka režijnému zámeru sa fikčná realita náležite zdeformuje. Silná prvá epizóda, v ktorej ma mrzeli skôr detaily, ktoré dotvárajú logiku reality, ako odhalené uši v zime či zbytočné fillery v rodinných scénach. Aby bol príbeh zaujímavý, naraz sa stretnú žena postihnutá démonom, zabijak démonov a brat tej ženy, ktorý chce zabiť démona vinníka. A pretože príbeh musí byť prepchatý zaujímavými postavami a asoň jedným nováčikom, na ktorom sa bude vysvetľovať divákom podstata fikčného sveta, ostrieľaný zabijak démonov poruší svoju zásadu a sestru hlavného hrdinu posadnutá démonom nezabije. ()