Reklama

Reklama

Kimecu no jaiba

(seriál)
  • Japonsko 鬼滅の刃 (více)
Trailer 1
Japonsko, (2019–2024), 27 h 30 min (Minutáž: 24–55 min)

Předloha:

Kojoharu Gotóge (komiks)

Kamera:

Júiči Terao

Hrají:

Akari Kitó, Nacuki Hanae, Hiro Šimono, Jošicugu Macuoka, Ai Kakuma, Aoi Júki, Daisuke Namikawa, Hikaru Midorikawa, Hóčú Ócuka, Júki Kadži, Nobuhiko Okamoto (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(63)

Obsahy(1)

Již od pradávných časů si lidé vypráví legendy o strašlivých démonech, kteří se ukrývají v lesích a v noci napadají lidská obydlí, zabíjejí jejich obyvatele a živí se jejich krví a masem. Démoni běžné lidi děsí, protože běžné rány se démonovi hned zacelí a jsou schopni nechat si v mžiku narůst třeba i useknutou končetinu. V těchto legendách se však objevují i zabijáci démonů - zkušení válečníci, kteří znají způsoby, jak démony efektivně zabít. Pro mladého chlapce jménem Tanjirou se tyto legendy velice brzy stanou trpkou skutečností...
Již od smrti svého otce se mladý Tanjirou zaměřil vší silou na pomoc své početné rodině. Přestože jejich životy byly poznamenány touto tragédií, společně dokázali najít Tanjirou a jeho rodina trochu toho štěstí. Tento klidný domov je však roztříštěn jednoho dne, když Tanjirou najde většinu své rodiny povražděnou a jediná, kdo přežila, jeho sestra Nezuko, je proměněná v démona. Je však s podivem, že Nezuko i přes svůj stav stále projevuje známky příčetnosti a lidských emocí...
Díky těmto událostem a jednomu nečekanému setkání si Tanjiro stanovil velmi těžký cíl - stát se zabijákem démonů a zjistit od nich, jak přeměnit svoji sestru zpět na člověka. (Jeoffrey)

(více)

Videa (26)

Trailer 1

Recenze (33)

loki5 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Co k tomuhle říct ? Je to šílené, hrozně barevné, každá postava je naprosto blaznivá. Animace skáče od realistické až po barevnou směs ohně, vody a bůhvíčeho jestě. Postavy a děj je chvíli velmi vážný a tragický aby v zápětí vybuchl v nevěřitelné ksichty s řvaním jedné postavy přes druhou. A k tomu jsou tu dynamické úžasné souboje. Postavy mají plot armour tlustší než Růžičková v nejlepších letech. Setkáte se s elitními zabijáky démonu, kteří jsou ale stejně šílení jako hlavní postavy. A stejně je to skvělé. 80% ()

Yoshitsune 

všechny recenze uživatele

Jako na jednu stranu chápu, proč tohle anime bylo žhavým kandidátem na anime roku a taky dovedu pochopit, proč se tohle anime může stát nejlepším anime seriálem, za celou dekádu. On ten vztah mezi Tanjirem a Nezuko je fakt silný, asi nejsilnější ze všech anime seriálů, který pracují s tímhle tématem, dej si pozor Dororo. A ano, akce, animace, OP a ED sou fakt vynikající a celá záležitost v lese s pavouky, je prostě libová. Ale Tanjiro je strašný cíťa, Zenitsu zase ultimátní srab a Inosuke je zase totální pako, ale jako dá se na ně zvyknout a časem sem si je celkem oblíbil, byť ke konci Tanjiro to s tím "budu silnější a všechno se naučím" trochu už přeháněl. Pak sou tady zbytečné klišé, démoni sou vlastně chudáci a musí poslouchat Michaela Jacksona, který to dost zachraňuje. A lovci démonů, sou zase zlý zmrdi kteří vyžívají v zabíjení, mučení a až na dvě vyjímky, sou to samí psychopati. Co se týče příběhu a jak je to s jednotlivými postavami, moc odpovědí tady neni, spíš naopak. Takže je škoda, že to končí celé hodně otevřené a co se týče chystaného filmu, tam se taky žádných velkých odpovědí nedočkáme, objeví se démon, démon bude silný, démona zabijí a pak zjistí že démon byl vlastně hodnej. Trochu mi tenhle seriál připomínal Nioh 2 a pavouk co má lidskou hlavu a je výřečný, to si zase tvůrci vypůjčili z Bloodborenu. Jako jo, najde si to svoje fanoušky, ale já mezi ně patřit nebudu. PS: Nezuko je vlastně jediná normální, přestože je démon. ()

Reklama

Zíza 

všechny recenze uživatele

Kamera, animace, akční scény; to všechno má Kimecu no jaiba nadprůměrné. Ani hudba nijak nezaostává za jinými šóneny. Ale tím to hasne. Hlavní hrdina je v podstatě takový skautík – má rád všechny a všechno, je neustále milý a občas z jeho úst vyplyne nějaká ta morální či životní rada, jenomže protože je skautík, nepůsobí to vůbec patřičně. Jeho ségra je chudák jen taková loutka, ze které by si nejraději fandové udělali panenku na hraní. Ale nic víc není. Do toho tam přiskočí další postava, pokakánek Zenicu, který vlastně celou dobu křičí strachy a chvěje se. Občas sice zamává mečem, ale to nenapraví tu škodu, co udělá jeho poseroutkovství. Prasečí hlava je pak jen další stereotyp z postav v žánru šónen. Vzhledem k tomu, jak plytce je podaná minulost všech postav, je všední, tak nedokáže zasáhnout. Nemluvě u démonů, jak chcete sympatizovat s něčím, jehož tragická minulost jen rychle proběhne kolem a její vlastník do pár vteřin umírá? Vlastně to mi na celém seriálu hodně vadilo – postavy bez charakteru, hloubky, jen prostě takové postavičky, které dostaly nějakou základní sadu znaků, jaké by asi měly být, a nic se s tím nedělá. Jsou totálně ploché a to si myslím, že v téhle době, pokud chcete být dobrý šónen, už je prostě překonané. Zůstává tedy pěkný obal, ale obsah nic moc. Skoro jako u čipsů. Slabé 3*. ()

Xeelee 

všechny recenze uživatele

Ach jo, začátek vypadal slibně, ale pak do děje vstoupily podivný přepálený charaktery, děj se stal totálně neoriginálním, přímočarým, předvídatelným, plným trapnýho humoru a vaty. Měl jsem problém dokoukat první sezónu do konce. Až v úplném závěru se objevily nějaký zajímavější momenty, ale nemám chuť ve sledování pokračovat, pokud druhá sezóna vůbec bude. A proč proboha ten hlavní záporák vypadá jako Michael Jackson? ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

kouzlu mangy jsem podlehl teprve nedávno,takže nejsem žádný znalec,nicméně zrovna Lovce Démonů jsem četl a baví mě.Anime podoba je na tom pak dost podobně.Samotná animace je hezká,souboje jsou fajn,místy je to vtipné,místy zase naopak tradičně přepálené,démoni jsou nápadití a jako celek to funguje.Hlavní hrdina je sice takový Mirek Dušín,ale na druhou stranu jeho snaha zachránit svojí mladší sestru,ze které se stal démon je pochopitelná a Nezuko si nejde nezamilovat.Co troch zamrzí je nerovnoměrnost tempa vyprávění.Zatímco ze začátku seriál letí kupředu a první tři sešity odvypráví snad v deseti dílech,pak se najednou zasekne a to na co by stačil jeden díl jsou tu rázem dva.Upřímně doufám,že stejnou cestou nejde i samotná manga (zatím sem četl jen ty tři sešity)...70% ()

Galerie (1 716)

Zajímavosti (5)

  • Vzhledem k populárnosti série bylo jen otázkou času, kdy se objeví nějaké reference i v jiných anime. Např. ve 3. sérii seriálu Osomatsu-san (od r. 2015) se objeví krátká parodie na Tanjirův outfit a jeho bojový styl. Dále si pak můžeme všimnout, že Chika Fujiwara z anime Kaguya-sama: Love is War (od r. 2019) se těší, až si poslechne hudbu zpěvačky LiSA, na kterou přišla poté, co zhlédla Kimetsu no Yaiba. (KCM)
  • Každý z hlavních hrdinů má velmi dobře vyvinutý jeden ze základních smyslů. Tanjirou – čich, Zenitsu – sluch, Inosuke – hmat, Kanao – zrak. (KCM)
  • O tom, jak vysoko na žebříčku populárnosti se série nachází, svědčí to, že Japonci použili při závěrečném ceremoniálu na LOH 2020 v Tokiu část openingu (Gurenge). (KCM)

Reklama

Reklama