Ze začátku mi ty Pavlovy básničky a jeho představy vadily, ale bylo to jeho sebevyjádření, takže jsem se jim přestala bránit. Písničku, kterou tu složila a zpívá mladička Zuzana Bydžovská, jsem dlouho nemohla dostat z hlavy. Ta je tak krásně vlezlá až je nakažlivá. Jen mi ten hlas k ní neseděl. Pořád jsem měla pocit, že to není její hlas a že je přemluvená někým jiným.(13.8.2014)

Nenásilný, jemný příběh o 14ti letem Pavlovi, který se návratem z lázní vrací do jiného světa, kde ho zdánlivě nečeká nic dobrého. Silná podpora z rodinného kruhu, a hlavně osobitá, mladá Zuzana Bydžovská, ho vrátí zpět do starých, dobrých kolejí. Pavel je opět pionýr, jenž je připraven na službu k obraně vlasti. Poučná komedie z prostředí paneláků z poloviny 70tých let. Panely, tapety, sedací soupravy, prostě normalizujeme a shromažďujeme Určitě plus za skvěle ztvárněné Petrovy představy.(23.4.2012)

Má oblíbená dětská komedie o dospívání, bohužel s opravdu jen průměrnými hereckými výkony, kterou jsem ale jako malý měl docela rád, dnes už mi pochopitelně moc neřekne a spíš si jí připomenu jentak z nostalgie a to sice za: 1, film se převážně natáčel na panelovém sídlišti v Kobylisých, přesně v Ládví, kde vlastně skoro od malička vyrůstám a tak si tak trochu nostalgicky připomenu, tehdejší ještě skoro nedobudované okolí, které se ale do roku 1985 moc nezměnilo. Za 2, na tak trochu mladého a nesmělého, ale o to více bláznivého filosofa, skladatele, a básníka drobných esejí Pavla alias Richarda Medka. Občas to v samotném příběhu drobně zajiskří, ale na druhou stranu je toho hodně co tento příběh postrádá. Scény s kazetovým magneťákem a s písní " Moje milá lásko, la la la la la la"...atd, nebo ta se Zuzanou a s jejím zrychleným krokem, jsem měl na dlouhou dobu zafiksované v paměti, a ne a ne si vzpomenout z jakého filmu pocházely, až díky nedávné repríse jsem měl jasno:-) 3*:(30.7.2006)

Dalsi z tech filmu, ktere si pamatuji z detstvi. Pravda, zaverecna pisnicka je nezapomenutelna, stejne jako Pavluv dedecek, ktery sazi jednu vtipnou perlu za druhou. Vtipnymi hlaskami je film prospikovany od zacatku do konce a me bavi i po letech. Zajimave herecke obsazeni, Richard Medek hraje kluka v puberte velmi verohodne. Nevim, jak pro dnesni mladez, ale ja myslim, ze je to pekny a usmevny film.(27.9.2016)

"Neni za tim nejaka zenska? // Prosim Vas, vzdyt je to pionyr!" - - Hadrbolcova s luxusnim ucesem/parukou v divadle a jeji scenka s primarem kterej ji nepoznal je nejlepsi...stejne jako scenka s Augustou na fotbale. Klasicka sedmdesatkova sidlistni komedie pro mladez, trosku podobna sovetskym filmum. Ja s tim zadny problem nemam. Dlouhy, narozdil od hlavniho hrdiny, podstatne herectejsi vykon. Spousta znamych kvalitnich hercu a herecek, Pleskot, Popelikova, Bublikova, Drbohlavova, jen tu Belu Jurdovou jsem tam nejak nevidel... Pozorny divak si taky muze vsimnout ponechanych prereku v textu, coz ja osobne povazuju za velmi prijemne a prirozene, a co uz dneska nevidam. 3+(21.4.2014)

• - V úvodních titulcích je mezi jmény „dětských“ herců chybně uvedeno jméno Vlastimil Dlouhý, přestože se jmenoval Vladimír. (EKLEKTIK)