Everwood - Série 2

(série)
Drama / Rodinný
USA, (2003–2004), 15 h 57 min (Minutáž: 43–44 min)

Tvůrci:

Greg Berlanti

Hudba:

Blake Neely

Joan McMurtrey, Treat Williams, Gregory Smith, Emily VanCamp, Vivien Cardone, Chris Pratt, Tom Amandes, John Beasley, Nora Zehetner, Lee Garlington, Nancy Everhard, Stephanie Niznik, Merrilyn Gann (více)

Epizody(22)

Lacike

Druhá séria je slabšia ako prvá pretože prišla o dve nosné línie. To prvotné zbližovanie sa Andyho s deťmi po smrti manželky nemohlo byť vyhrotené donekonečna a ich vzťah sa už do veľkej miery stabilizoval. Síce sa občas ešte nájde nejaký kostlivec z minulosti, ale už väčšinou riešia len bežné problémy medzi otcom a synom. Delia je roztomilé bezproblémové zlatíčko ako vždy a konečne si už našla aj kamarátky. No a línia s Colinom sa už tiež uzatvorila. Síce tragicky, ale čo už. Väčšina postáv sa s tým vyrovná behom pár dielov, ale Amy kvôli tomu blbne skoro celú sezónu. Zo začiatku ju divák môže ľutovať, ale postupne sa stáva neskutočne neznesiteľnou a fakt som mal chuť ju zabiť. Klasický jebnutý teenager, ktorý musí robiť rodičom vo všetkom napriek. Aj ten jej nový frajer dvakrát zaujímavý nebol. To už randenie Ephrana s dvaciatkou Madison bolo zaujímavejšie a konečne si chlapec zasunul. Ale vo finále z toho vznikol ďalší kostlivec, ktorý sa bude riešiť nasledujúcu sezónu. Má to smolu chlapec. Najviac ma v tejto sérii bavil Bright, ktorý sa proti svojej vôli stal z tupého športovca normálnym človekom, ktorý prekvapil všetkých okolo seba vrátane rodičov. Som rád, že dostal väčší priestor a na jeho ďalšie osudy sa teším asi najviac. A potom ma ešte strašne bavila nová postava Haroldovej sestry Lindy v podaní skvelej Marcie Cross. Jak jej romantická línia s Andym, tak smutná osobná línia boli skvelé a bude mi v seriály chýbať. Trochu ma mrzelo len, že Nina mala tentoraz v seriály strašne malý priestor a prakticky sa tam len občas mihla, aby sa uzatvorila jej línia s manželom. Asi sa s Andym dokopy nedá. Som zvedavý s kým nakoniec skončí Andy a Ephram. V tejto chvíli to odhadnúť neviem. Takže celkovo to je o triedu slabšie ako prvá séria. Chýbali mi tu vyhrotené alebo poriadne dojímavé scény akých bolo v prvej sérii neúrekom. Stal sa z toho taký štandardný rodinný seriál, čo ale nie je málo a stále si ho užívam. 8/10. ()

angel74

Druhá řada rodinného seriálu Everwood mě bavila určitě víc než první série. Děj byl zcela jistě zajímavější a občas i nějaký ten humor proběhl, takže jsem docela zvědavá, co se bude dít dál. (80%) ()

Kritik.

Nechápem, prečo každý hejtuje druhú sériu. Možno sa to ešte neskôr dozviem, ale zatiaľ som pri 7-mej epizóde, nastalo niekoľko zvratov, ale mne to celé presne takto vyhovuje. A atmosféra (a la Gilmore Girls) stále funguje... ()