Everwood - Série 1

(série)
Drama / Rodinný
USA, (2002–2003), 16 h 49 min (Minutáž: 42–46 min)

Tvůrci:

Greg Berlanti

Hudba:

Blake Neely

Treat Williams, Gregory Smith, Emily VanCamp, Vivien Cardone, Chris Pratt, Tom Amandes, John Beasley, Lee Garlington, Stephanie Niznik, Brenda Strong (více)

Epizody(23)

Lacike

V prvej sérii tohto rodinného seriálu spoznávame rodinku Brownových, ktorý sa musí vysporiadať so stratou manželky a matky dvoch detí. Otec Andy bol typický workoholik, ktorý sa nevenoval rodine a tak sa rozhodne, že sa presťahuje do malého nádherného mestečka, aby tu konečne nadviazal vzťah so svojimi dvoma deťmi. Synom Ephramom s ktorým sa neustále háda a ich hádky sú plné vyhrotených emócií. A malou roztomilou dcérou Deliou. Andy v podaní Treata Williamsa je skvelá postava, ktorá toho v živote veľa posrala, ale napriek tomu mu držíte palce, aby sa so synom zmieril a konečne začali spolu vychádzať. Najkrajšie na tomto seriály je, že tu nie sú žiadne vyložene záporné postavy. Je to ešte pozitívnejšie naladený seriál ako Doktorka Quinnová ku ktorej Andyho aj v seriály prirovnajú. Najnegatívnejšie postavy tu sú klasickí hundroši, ktorí majú ale veľké srdce. Typickým predstaviteľom tejto postavy je ten druhý doktor v Everwoode a to Harold Abbott s ktorým sa Andy neustále hašterí ale pritom majú voči sebe vzájomný rešpekt. Harold má veľké ego, je tak trochu lakomec, konzervatívne založený človek, typický hundroš, ktorý sa v tom vyžíva, ale nadovšetko miluje svoju rodinu a urobil by pre nich všetko. Hlavne jeho vzťah s dcérou je nádherný. A v rozhodujúcich chvíľach sa nechá vždy zlomiť a urobí správnu vec. Stal sa mojou najobľúbenejšou postavou, pretože mi je povahovo blízky. Na druhom mieste mi sadol jeho syn Bright. Na prvý pohľad typický namyslený stredoškolský športovec, ktorý rád terorizuje biflošov a aj keď v prvej sérii nemá veľký priestor, tak aj vďaka charizme Chrisa Pratta pôsobí dostatočne výrazne a veľmi rýchlo sa ukáže, že nie je taký parchant a prekvapivo ani borec u dievčat. Trochu mi vadilo, že v tejto úvodnej sérii sa seriál venuje hlavne Andymu a jeho vzťahu so synom a potom Ephranovi a jeho tokaniu s Amy Abbottovou. Klavirista Ephran mi dvakrát nesadol. Pri hádkach s otcom je neustále ublížený a u Amy si až príliš nechá skákať po hlave. Amy v podaní Emily VanCamp ma pred rokmi nenadchla, ale tentoraz ma aspoň brali jej nádherné dlhé hnedé vlasy. Ale povahovo ma neraz srala jak bola tvrdohlavá a všetci okolo nej chodili po špičkách. Ostatné hlavné postavy sú často len do počtu bez poriadnych vlastných línií. A ešte mi trochu ku konci začala liezť na nervy línia o záchrane Colina Harta. Som fakt rád, že sa v tejto sérii definitívne uzatvorila a snáď sa seriál bude viac venovať ostatným postavám. Tvrdú exvojandu a sestričku u Andyho Ednu Harperovú, ktorá má slabosť na Terminátora. Jej manžel Irv Harper, ktorý je vraj jediným černochom v Everwoode. Dnes by už taký seriál asi neprešiel, ts ts. Milú susedku Ninu s ktorou dúfam, že sa Andy dá dokopy aj keď zatiaľ medzi nimi žiadna iskra nepreskočila. Z epizódnych postáv ma zaujala nádherná Nora Zehetner ako sestra Colina alebo Jane Krakowski ako psychologička, ktorá privádza Harolda k zúrivosti. Celkovo to je príjemný seriál v ktorom ma dojímavé scény neraz dostali a prvá séria obsahuje len minimum slabších scén. 9/10. Aj na ten CZ dabing som si nakoniec zvykol, keďže rozhodne patrí k tým lepším. () (méně) (více)