Everwood (TV seriál)

Everwood

Everwood

Drama / Rodinný

USA, 2002–2006, 64 h 1 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvůrci:

Greg Berlanti

Blake Neely

Treat Williams, Gregory Smith, Emily VanCamp, Vivien Cardone, Chris Pratt, Tom Amandes, John Beasley, Sarah Drew, Jan Broberg, Sarah Lancaster, Marcia Cross, Nora Zehetner, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Lee Garlington, Nancy Everhard, Stephanie Niznik, Todd Louiso, Keith David, Justin Kirk, Joseph Bologna, Beth Grant, Brenda Strong, Kelly Carlson, Melinda Page Hamilton, Melinda Clarke, Jess Weixler, Renée Taylor, Charlie Weber, Kathryn Joosten, Brooke Nevin, Beau Bridges, Scott Wolf, Anne Heche, Rob Nagle, Patrick Fabian, Wayne Dalglish, David Eigenberg, Kellie Waymire, Dylan Walsh, Christopher Egan, Vicki Davis, Jodi Russell, Betty White, Merrilyn Gann, Trevor Wright, Claudia Christian, Eyal Podell, David Stevens, Margo Harshman, Carter Jenkins, K. Danor Gerald, Ryne Sanborn, Erinn Hayes, Shane Haboucha, Kevin Tighe, Victoria Justice, Rachel Thorp, Tom Wright, Stephen Spinella, Jessica Tuck, Philipp Karner, Derek Webster, Diane Delano, Kirsten Nelson, Brian Baumgartner, Christopher Neiman, James Jamison, Tom Markus, Reiley McClendon, Erica Gimpel, K.C. Clyde, Luciana Carro, Kristen Bell, Gregory Alan Williams, John Aylward, Kate Mara, Debra Mooney, Ben Weber, Adam Huss, Michael McQueen, Reggie Austin, Richard Herd, Brooke Bloom, Dendrie Taylor, Bill Erwin, Elizabeth Bond, Richard Blake, Walter Olkewicz, Laura Regan, Austin Archer, Elisa Delson, Tom Virtue, Lamont Thompson, Josh Haber, McNally Sagal, J. Scott Bronson, Scott Wilkinson, Sean Mahon, Freda Foh Shen, Doris Belack, Brian Palermo, Lisa Waltz, Tegan West, Gina Ravera, Amy Rutberg, Annie O'Donnell, Keone Young, Bernie Diamond, Matthew Bellows, Lukas Behnken, Mike Erwin, Leslie Wing, Oscar Rowland, Bret Loehr, Joey Miyashima, Robert Peters, Tom Parker, Bee-Be Smith, Preston Sadleir, Michael Flynn, Annie Burgstede, Scott Williamson, Ilyse Mimoun, Denise Dowse, Rick Macy, Cheryl White, Joan McMurtrey, Kim Morgan Greene, Michael McLafferty, Gina Hecht

Vím že by si to zasloužilo přísnější hodnocení, ale nemůžu odolat. Bohužel jak už to s americkými seriály a seriály obecně bývá, s dalšími sériemi přichází i úbytek kvality. Berte to mé hodnocení hlavně za první dvě série. PS: Pokud tam brzo v té třetí řadě někdo neupadne do komatu, tak slevím na tři!(28.4.2004)

Zatím hodnoceno podle první série. Příjemný seriál se sympatickými herci a pěknou hudbou. Jediné co mě vadí, jak se někdy chovají postavy. Edit. Dokoukáno. Jsem spokojen. Sice postupně kvalita trochu ochabuje, ale nevadí. Rád jsem se na to dokoukal a s koncem jsem velice spokojen. Jediná věc, co mě vždy dožrala byla rozmazlenost a arogance teenagerů. 4* zasloužené.(29.12.2013)

Můj bezkonkurenčně nejoblíbenější současný seriál, který jsem si dokonce zařadil do TOP 10 seriálů... Nikdy nezapomenu na ten okamžik, kdy jsem poprvé usedl před obrazovku, poprvé uslyšel tu nádhernou hudbu, která doprovázela znělku seriálu (bylo to v lednu 2004, to jen pro zajímavost) a zahleděl se poprvé do kulis malebného horského městečka jménem Everwood (mimochodem se jedná o městečko fiktivní, které se ve skutečnosti takto nejmenuje), kde se každý s každým zná a kde je to takové domácké. Od té doby jsem nevynechal ani jeden díl, nezlomila mne ani jeden a půl roku trvající prodleva mezi druhou a třetí řadou, naopak, s každým dalším dnem oné prodlevy jsem se těšil stále více a více na další díly. Nevím, co mne na tomto seriálu zaujalo, snad je to charizmatický laskavý doktor Brown v podání perfektního Treata Williamse, snad úžasně pubertální a autoritám vzdorující Ephram, jež postupem času dospívá, v podání Gregoryho Smithe, snad jsou to malebné kulisy, ve kterých se seriál odehrává, snad jsou to zajímavé příběhy lidí z jednoho městečka, prostě se mi seriál líbí jako celek. Nejlepší samozřejmě je, ža kromě toho, že se po dobu celého seriálu řeší vztahy mezi hlavními aktéry, má také každý díl jeden samostatný příběh, který se odvíjí bez nutnosti znalostí minulých dílů, což dává naději ke sledování tohoto seriálu i lidem, kteří neznají souvislosti. Dávám bez jakýchkoliv diskuzí pět hvězdiček, a to proto, že neznám lepší seriál ze současnosti, který by mne tak zaujal. Tento je jedinečný a výjimečný, a to mi nikdo nikdy nevymluví...(2.5.2007)

Jeden z nejroztomilejších rodinných seriálů všech dob. Sympatický a někdy zbytečně naivní genius medic Dr. Brown, geniální pianista a někdy zbytečně hloupý Ephram Brown, okouzlující Amy a vzor americké rodiny Abbottovi... chytilo mě to za srdce, upřímnost, se kterou se snaží zacházet, někdy neuvěřitelná, jindy dojemná. Těch 89 dílů mi bude chybět. 9/10.(16.8.2013)

Seriálová kategorie "rodinný" a ještě k tomu "drama", není z mého pohledu nijak lákavá. Pak jsem si ale náhodou pustila ČT1 ve správný den a čas a poznala se s doktorem Brownem a doktorem Abbotem, Ephramem, Amy a Deliou a objevila zábavný svět malého města uprostřed hor. Není to prvoplánově zábavné, ani vtipné a nesnaží se to být napínavé za každou cenu. Vzhledem k mým ostatním oblíbeným seriálům je to něco úplně jiného. Je to poučný, lidský a přemýšlivý seriál, u kterého nemám pocit, že jsou všechny situace vyhrocené, nebo nerealistické a po dlouhé době po zhlédnuté epizodě mám o čem přemýšlet.(9.5.2012)

• - John Beasley (Irv Harper) je i vypravěčem. (Huntelaar)

• - Herečka Brenda Strong (Julia Brown) vystupuje především ve flashbaccích a snových sekvencích. Podobně dopadla její postava i v seriálu Zoufalé manželky. (Huntelaar)

• - Postava Andyho Browna se podle časopisu TV Guide umístila na 43. místě v anketě "50 nejlepších televizních otců všech dob". (Huntelaar)