Everwood (TV seriál)

Everwood

Everwood

Drama / Rodinný

USA, 2002 - 2006, 64 h 1 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvůrci:

Greg Berlanti

Blake Neely

Treat Williams, Gregory Smith, Emily VanCamp, Vivien Cardone, Chris Pratt, Tom Amandes, Sarah Drew, Jan Broberg, Sarah Lancaster, Marcia Cross, Nora Zehetner, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Lee Garlington, Nancy Everhard, Stephanie Niznik, Todd Louiso, Keith David, Justin Kirk, Joseph Bologna, Beth Grant, Brenda Strong, Kelly Carlson, Melinda Page Hamilton, Melinda Clarke, Jess Weixler, Renée Taylor, Charlie Weber, Kathryn Joosten, Brooke Nevin, Beau Bridges, Scott Wolf, Anne Heche, Rob Nagle, Patrick Fabian, Wayne Dalglish, David Eigenberg, Kellie Waymire, Dylan Walsh, Christopher Egan, Vicki Davis, Jodi Russell, Betty White, Merrilyn Gann, Trevor Wright, Claudia Christian, Eyal Podell, David Stevens, Margo Harshman, Carter Jenkins, K. Danor Gerald, Ryne Sanborn, Erinn Hayes, Shane Haboucha, Kevin Tighe, Victoria Justice, Rachel Thorp, Tom Wright, Stephen Spinella, Jessica Tuck, Philipp Karner, Derek Webster, Diane Delano, Kirsten Nelson, Brian Baumgartner, Christopher Neiman, James Jamison, Tom Markus, Reiley McClendon, Erica Gimpel, K.C. Clyde, Luciana Carro, Kristen Bell, Gregory Alan Williams, John Aylward, Kate Mara, Debra Mooney, Ben Weber, Adam Huss, Michael McQueen, Reggie Austin, Richard Herd, Brooke Bloom, Dendrie Taylor, Bill Erwin, Elizabeth Bond, Richard Blake, Walter Olkewicz, Laura Regan, Austin Archer, Elisa Delson, Tom Virtue, Lamont Thompson, Josh Haber, McNally Sagal, J. Scott Bronson, Scott Wilkinson, Sean Mahon, Freda Foh Shen, Doris Belack, Brian Palermo, Lisa Waltz, Tegan West, Gina Ravera, Amy Rutberg, Annie O'Donnell, Keone Young, Bernie Diamond, Matthew Bellows, Lukas Behnken, Mike Erwin, Leslie Wing, Oscar Rowland, Bret Loehr, Joey Miyashima, Robert Peters, Tom Parker, Bee-Be Smith, Preston Sadleir, Michael Flynn, Annie Burgstede, Scott Williamson, Ilyse Mimoun, Denise Dowse, Rick Macy, Cheryl White, Joan McMurtrey, Kim Morgan Greene

Prostě nejlepší seriál! Nemůžu si pomoct, ale vždycky mi to bude připomínat určité osobní věci, a navždy ho budu mít spojený s oněmi nedělními večery, kdy jsem Everwood viděl poprvé. Jsem rád, že jsem se k němu posléze vrátil a dokoukal i čtvrtou sérii. A jakkoliv později kolísala kvalita seriálu, pro mě to vždycky bude srdcovka. Jinak se můj názor shoduje s uživatelem freddy, a jsem rád, že Mbali to vidí podobně ;)(13.10.2011)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Prostředí 6/10/// +herci v čele s Emily VanCamp a Gregory Smithem, dále potěší Nora Zehetner, Sarah Drew a Sarah Lancaster, líbil se mi český dabing, a dějové linie mladších herců -naopak mě nezaujali některé dějové linie těch starších a především jsem si moc neoblíbil hlavní postavu, asi bych si s ním nerozuměl, rovněž mě celkem nudili epizody kde třetinu času zabral pacient a jeho problém, kdyby mě tohle zajímalo, pustím si čistě lékařský seriál, rovněž chování některých postav mě občas iritovalo (Amy, Dr. Brown)/// Kdysi, asi před 7 lety jsem zhlédl náhodně pár částí a docela pevně mi utkvěli v paměti. Tedy především Emily VanCamp. Od té doby jsem seriál chtěl vždy vidět. Až teď jsem měl tu možnost se podívat na všechny čtyři řady. A asi bych vydržel i pátou nebýt toho, že Everwood (první řadou především) mi připadal mírně zastaralí. Koncepčně jak seriál z druhé poloviny devadesátých let. Později se to zlepšilo, ale zase mi přišlo na mysl dojem, že nemají mnohdy moc o čem vyprávět. A pak taky některé dějové linky byly celkem naivní a obyčejné. A přitom jim byla dána velká váha. Opravdu vidět to před zmíněnými lety, dal bych o hvězdičku víc. Nejen že jako mladší bych si to víc užil, ale zároveň to tehdy byl ten nejmodernější a nejnovější seriál. Paradoxem však je, že můj otec tomuhle seriálu dal 5* a považuje ho za jeden z nejzajímavějších seriálů co v poslední době viděl./// Celkem 64%///(26.6.2012)

Zatím hodnoceno podle první série. Příjemný seriál se sympatickými herci a pěknou hudbou. Jediné co mě vadí, jak se někdy chovají postavy. Edit. Dokoukáno. Jsem spokojen. Sice postupně kvalita trochu ochabuje, ale nevadí. Rád jsem se na to dokoukal a s koncem jsem velice spokojen. Jediná věc, co mě vždy dožrala byla rozmazlenost a arogance teenagerů. 4* zasloužené.(29.12.2013)

Everwood sa pre mňa stal niečo ako ukľudňujúci prostriedok na sobotňajšie popoludnie a zamiloval som si ho do poslednej časti... Odzrkadľoval realitu ako takú, príbehy boli jednoduché, a asi práve tým sa mi tak veľmi zapáčil... Úplne ma nadchli výkony Gregoryho Smitha a Emily VanCamp, pretože ich humor mi bol dosť blízky. Najviac som sa však poučil zo slov, ktoré pravidelne zazneli po úvodnej zvučke a vtiahli vás do nového príbehu, novej časti... Niekoľko z nich si pamätám aj dodnes ("Niekedy veríme, že ak sa hneváme na celý svet, dokážeme ho tým zmeniť..."). Tento seriál ostane pre mňa stále tým prostriedkom, ktorý potrebujem, aby som pochopil niektoré veci inak... Takže Foreverwood !(1.11.2007)

Seriálová kategorie "rodinný" a ještě k tomu "drama", není z mého pohledu nijak lákavá. Pak jsem si ale náhodou pustila ČT1 ve správný den a čas a poznala se s doktorem Brownem a doktorem Abbotem, Ephramem, Amy a Deliou a objevila zábavný svět malého města uprostřed hor. Není to prvoplánově zábavné, ani vtipné a nesnaží se to být napínavé za každou cenu. Vzhledem k mým ostatním oblíbeným seriálům je to něco úplně jiného. Je to poučný, lidský a přemýšlivý seriál, u kterého nemám pocit, že jsou všechny situace vyhrocené, nebo nerealistické a po dlouhé době po zhlédnuté epizodě mám o čem přemýšlet.(9.5.2012)

• - Brownovic adresa v Everwoodu je 2719 Deerborn. (Huntelaar)

• - John Beasley (Irv Harper) je i vypravěčem. (Huntelaar)

• - Emily VanCamp, představitelka Amy, a Chris Pratt, představitel Brighta, se do sebe během natáčení zamilovali. (Cheeker)