Everwood (TV seriál)

Everwood

Drama / Rodinný

USA, 2002, 89x43 min

Blake Neely

Treat Williams, Gregory Smith, Emily VanCamp, Vivien Cardone, Chris Pratt, Tom Amandes, Sarah Drew, Jan Broberg, Sarah Lancaster, Marcia Cross, Nora Zehetner, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Lee Garlington, Nancy Everhard, Stephanie Niznik, Todd Louiso, Keith David, Justin Kirk, Joseph Bologna, Beth Grant, Brenda Strong, Kelly Carlson, Melinda Page Hamilton, Melinda Clarke, Jess Weixler, Renée Taylor, Charlie Weber, Kathryn Joosten, Brooke Nevin, Beau Bridges, Scott Wolf, Anne Heche, Rob Nagle, Patrick Fabian, Wayne Dalglish, David Eigenberg, Kellie Waymire, Dylan Walsh, Christopher Egan, Vicki Davis, Jodi Russell, Betty White, Merrilyn Gann, Trevor Wright, Claudia Christian, Eyal Podell, David Stevens, Margo Harshman, Carter Jenkins, K. Danor Gerald, Ryne Sanborn, Erinn Hayes, Shane Haboucha, Kevin Tighe, Victoria Justice, Rachel Thorp, Tom Wright, Stephen Spinella, Jessica Tuck, Philipp Karner, Derek Webster, Diane Delano, Kirsten Nelson, Brian Baumgartner, Christopher Neiman, James Jamison, Tom Markus, Reiley McClendon, Erica Gimpel, K.C. Clyde, Luciana Carro, Kristen Bell, Gregory Alan Williams, John Aylward, Kate Mara, Debra Mooney, Ben Weber, Adam Huss, Michael McQueen, Reggie Austin, Richard Herd, Brooke Bloom, Dendrie Taylor, Bill Erwin, Elizabeth Bond, Richard Blake, Walter Olkewicz, Laura Regan, Austin Archer, Elisa Delson, Tom Virtue, Lamont Thompson, Josh Haber, McNally Sagal, J. Scott Bronson, Scott Wilkinson, Sean Mahon, Freda Foh Shen, Doris Belack, Brian Palermo, Lisa Waltz, Tegan West, Gina Ravera, Amy Rutberg, Annie O'Donnell, Keone Young, Bernie Diamond, Matthew Bellows, Lukas Behnken, Mike Erwin

Každá série je úplně jiná. Dá se říct, že se vlastně úplně rozcházejí. A taky se klasicky střídají díly dobrý - průměrný i vyloženě slabý, ale i přesto to prostě musím hodnotit nadprůměrně. Hlavně kvůli výpravě (panoráma Skaliských hor je jedna z mála věcí, kterou Američanům závidím), postavě Dr. Abotta (vedlejší postavy to maj většinou lehčí, protože se v záplavě dílů nestanou "ploché") a castingu hereček...uuu.(24.3.2009)

Velmi oblíbený seriál, na který jsem se vždy těšil a docela rád bych si někdy zopakoval jeho shlédnutí. Je to dobré kvůli té skvělé atmosféře, kterou dělají sami herci. Právě herci předvádí velmi kvalitní výkony a jsem s nimi naprosto spokojený. Hlavně Emily VanCamp je absolutně nádherná a pro tuto roli se narodila.(10.11.2011)

Naprosto skvělá první série, místy stále ještě výborná druhá, z třetí jsem viděl první tři díly a říkám si, tohle už není nic pro mě. Jednak jsem vyrostl z teenagerovských let a osudy a chování hlavních hrdinů mi začaly být trochu vzdálené a nesnesitelně nepochopitelné, scénáristům došly asi nápady a už to nemělo ten správný šmnc jako zezačátku no a taky jsem pochopil, že rande s Emily VanCamp stejně přes obrazovku mít nebudu, tak co... Perfektní humor starého Abbota a když se občas dostanou se starým Brownem do slovní přestřelky, je to fakt zábava. Čtyři hvězdy za především první sérii a předstírám, že nevím o existenci třetí a čtvrté. (...) Add 2012, po shlédnutí naprosto všech dílů: no ony i třetí a čtvrtá série mají své kouzlo, ale už to není to maloměsto, které nám díky svému životnímu moudru představuje v úvodních a závěrečných monolozích Irv Harper hlasem Jana Přeučila. Prostě těžiště se přesunulo jinam - do vztahů hlavních postav a skoro jednotlivých vztahových linií. Ve scénáři i zpracování prostě občas chybí jakási soudržnost a pospolitost (tak typická pro maloměsto), něco, co by všechny příběhy v rámci jedné epizody spojovalo. Kolikrát už taky scénář nepůsobí tak věrohodně, ale spíš mám pocit, že jde o falešnou hru na city. Jedna věc, co je ale výborná po všechny série, je český dabing (znám slovenský - uf...), a to navzdory tomu, že se čtvrtá série dodělávala až po letech (takže např. Delii namluvila Viktorie Taberyová namísto Kláry Cibulové), snad s výjimkou hudby, která je místy jiná, takže když máte určité scény spojeny v orig. znění s určitou písničkou, a v českém znění tam hrají něco jiného, není to ono. Navzdory všem nepovedenostem ve všech sériích zvyšuji na 5*, protože z nejrůznějších (možná i některých neznámých) důvodů je mi tento seriál sympatičtější víc než naprostá většina jiných.(27.4.2008)

Seriál mě doslova pohltil. Rozhovory postav nejsou jen planými řečmi jak to v seriálech bývá, ale smysluplnou konverzací odrážející reálné obtížné lidské mezníky a vážné situace, které obyčejný člověk řeší. Herci jsou mi velmi sympatičtí. Seriál odlehčují zejména hlášky Toma Amandese alias Dr. Abotta ale i ostatních hrdinů. Pravda je, že člověk má pocit, že s postupujícími sériemi seriál ztrácí na lesku, ano, je to pravda, nicméně je to tím, že díly v pozdějších sériích nejsou tak "akční" plné velké bouře, ale vše spěje spíš k tomu, že hlavní mladí hrdinové dospějí, smíří se se staršími a po americku teda vše dobře dopadne narozdíl od prvních serií. Hvězda dolů za typickou pocitovou seriálovku při sledování, ale není to jen seriál, je to život....(19.6.2012)

Tak aby bylo jasno, Ephram Brown je filmová postava, se kterou se ze všech filmových postav nejvice ztotožňuju. Everwood je moje největší guilty pleasure a nejoblibénější seriál zároveň. E. Brown je totiž subtilní inteligentní introvertní židovský mladík, racionál který by byl rád pánem ve svém domě, nicméně ho věčně přemáhají vcelku primitivní emoce snaží se zachovat si tvář, je fanouškem komiksů manga, milovníkem hry na klavír, přitom ale není žádný hipík, nýbrž paličatý šmejd, který hraje tvrdě se svým tátou, který hraje tvrdě se svou dívkou, který prostě hraje tvrdě se všema na kterých záleží. Samozřejmě se upíná na svoji jedinou pravou lásku, věci se motají, city se zmítají atd. Klasika. Teď, na začátku roku 2009 se díky práci jednoho uploadera po několika letech sleduju seriál znovu od první série a všechno pořád funguje jak má. Po každém díle pocit zvláštní katarze/očištění. Seriál je tady hrozně podhodnocený (CSFD/IMBd: 67/78). Přitom je český dabing senzační. A legrace je, že oba moje nejoblibenější seriály se odehrávaji ve fiktivním městečku v Coloradu, oba mají název tohoto města v názvu, dva ze tří hlavních mužských postav v těchto seriálech jsou židé atakdál.(22.7.2008)

• - Na popud internetových diskuzí fanoušků, které během prvních dvou serií zaujala možnost romantického vztahu mezi Andym a Ninou, si Nina v dile "Sacrifice" (3. série) uvědomí, že miluje Andyho. (Huntelaar)

• - Postava Andyho Browna se podle časopisu TV Guide umístila na 43. místě v anketě "50 nejlepších televizních otců všech dob". (Huntelaar)

• - Amino prostřední jméno je Nicole. (Huntelaar)