Reklama

Reklama

Everwood

(seriál)
  • USA Everwood (více)
Drama / Rodinný
USA, (2002–2006), 64 h 1 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvůrci:

Greg Berlanti

Hudba:

Blake Neely

Hrají:

Treat Williams, Gregory Smith, Emily VanCamp, Vivien Cardone, Chris Pratt, Tom Amandes, John Beasley, Sarah Drew, Jan Broberg, Sarah Lancaster (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(89)

Obsahy(1)

Nejenom ve velkoměstě žijí lidé. A všude je třeba zázraků medicíny... Everwood. Městečko v americkém Coloradu, půvabné místo, stulené v klínu Skalistých hor. Domov jedné z prvních oper v zemi, nejstarších zlatých dolů, třetí největší soutěže ve vaření s chilli – a od jisté doby i světoznámého neurochirurga a jeho dvou dětí. Neboť doktor Brown, velký a slavný doktor Brown, v jehož ordinaci si podávali dveře nejslavnější a nejvlivnější lidé státu, se po tragické smrti své ženy zcela nečekaně – a pro všechny zcela nevysvětlitelně – rozhodl opustit svou zavedenou newyorskou praxi a přestěhovat se na tenhle – sice krásný, ale přece jenom – konec světa. Marně si obyvatelé městečka lámou hlavu, co mezi ně onu světovou kapacitu přivedlo. Důvody tátova rozhodnutí neznají ostatně ani jeho nejbližší: dospívající Ephram a malá Delia. Je jim jasné jen jedno: od nynějška musí zapomenout na celý svůj dosavadní život a musí se pokusit přijmout za svůj domov Everwood… (Česká televize)

(více)

Recenze (135)

CheGuevara 

všechny recenze uživatele

Vím že by si to zasloužilo přísnější hodnocení, ale nemůžu odolat. Bohužel jak už to s americkými seriály a seriály obecně bývá, s dalšími sériemi přichází i úbytek kvality. Berte to mé hodnocení hlavně za první dvě série. PS: Pokud tam brzo v té třetí řadě někdo neupadne do komatu, tak slevím na tři! ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Greg Berlanti & team .. Tak tohle je (po dlooouhé době) skvělý americký rodinný seriál. Dobrý scénář, skvělí herci, vtip, city, hlášky, krásné maloměsto a jeho okolí ... Jednoznačně doporučuji! Jednoznačně je nejlepší a nejzábavnější první řada, další dvě už spíše pokulhávají za původní a potvrzují obvyklý trend postupného poklesu kvality.. ()

Reklama

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Andy Brown je geniální doktor, schopen zachránit nejeden beznadějný případ. Jako manžel a otec ale selhává, a věci se mění až vlivem rodinné tragédie. První série Everwoodu dostává svojí pověsti vážnější mužské verze Gilmorových děvčat, a bez nadsázky se řadí ke špičce rodinného dramatu. Sérií druhou bohužel seriál zabředá do vod průměru, ze kterých se snaží dostat až do samého konce. Důvodů, proč se do horského městečka vracet, je ale pořád stále dost, ať už pro nezaměnitelnou maloměstskou atmosféru, fajn postavy, hned několik osudových shipů, nebo třeba první velké role Emily VanCamp, Chrise Pratta, Sarah Drew či Sarah Lancaster. Třešničkou na dortu je postava doktora Abbotta (vynikající Tom Amandes), která si prošla mým nejoblíbenějším seriálovým vývojem vůbec. 80% ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Další ze současné generace amerických rodinných seriálů (u nás k vidění kolem roku 2005) o vztazích dětí a rodičů, dospívání, životě na malém městě a podobných věcech. Chovám k němu jisté sympatie, ale ty se zakládají pro změnu na mých osobních vztazích. Bylo by malicherné a mladicky nerozvážné přihodit čtvrtou hvězdu kvůli tomu, že se mi vzpomínky na sledování Everwoodu spojují s jistou ženou, která pro mě teď už kdysi dost znamenala? Není tady (a nebude), takže můžu říct, že bylo, beze strachu ze starého dobrého ultranásilí:) Ne, vážně - Emily VanCampová je nádherně roztomilé spořádané děvče s krásnýma očima, ale tu hranici mezi něčím, co by mě opravdu bralo a (s)prostou limonádou Everwood překračuje až příliš často na to, aby si vysloužil osmdesátku. Navíc mám už krapet dost těch seriálů, kterými se táhne ta poměrně předvídatelná "osudová láska" - viz Gilmorova Děvčata, Dawsonův Svět a jiné. 60% ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Blake Neely : 1. Lonely People - Jars of Clay [2:47] ,2. Trouble - Kristin Hersh [3:21] ,3. These Days - Griffin House [3:56] ,4. Only Living Boy in New York - David Mead [3:15] ,5. Summer Breeze - Jason Mraz [4:26] ,6. Father and Son - Leigh Nash [3:49] ,7. The Harder They Come - Guster [4:01] ,8. Don't Be Shy - Travis [2:42] ,9. Operator (That's Not The Way It Feels) - Toby Lightman [4:16] ,10. The First Time Ever I Saw Your Face - Stereophonics [3:58] ,11. Jump Little Children - Cathedrals [3:54] ,12. Main Title Theme - Blake Neely [2:54] ,13. Love Song - Treat Williams [2:05], ()

Galerie (82)

Zajímavosti (18)

  • John Beasley (Irv Harper) je i vypravěčem. (Huntelaar)
  • Herečka Brenda Strong (Julia Brown) vystupuje především ve flashbaccích a snových sekvencích. Podobně dopadla její postava i v seriálu Zoufalé manželky. (Huntelaar)
  • Treat Williams byl jediný herec, který se objevil ve všech epizodách seriálu. Gregory Smith chyběl pouze v posledním dílu 3. série a Emily VanCamp se neobjevila pouze v epizodě s názvem "The Land of Confusion". (Cheeker)

Související novinky

A bude komiksové světlo!

A bude komiksové světlo!

01.11.2007

Konkrétní zdroje? Blesk a Zelená lucerna. A pozor, teď nemluvíme o chystané Justice League of America, jejíž členy jsou i Flash a Green Lantern. Strategie studia Warner Bros. je vskutku podivná.… (více)

Reklama

Reklama