Everwood (TV seriál)

Everwood

Drama / Rodinný

USA, 2002, 89x43 min

Blake Neely

Treat Williams, Gregory Smith, Emily VanCamp, Vivien Cardone, Chris Pratt, Tom Amandes, Sarah Drew, Jan Broberg, Sarah Lancaster, Marcia Cross, Nora Zehetner, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Lee Garlington, Nancy Everhard, Stephanie Niznik, Todd Louiso, Keith David, Justin Kirk, Joseph Bologna, Beth Grant, Brenda Strong, Kelly Carlson, Melinda Page Hamilton, Melinda Clarke, Jess Weixler, Renée Taylor, Charlie Weber, Kathryn Joosten, Brooke Nevin, Beau Bridges, Scott Wolf, Anne Heche, Rob Nagle, Patrick Fabian, Wayne Dalglish, David Eigenberg, Kellie Waymire, Dylan Walsh, Christopher Egan, Vicki Davis, Jodi Russell, Betty White, Merrilyn Gann, Trevor Wright, Claudia Christian, Eyal Podell, David Stevens, Margo Harshman, Carter Jenkins, K. Danor Gerald, Ryne Sanborn, Erinn Hayes, Shane Haboucha, Kevin Tighe, Victoria Justice, Rachel Thorp, Tom Wright, Stephen Spinella, Jessica Tuck, Philipp Karner, Derek Webster, Diane Delano, Kirsten Nelson, Brian Baumgartner, Christopher Neiman, James Jamison, Tom Markus, Reiley McClendon, Erica Gimpel, K.C. Clyde, Luciana Carro, Kristen Bell, Gregory Alan Williams, John Aylward, Kate Mara, Debra Mooney, Ben Weber, Adam Huss, Michael McQueen, Reggie Austin, Richard Herd, Brooke Bloom, Dendrie Taylor, Bill Erwin, Elizabeth Bond, Richard Blake, Walter Olkewicz, Laura Regan, Austin Archer, Elisa Delson, Tom Virtue, Lamont Thompson, Josh Haber, McNally Sagal, J. Scott Bronson, Scott Wilkinson, Sean Mahon, Freda Foh Shen, Doris Belack, Brian Palermo, Lisa Waltz, Tegan West, Gina Ravera, Amy Rutberg, Annie O'Donnell, Keone Young, Bernie Diamond, Matthew Bellows, Lukas Behnken, Mike Erwin

"This town ain't big enough for both of us" by si mohli pospevovať dvaja doktori z mestečka Everwood. Každý z nich si však našiel to svoje miestečko a zásobujú celý seriál humorom príštiacim z ich kúsavých, často odborných dialógov. Trochu tlaku na city, trochu lásky, trochu rodinných, pracovných aj školských problémov, to všetko je tu. A to je dobre.(11.7.2004)

Úroveň seriálu je odpovídající oddechovce na nedělní odpoledne, kdy jsme si s mámou sedly s kafem před televizi a užívaly si, že nám všichni můžou tak akorát... Problémy, řešení, nové problémy, nová řešení. Sympatičtí herci, příjemné herecké výkony a nijak zvlášť za vlasy přitažené americko-zápletky. Pozn. viděla jsem, a tedy i hodnotím, jen první řadu.(30.1.2012)

Jak tady bylo zmíněno, poslední série jsou poněkud melodramatické, ale musím přiznat, že většina postav mi postupem času přirostla k srdci, a protože herecké výkony byly opravdu výborné a charaktery některých postav se postupně vyvíjely, těšil jsem se na další a další díly. Nebylo to o nicotných problémech zazobaných dětí z amerického velkoměsta (také to nebyl teenegerský seriál), jako několik jiných amerických seriálů, ale o malém venkovském městečku se specifickými problémy a rozmanitými lidmi, které mi jsou mnohem bližší.(30.5.2012)

Everwood mám ráda. Působí na mě totiž skutečně, naprosto reálně. Což je v dnešní době fantasy seriálů docela příjemné. Žádní upíři, čarodějnice, vlkodlaci, leprikóni a já nevím co ještě. Jen skutečné rodiny, přátelství, láska. Za mě pětka. Btw. Amy bych klidně vyhodila, stačil by mi seriál s Andym a Ephramem. Jen nevím kterého bych brala víc.(24.8.2012)

Každá série je úplně jiná. Dá se říct, že se vlastně úplně rozcházejí. A taky se klasicky střídají díly dobrý - průměrný i vyloženě slabý, ale i přesto to prostě musím hodnotit nadprůměrně. Hlavně kvůli výpravě (panoráma Skaliských hor je jedna z mála věcí, kterou Američanům závidím), postavě Dr. Abotta (vedlejší postavy to maj většinou lehčí, protože se v záplavě dílů nestanou "ploché") a castingu hereček...uuu.(24.3.2009)

• - V epizodě "Daddy's Little Girl" se studio Warner Bros rozhodlo nevypípávat slovo "shit". Během některých vikendových vysílání ale přecijen bylo toto slovo "vypípnuto". (Cheeker)

• - Amino prostřední jméno je Nicole. (Huntelaar)

• - Postava Andyho Browna se podle časopisu TV Guide umístila na 43. místě v anketě "50 nejlepších televizních otců všech dob". (Huntelaar)