poster

Co přináší řeka (TV seriál)

 • Austrálie

  All the Rivers Run

 • slovenský

  Čo prináša rieka

Drama / Romantický

Austrálie, 1984, 4x100 min

Kamera:

David Connell

Hudba:

Bruce Rowland

Kostýmy:

Marion Boyce
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (29)

 • Lima
  ****

  Moc hezký seriál se známou australskou herečkou, která byla v mých dětských letech mojí platonickou láskou. První série byla moc fajn, hezký příběh v krásném prostředí, oproštěný od banalit. Druhá série se už moc nepovedla, přesněji řečeno vůbec.(24.8.2003)

 • Adrian
  ****

  Tak ako dnes sledujem dychtivo "Dextera" v detstve to bol prave tento serial s ustrednou melodiou, ktoru mam dodnes nahranu na staruckej magnetonovej paske :)(17.12.2007)

 • choze
  ****

  Jako malej jsem to žral, jako ostatně vše, kde se to plavilo na lodích (DVA ROKY PRÁZDNIN, JACK HOLBORNE...). Sympatická ústřední dvojice, parník, řeka a dost napínavých momentů. A po letech to u mě sbírá body navíc za to, že hrdinka je umělkyně a celé je to příjemně feministické. Jen trochu škoda, že se děj definitivně přenese na parník až v pátém díle, kde se dočkáme závodu parníků a cesty na vyschlý Darling. U finálního závodu s časem jsem si i teď málem okousal nehty napětím.(1.7.2016)

 • berg.12
  ****

  Je fakt, že do detailů si tenhle seriál o kapitánce kolesového říčního parníku moc napamatuju, ale jelikož snad i po patnácti letech jsem si schopen vybavit ústřední melodii seriálu, jeho atmosféru i úsměv hlavní představitelky, asi to byla vážně povedená záležitost. Jinak je to ale trošku nostalgické hodnocení ztracené ve vzpomínkách.(19.10.2006)

 • tahit
  *****

  Především příjemné pokoukáníčko. Australané prostě filmovou i televizní romantiku umí a exotické scenerie efektních záběrů přírody opět dokázali vyloudit údiv. Ty jo, ta Austrálie je ale nádherná. Určitě televizní dílko, které převyšuje průměr současných mnohdy nic neříkajíc seriálů.(19.2.2010)

 • Rudovous
  ****

  Aha tak proto ty australanky...ehm. Vkusna australska romantika. Komentare jako treba od uzivatele Kimona jsou pro me prijemnym dokladem smysluplnosti teto cele databaze.(23.11.2010)

 • WANDRWALL
  *

  Vždy mě zaujme, jak se mrknu na TV, tak hned je očividné, zda se to natočilo v USA, KANADĚ, BRITÁNII či AUSTRÁLII, aniž by člověk potřeboval znát název. A tak to jde po desetiletí. Australská kinematografie je bez humoru, stále řeší svou kulturní minulost, dramaticky...(13.8.2010)

 • misterz
  ****

  Z tohto seriálu sa mi vryla do pamäti predovšetkým veľmi príjemná ústredná hudba a sympatická kapitánka riečneho parníka. Šikovné spojenie romantiky a exotického prostredia. 70/100(10.2.2016)

 • Rattus Rattus
  ****

  Nostalgická vzpomínka. Základní dějovou linii jsem si pamatoval, ale po shlédnutí jsem zjistil, že paměť není dokonalá. Další z adeptů na reprízu. Ucházející herecké výkony a scénář, výborné exteriéry a hudba, ústřední melodii jsem si pamatoval i po dvaceti letech. Seriál mohu všem doporučit, s tím co se dnes točí - neporovnatelné.(24.11.2008)

 • Chrustyn
  ***

  Taková romantika pro pamětníky. Prakticky zapomenutý australský serirál, který ale má něco do sebe.(18.12.2010)

 • Kimon
  *****

  Přikláním se k názoru některých uživatelů, že by stálo za to, tento krátký seriál na TV zopakovat. Moc bych doporučoval ČT1 nebo ČT2. Obsahovou hodnotou a zpracováním by ČT velmi slušelo. Zde na ČSFD se uvádí 4x100 minut, já měl potěšení tento seriál po mnoha letech vidět ve verzi 8x50 minut a to dokonce díky jednomu z vás i v kvalitním CZ dabingu. Tomu dobrodinci moc děkuji po velmi mnoha letech za oživení vzpomínek na velmi kvalitní filmové filmové dílko s mnou oblíbenou a příjemnou Sigrid Thornton. Volné pokračování dle knižní předlohy, vzniklo po několika letech (2x100min), ovšem bohužel již bez Sigrid Thorton a navíc s jiným jménem pod titulem režie. Najdete na ČSFD pod názvem All the Rivers Run 2 (TV film).(5.6.2010)

 • anderson
  ****

  ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 7.10.1989 (2.1.2012)(2.1.2012)

 • Big Bear
  ****

  Tenhle seriál měl kliku, že jej soudruzi dovolili vysílat. Jelikož se to celé odehrává v pro našince dost exotickém prostředí, navíc je ústředním motivem řeka, kolesový parník a život osádky, měl tedy možnost se dobře vpít do tolika pamětí :-). Ale to není vše, i já dodnes zahvízdám tu ústřední melodii a i já vzpomenu zeleno-hnědých očí tehdy mladé a krásné Sigrid. Snad to ještě někdy Čt pustí, třeba klidně místo všech těch debilních Donutilů... * * * *(9.4.2015)

 • Philippa
  ****

  Po letech se mi zdál sen o řece a o parníku. Najednou jsem si vzpomněla na tento můj v dětství oblíbený seriál. Takže přesně tak jako píše berg.12, je to jen nostalgie ve vzpomínkách...... a navíc i já byla tak uchvácena úsměvem Philadelphie ,že jsem si ho doma nacvičovala před zrdcadlem :-).(28.3.2008)

 • corpsy
  ***

  V minulosti veľmi obľúbený seriál a to mimochodom aj u mňa, ale pravdepodobne len z dôvodu nedostatku iných možností.(22.3.2011)

 • cariada
  ****

  Nádherný seriál o životě na řece na jednom praníku. Kdy se život rodí ,ale i ztrácí. O velké lásce a odhodlání. Další legendární seriál z ČT. Nemůžu si pomoct ,ale tenkrát snad měli na to čuch co dát a co né ,ale to co jsme měli možnost sledovat zato skutečně stálo.(9.11.2008)

 • 1frida2
  ***

  Co prinasi reka? Prinasi spoustu radosti, krasnou lod, lasku, ale take nedorozumeni, drsny zivot u divokych vod a kroceni nejen jejich vln, ale i lidskych vasni a a neurovnanych citu.(23.3.2015)

 • dr.jacoby
  ****

  Určite by to stálo za reprízu, tieto seriály, ktoré boli u nás vysielané v časoch mojej dochádzky na základnú školu boli snáď všetky kvalitné.(27.11.2009)

 • tradzedy
  *****

  Jeden zo seriálov môjho detstva. Dychtivo som čakala na každú novú časť, prežívala všetko s hlavnou hrdinkou, nechala sa unásať prúdom rieky i Brentonovými očami :) Hudobne ma tiež očaril - mám naň tie najkrajšie spomienky.(3.4.2013)

 • HonzaMag
  ***

  Další z australských seriálů, který se mi vybaví z "dávných osmdesátek" tentokrát v čele s Sigrid Thornton. Tahle Australanka mne jednu dobu přímo pronásledovala - mihla se v řadě filmů a dalších seriálů - až jsem si říkal, že to snad ani není možné. Už tehdy jsem ji moc nemusel, přišla mi hrozně protivná, ale seriál nebyl špatný ... Vybavá se mi závody ve střihání ovcí a hláška "Žluťáci! Berou nám práci!" kdy místní dělníci stávkovali a zaměstnavatel je nahradil poslušnými asijskými spoluobčany....(4.8.2008)

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace