Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 1892 ztroskotá na pobřeží Austrálie loď. Neštěstí přežije pouze jeden námořník a mladá žena, Philadelphia Gordonová, která na lodi cestovala společně s rodiči. Její výchovy se tak ujímá přísný strýček Charles a teta Hester. Na cestu do nového domova se Philadelphia vydává společně se strýčkem Charlesem na kolesovém parníku po řece Murray. Zde se také poprvé setkává s charismatickým kapitánem plavidla - Brentonem Edwardsem. V roce 1984 získal seriál v Austrálii ocenění ve dvou kategoriích na Logie Awards. Předlohou k seriálu byl stejnojmenný román australské spisovatelky Nancy Cato. (mibara)

(více)

Recenze (37)

HonzaMag 

všechny recenze uživatele

Další z australských seriálů, který se mi vybaví z "dávných osmdesátek" tentokrát v čele s Sigrid Thornton. Tahle Australanka mne jednu dobu přímo pronásledovala - mihla se v řadě filmů a dalších seriálů - až jsem si říkal, že to snad ani není možné. Už tehdy jsem ji moc nemusel, přišla mi hrozně protivná, ale seriál nebyl špatný ... Vybavá se mi závody ve střihání ovcí a hláška "Žluťáci! Berou nám práci!" kdy místní dělníci stávkovali a zaměstnavatel je nahradil poslušnými asijskými spoluobčany.... ()

choze 

všechny recenze uživatele

Jako malej jsem to žral, jako ostatně vše, kde se to plavilo na lodích (DVA ROKY PRÁZDNIN, JACK HOLBORNE...). Sympatická ústřední dvojice, parník, řeka a dost napínavých momentů. A po letech to u mě sbírá body navíc za to, že hrdinka je umělkyně a celé je to příjemně feministické. Jen trochu škoda, že se děj definitivně přenese na parník až v pátém díle, kde se dočkáme závodu parníků a cesty na vyschlý Darling. U finálního závodu s časem jsem si i teď málem okousal nehty napětím. ()

Reklama

TroiMae 

všechny recenze uživatele

Svého času fenomenální seriál mého dětství, ale nostalgie nestačí na to, aby obstál v čase. Možná knižní předloha, původně trilogie. Ale sága dnes působí moc „televizně“, když hlavní hrdinka, se kterou trávíme roky od jejích –náct do středního věku, se nezmění, ani co do charakteru, ani co do účesu (snad od předposledního dílu si vlasy, většinou, svazuje). ()

Kri-kri 

všechny recenze uživatele

Další z řady dobrodružných retro seriálů, vysílaných na našich obrazovkách začátkem 90. let, který tehdy ušel mé pozornosti a poznal jsem ho teprve nedávno. Docela příjemná historická oddychovka po australsku s pěknou titulní melodií, charismatickými hlavními hrdiny a povedeným českým dabingem. Kvalita seriálové tvorby 80. let se nezapře, rád se podívám znovu. Škoda jen, že o pár let později natočený dvoudílný film už poněkud ztratil to kouzlo a jiskru předešlého seriálu, navíc smrt hlavního hrdiny v samotném závěru diváka patřičně nasere. 65% ()

topi80 

všechny recenze uživatele

Když jsem byl malý, stavěl jsem si loď Philadelphia ze všech stavebnic, co jsem doma našel. A když jsem na dovolené mohl vstoupit na palubu "parníku" na přehradě, byl jsem v sedmém nebi. Po téměř třech desítkách let zhlédnuto na Youtube. A verdikt? Ve všech ohledech pozitivní. Nadčasový seriál, který by byl v dnešní době ozdobou televizního prime timu. Děj sice nijak překotně dopředu neutíká, ale pozornost udrží a zvědavost, jak to bude dál, je silnější než u kdejakého díla s efektně vystavěnými spoilery. Všechny postavy jsem si hned oblíbil a žil nimi romantický život, který je však plný drsných nástrah nemilosrdné řeky. Trochu mně vadil smutek, kterým byly všechny díly protkány. Tvůrci nenechali hlavním hrdinům ani chvíli bez starostí, finanční problémy nikdy neustávaly a člověk měl pocit, že ta loď, kterou jsem jako malý tak obdivoval, nevydělala ani zlámanou grešli. Přesto nedokážu seriál nazvat jinými slovy, než jako krásný. Svou pozici, kterou si kdysi získal v mém dětském srdci, si se ctí obhájil a ještě mnohé přidal. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (3)

  • Sfilmovaný príbeh sa končí približne uprostred knihy, podľa ktorej bol natočený. (Raccoon.city)
  • V originálnom románe malo stroskotané dievča trinásť rokov, avšak pre televízne potreby jej vek upravili na 24-ročnú ženu. (Raccoon.city)
  • Kolesový parník Philadelphia kapitána Brentona Edwardse si zahral parník Pevensey, vyrobený společností Permewan Wright & Co. Ltd. v roce 1911 v australském městě Moama. (Ampi)

Reklama

Reklama