Reklama

Reklama

Epizody(10)

Obsahy(1)

The Society sleduje skupinu teenagerů, kteří se musí naučit řídit celé město West Ham v Connecticutu poté, co v něm záhadně zmizí všichni dospělí, zatímco byli všichni středoškoláci na školním výletu. Kolem města se objeví záhadný les, který nemá konce a jakákoli komunikace s okolím není možná. Teenageři si musí vytvořit pravidla své nové společnosti a naučit se přežít s limitovaným množstvím zásob. (hansel97)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (23)

Ant 

všechny recenze uživatele

Chudší teen příbuzný The Leftovers. Nicméně některé zvraty a temné momenty (soud) byly vynikající. Většina postav je zajímavá (Gordie, Grizz, Allie, Harry). Každopádně všichni z nich by na tom byli lépe, kdyby se scénáristi více věnovali hlubší charakterizaci postav, aby pak z nich nebyly pobíhající karikatury. Na to, že to má 10 dílů, finále nebylo zrovna šokující a zvrat vlastně všichni tušíme (pokud jste viděli The Leftovers pak je vám to tuplem jasné). Ale přes tyhle výtky jsem se opravdu bavila a jedná se o zajímavé psychologické cvičení na téma "co byste dělali, kdyby vás se třídou uvěznili v malém městě, kde neexistují zákony". ()

silentname 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Ok, písal som postupne komenty k jednotlivým dielom, ale myslím, že teraz to už len celkovo zosumarizujem v tomto komente a nebudem rozoberať ešte svoje názory zvlášť. Tak poďme na to. Prvú sériu "The Society" hodnotím ako celkom zaujímavý seriál s dobrými momentkami a dobrými postavami. Možno je to trošku PG-13, no to mi nevadí. Funguje to celkom dobre. A tak to trošku dobre ukazuje, že aj decká, ktoré mali počas svojho života zatiaľ úplne iné starosti musia byť zrazu oveľa dospelejší a začať fungovať v úplne novom svete, kde nie je nič také, aké bolo predtým. V prvom rade poviem, že to pôsobí celkom dobre spracované. Má to dobré postavy, kladie to dobré otázky, vysvetľuje to vzťahy medzi postavami, dáva ich do náročných situácií a musia sa naučiť spoľahnúť sami na seba. A funguje to. Sú tu jasní hrdinovia, je tu jasný zloduch, no súčasne je tu pekne ukázané ako sa dokážu ľudia jednoducho zmanipulovať. Stačí im povedať to, čo chcú počuť. Jak jednoduché. A potom tu máme dav, ktorý nás bude milovať, ale nebudeme vedieť čo vlastne s mocou máme urobiť a ako to máme urobiť. Lebo populista niekedy nemá absolútne žiadny plán. To akceptujem. Okrem toho hudba je tu dobrá a aj po vizuálnych momentoch to funguje. Som si istý, že musí prísť druhá séria a dúfam, že to bude pokračovať, lebo chcem vidieť z tohto sveta trošku viac. Možno to nie je najlepší seriál v tomto žánri, ale rozhodne má čo ponúknuť a dokázal ma zaujať. Som zvedavý, či a kedy bude avizovaná druhá séria a chcem vidieť čo sa bude diať ďalej. Najmä keď na konci je tu situácia, ktorá je predzvesťou niečoho úplne nového. Takže držím palce a teším sa na pokračovanie. Nesklamte ma. Hodnotenie: B ()

Reklama

zbyshek 

všechny recenze uživatele

Pro uznání nějakých kreditů za tento seriál musíte nejprve vypustit fakt, že se jedná o seriál výhradně hraný herci jako američtí vysokoškoláci. Jelikož po tomto zjištění většině lidí zatemní mysl předsudky, což dost chápu z předchozích zkušeností, ovšem tady to neplatí. Začátek nebyl úplně nejšťastnější, ale udržel moji pozornost, takže asi ne tak úplně zlý. Rozhodně námět celého seriálu nebyl nijak originální a trochu to smrdělo "KINGovinou", nicméně to neberu jako negativní věc. Po rozlousknutí prvních pár dílů se už děj zabírá tématy, které poslaly The Society vysoko do mého imaginárního žebříčků seriálů. Výborně se zaměřuje na psychologické a zároveň praktické problémy, které musí skupina řešit ve své svízelné situaci. Moc dobře je tam popsaný celý proces vznik různých ustanoveních a procesních záležitostí až vlastně začnete přemýšlet, jak byste se v takové situaci zachovali vy. Tato otázka mi nabíhala po celou dobu sledování a bylo velmi zajímavé vidět vývoj všech postav a vlastně i konec to celý slušně zakončil. Celkově je tam vidět hezky chování toho takového "tupého stáda" a na druhé straně lidí, kteří mají v hlavě aspoň špetku rozumu a snaží se něco řešit. Samozřejmě je tam i hodně nedostatků, hodně laciných zápletek a scén, které tam vůbec být nemusely a někdy to dost kazilo dojem. Ale celkovým nápadem a konceptem je tento projekt na hodně dobré úrovni. Stojí za to! ()

Borrtex 

všechny recenze uživatele

Poslední epizoda to krásně podtrhla. Podobné náměty jsme tu už samozřejmě měli v dosti filmových provedeních, ale seriálová verze z prostředí štředoškoláků tak nějak lépe navozuje atmosféru skutečnosti, že není tak úplně problém samotný konec světa, jako spíše právě lidská reakce a sociální konflikty na tuto událost. Umět se dohodnout, přežit jako všichni za jednoho. Dělat správná rozhodnutí. Za mě osobně pohodové drama s mysteriózním nádechem a super hudbou. Těším se na pokračování. ()

hansel97 

všechny recenze uživatele

Seriál, který klame vzhledem. Místo toho, aby se soustředil na svou mystery dějovou linku, se totiž velmi chytře plně opírá do "psychologického průzkumu" toho, jak by dnešní teenageři zvládli sami založit vlastní komunitu. Zajímavé osudy a dějové linky. Škoda, že se tu nepoužívají centrické epizody jako u Lost nebo Orange Is the New Black, které by mnohem lépe podkreslily dané charaktery. S1 - 75% ()

Galerie (97)

Reklama

Reklama