Lidská společnost

• USA The Society

Epizody(10)

Z bohatého města West Ham jednoho dne tajemně zmizí všichni obyvatelé kromě teenagerů. Jestli chtějí přežít, musí si vybudovat vlastní společnost. (Netflix)

Recenze uživatele silentname k tomuto seriálu (7)

Lidská společnost (2019)

Ok, písal som postupne komenty k jednotlivým dielom, ale myslím, že teraz to už len celkovo zosumarizujem v tomto komente a nebudem rozoberať ešte svoje názory zvlášť. Tak poďme na to. Prvú sériu "The Society" hodnotím ako celkom zaujímavý seriál s dobrými momentkami a dobrými postavami. Možno je to trošku PG-13, no to mi nevadí. Funguje to celkom dobre. A tak to trošku dobre ukazuje, že aj decká, ktoré mali počas svojho života zatiaľ úplne iné starosti musia byť zrazu oveľa dospelejší a začať fungovať v úplne novom svete, kde nie je nič také, aké bolo predtým. V prvom rade poviem, že to pôsobí celkom dobre spracované. Má to dobré postavy, kladie to dobré otázky, vysvetľuje to vzťahy medzi postavami, dáva ich do náročných situácií a musia sa naučiť spoľahnúť sami na seba. A funguje to. Sú tu jasní hrdinovia, je tu jasný zloduch, no súčasne je tu pekne ukázané ako sa dokážu ľudia jednoducho zmanipulovať. Stačí im povedať to, čo chcú počuť. Jak jednoduché. A potom tu máme dav, ktorý nás bude milovať, ale nebudeme vedieť čo vlastne s mocou máme urobiť a ako to máme urobiť. Lebo populista niekedy nemá absolútne žiadny plán. To akceptujem. Okrem toho hudba je tu dobrá a aj po vizuálnych momentoch to funguje. Som si istý, že musí prísť druhá séria a dúfam, že to bude pokračovať, lebo chcem vidieť z tohto sveta trošku viac. Možno to nie je najlepší seriál v tomto žánri, ale rozhodne má čo ponúknuť a dokázal ma zaujať. Som zvedavý, či a kedy bude avizovaná druhá séria a chcem vidieť čo sa bude diať ďalej. Najmä keď na konci je tu situácia, ktorá je predzvesťou niečoho úplne nového. Takže držím palce a teším sa na pokračovanie. Nesklamte ma. Hodnotenie: B ()

Co se stalo (2019) (E01)

Slušné odštartovanie série... dobrý nápad... a dúfam, že to takto potiahnú ďalej. Miestami mám možno pocit, že postáv je tu tak moc, že sa v tom človek má trošku problém orientovať. Minimálne tie vzťahy sú tu tak komplikované a niektoré postavy to vnímajú tak rôznorodo, že je ťažké to miestami pre mňa pochopiť. Hlavné postavy som asi dokázal identifikovať, no a uvidíme kam sa posunieme ďalej. Komplexný názor potom dám k celej sérii. ()

Naše město (2019) (E02)

Oveľa slabšie... dlho sa nič nedeje, dialógy sú kostrbaté a až v závere sa trošku zase niečo zdvíha. Tejto epizóde chýbala dynamika a nejaká reálna chuť. Ku koncu zdvihnuté, no mal som chvíľku pocit, že som sa rozhdol možno pozrieť na nezaujímavý seriál. Napriek tomu, že som po trailery bol celkovo veľmi navnadený. Tak dúfam, že pokračovanie bude lepšie. ()

Konec dětství (2019) (E03)

Zatiaľ najlepší diel. Záver silný a dosť tvrdý, no súčasne som tu mal pocit, že je tu veľmi dobrá atmosféra, zapamätateľné momentky a okrem toho by som povedal aj, že sa už akosi začínajú črtať charaktery niektorých postáv. Kedysi bolo povedané, že v správnom prostredí sa dokáže z dobrých ľudí ukázať to najlepšie a zo zlých to najhoršie. A tu sa to začína pomaly ukazovať. Držte to v tomto tóne a budem spokojný. ()

Kapka po kapce (2019) (E04)

Po skvelej tretej epizóde je toto ďalšia vynikajúca časť. Myslím si, že už sa človek v tých postavách viac orientuje, sledujeme ako sa celá atmosféra v mestečku vyvíja a okrem toho udalosť predošlej epizódy tu má veľmi silné dozvuky a funguje veľmi dobre. Okrem toho je vidno, že nikto nechce, aby sa reálne stalo opätovne niečo podobné ako naposledy a je treba tomu zabrániť. A okrem toho ešte je tu jedna skvelá vec a tou je fakt, že tí, ktorí by skutočne chceli byť vedúcimi na najvyššiu pozíciu nejdú. Miesto toho tam potrebujú niekoho iného, koho by si tam vedeli dosadiť a kto by mohol byť ich figúrkou. Politická hra sa môže začať. Tie paralely sú síce veľmi jednoznačné, ale myslím si, že fungujú. ()

Vše ve vlastních rukách (2019) (E05)

Teraz už skutočne vstupujeme do sveta politiky. Mrzí ma, že sme sa odklonili od toho, ako sme sa sem dostali a čo sa deje.. .no na druhú stranu tomu rozumiem. Poriadok musí byť. A okrem toho chceme aj mať akú-takú spravodlivosť v tomto svete. Okrem toho to vyzerá, že mysogýnia tu tiež má nejaké slovo. ()

Něco jako bůh (2019) (E06)

V tejto epizóde je toho viac super. 2 momentky ale by som vypichol a to je časť s popravou a potom aj vidieť reakcie všetkých zúčastnených po tom všetkom. A veľmi dobre rozumiem reakcii, ktorú tu Allie má na Willa. Začína si sama uvedomovať, kto je tou veľkou šedou eminenciou v celej tejto hre. Myslím si, že je zaujímavé vidieť ako sa snažia budovať poriadok vo svete, ktorý fakt nemá žiadne pravidlá. Lebo je pravda, že netrvalo by to dlho, aby sa všetci postrieľali. ()