Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Hrdinou, řítícím se z jednoho neštěstí do druhého je bývalý účetní Řehoř Maršíček, který se po infarktu, ze strachu před smrtí, rozhodne žít klidným, střídmým životem a dodržovat zásady zdravé životosprávy. Nekouřit, nepít, cvičit a jíst zdravě. Nastoupí na místo revizora nemocných a doufá, že v novém zaměstnání bude mít klid. Místo toho prožívá jeden nervák za druhým. Postupně bere za své jedno dobré předsevzetí za druhým. Řehoř propadne nezdravému jídlu, alkoholu a ženám. Mimoto postupně přijde o většinu životních jistot včetně střechy nad hlavou. Výsledkem je druhý infarkt, po němž si hrdina znovu slibuje, že vše napraví a bude žít zdravě. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (83)

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Taková spíš pochmurná a hořká komedie od režiséra Jaroslava Papouška, který se proslavil trilogií o Homolkových. Františka Husáka si vybral i sem a obsadil ho do hlavní role. Jeho postava je jako na tobogánu, jednou dole, jednou nahoře. Na jeho příběhy a rvačku s životem se i díky dalším kvalitním hercům, docela dobře dívá, ovšem víc, než lepší průměr, to není. Nenáročný dramaticko úsměvný film. ()

cariada 

všechny recenze uživatele

F.Husák jako kontrolor nemocných. Který se nesmí rozčilovat a musí dodržovat správnou životosprávu. Jeho návštěvy u nemocných samozřejmě neprobíhají ,tak jak by si představoval. A stejně tak jeho soukromí život. A tak vzniká spousta dobrých situací. Za zmínku stojí i postava jeho otce záletníka v podání J.Kemra. Další pozapomenutelná komedie. ()

Reklama

Radek99 

všechny recenze uživatele

František Husák má ono zvláštní kouzlo smutného klauna, takový novodobý český Frigo, či když půjdeme ještě dále do historie, i fyziognomicky se blíží téměř k Pierotovi z komedie dell arte. Potud je vše v pořádku. Na diváka tenhle zvláštní protiklad báječně funguje. Navíc běží o civilizační téma, kdo z nás se někdy necítil podobně jako hlavní hrdina? Komedie Jaroslava Papouška je však taková utahaná, vyhořelá, téměř více, než sám pan Husák coby Řehoř Maršíček. Jakoby byla místy také po infarktu... ()

honz 

všechny recenze uživatele

Komedie, ze které je ještě dnes cítit unylá atmosféra osmdesátých let s příznačně vykreslenými figurkami této doby, což celkově dodává příběhu na jeho autentičnosti. Tragikomická postava Řehoře Maršíčka je jednou z nejlepších rolí Františka Husáka. Velmi zdařilá, realisticky pojatá komedie o vážných věcech. ()

Inozuka 

všechny recenze uživatele

"Člověk může v životě prohrát, ale nesmí rezignovat. (...) Klid a mír v duši, to je ten největší poklad." - "Tak to vám svět nedovolí." Výborná existenciální hořká komedie o tom, že žít život po svém není úplně jednoduché pod neúměrným tlakem okolí. Hvězdné herecké obsazení, kterému kraluje František Husák jako kontrolor Řehoř Maršíček. Jako vždy nezklamal Petr Čepek v roli rapla a překvapivé bylo obsazení Josefa Kemra do role starého Don Juana. Nevšimnout si nešlo ani Joži Mrázka Hořického, známého již z Papouškova Nejkrásnějšího věku, kde "hrál" vitálního staříka. Zde zahrál neméně energického obyvatele domova důchodců. Bylo mu v té době 78 let a byla to jeho poslední role - zemřel 7.12.1984. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (5)

  • Film se natáčel v hotelu Ametyst na pražských Vinohradech, ulice Jana Masaryka 523/11, Praha 2. (peter4)
  • V nemocnici používají český kardiomonitor Tesla LKM 205 z roku 1978. (sator)

Reklama

Reklama