Mirai šónen Conan (TV seriál)

未来少年コナン

Mirai Shounen Conan

Mirai shōnen Conan

Mirai shônen Konan

Future Boy Conan

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Japonsko, 1978, 26x28 min

Tento 26ti dílný před-ghibliovský anime seriál Future Boy Conan je prakticky o tom, o čem vypráví většina pozdějších Miyazakiho filmů - o válce a míru, o vztahu lidí k přírodě a o přátelství. V seriálu najdeme obsaženou jak jeho pozdější Nausicaa of the Valley of the Wind tak i Laputa: Castle in the Sky. Příběh vypráví o dobrodružstvích chlapce jménem Conan v postapokalyptickém světě, ve kterém přežila jen hrstka lidí. I mezi nimi se však najdou tací, kteří se z války, která málem zničila celé lidstvo, vůbec nepoučili a Conan a jeho přátelé se musí pokusit je zastavit. Tato směsice dobrodružného příběhu, dramatu, komedie i sci-fi je velice zábavná a všem které okouzlila Miyazakiho tvorba mohu vřele doporučit.(4.1.2004)

Velmi vydařené přípěhy, které na sebe tak krásně navazují, že člověk se hned těší na další . Škoda jen, že u nás příběhy nikdo nepuštěl, dětem by se to určitě moooc líbilo. Na žebříčku animáků by mohl být hned za My z Kačerova a Rychlou rotou :-). Nádherná animace, vhledem ke stáří a technice ve filmu nejde hodnotit jinak naž 100%. Otázka pro chytré děti: Co ukazuje skládačka v prostřed každého seriálu ?(7.5.2008)

Na tomto seriálu asi nejvíc oceňuji, jak je celý děj promyšlený a neobsahuje žádné vyloženě nelogické zvraty - když se například mají hrdinové rozejít, je vždycky pochopitelné, proč to dělají a člověk by to udělal stejně. Nebo takové detaily, jako že když dají nálož do sudu, zapálí doutnák, utěsní sud a to celé dají pod vodu, tak jsem si říkal - vždyť jim to chcípne - a ono taky jo. :-) Další obrovské plus jsou postavy - jsou perfektně prokreslené a kromě kladných a záporných je děj často postaven (!) i na dalších, které umí vždy nějak překvapit - oblíbil jsem si například kapitána Dyce, který je veskrze všivák, během seriálu často hraje na obě strany a přesto jsem mu postupem času začal fandit. Určitě se najdou i negativa - děj nemá takový spád, jako raných Miyazakiho filmů, nebo mě začalo časem štvát, že se Industriané prostě nemůžou trefit (z toho si sami autoři na konci dokonce udělají vtípek), nicméně zkoukli jsme to s dětmi (4 a 2 roky) a kvůli jejich nadšení dávám 5*.(30.6.2012)

Skvele anime, ktoremu jeho vek vobec neubera na kuzelnosti a ktore nie je urcite len pre deti. Pocas jednej PN-ky som preluskal vsetkych 26 casti a stalo to zato! Je to vyborna a velmi vtipna rozpravka, pri ktorej som prezival vsetky dobrodruzstva spolu s hlavnymi hrdinami a bolo mi smutno, ked som videl ako sa cely pribeh blizi ku svojmu koncu. Už v tomto anime je badať prvky neskoršej Miyzakiho tvorby (ekologické témy, nejednoznačné delenie postáv na dobré a zlé) a dalo by sa povedať že práve toto anime je ich praotcom. Ak by sa dalo, dám viac ako 5 hviezdičiek! Vsetkym Miyzakiho ale aj inym fanusikom anime doporucujem!(29.5.2006)

Ranná Miyazakiho tvorba. Prvních pár dílů mě opravdu bavilo, ale potom už jsem se začala docela nudit a cítila jsem nespokojenost, čemuž určitě pomohlo, že jsem v několika dílech měla posunutý zvuk, ale co se dá dělat. Navíc postupem času mě omrzela, roztrpčela, animace, takže, i když si mě asi ve 23. díle získalo to "všetečné zvedání prstů", tak víc jak tři * dát prostě nemůžu. Plus to, co jsem zde viděla, jsem už měla tu možnost spatřit v jiných jeho filmech, vím, že tohle bylo zpunktováno dřív, ale nebylo to viděno dřív. Takže asi tak. Pokud máte Miyazakiho opravdu rádi, určitě se podívejte, je to - řekla bych - jeho klasická látka.(20.9.2009)

• - Předlohou pro seriál je vědecko-fantastiký román "The Incredible Tide" od amerického autora dobrodružné literatury pro mádež Alexandera Keye. (KlonyIlony)

• - Jedná se o první anime seriál vysílaný ve státní japonské televizi. (Innuendo1987)