Bokutači wa benkjó ga dekinai (TV seriál)

• Japonsko

ぼくたちは勉強ができない

• Japonsko

Bokutachi wa benkyou ga dekinai

We Never Learn: Bokuben

Animovaný / Komedie / Romantický

Japonsko, 2019, 10 h 37 min (Minutáž: 24–25 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (1)

*** 1. série *** Obvyklá harémovka s velkou dávkou frustrace, kdy se romantické vztahy skoro nikam neposunují a autoři se hlavně zaměřují na komediální prvek z toho pramenící. Komediální prvek je to, co tenhle počin zachraňuje od nudnosti a pocitu nenaplnění (zbytečného prodlužování romance). Příběh je o doučování geniálních holčin, které chtějí dál pokračovat ne v oboru jejich talentu, ale v tom, co jim jde nejhůře a tak má hlavní hrdina co dělat, aby zlepšil jejich znalosti v těchto oblastech, obzvláště pokud chce dostat vysněné stipendium. Postupným poznáváním jednotlivých holčin se začnou vztahy mezi nimi prohlubovat a komplikovat. Podobným námětem na tohle jsem si vzpomněl na předchozí sezónu a počin "Go-Toubun no Hanayome", kdy kvalitativně je to podobné (ve větší prospěch druhého anime). Po animační stránce je to velice povedený počin a po hudební celkem slušné. *** 2. série *** Neliší od předchozí série, kdy si to udržuje tu samou atmosféru s tím, že se příběh posunuje pomalu dopředu až na konec svých školních dnů, kdy tentokrát je to hlavně o Nariyukim, který se musí v životě rozhodnout, co vlastně chce v budcounu dělat a s kým jí trávit. Jak už jsem zmiňoval ono podobné anime v předchozí části, tak i zde je vidět veliká podobnost a to především v tom konci, ale naštěstí v těch pár scénách po titulkách je to trochu více objasněno, takže to nedopadá úplně stejně. Bavil jsem se zase velice dobře (na Nariyukim je opět nádherně vidět ono pravidlo "Murphyho zákonů: Co se může pokazit, pokazí se"), animace a hudba byla příjemná a má to celkem přijatelné zakončení.(9.7.2019)