Reklama

Reklama

Bokutači wa benkjó ga dekinai

(seriál)
  • Japonsko ぼくたちは勉強ができない (více)
Trailer
Animovaný / Komedie / Romantický
Japonsko, 2019, 10 h 37 min (Minutáž: 24–25 min)

Předloha:

Taishi Tsutsui (komiks)

Scénář:

Go Zappa

Kamera:

Hideki Imaizumi

Hrají:

Haruka Širaiši, Rjóta Ósaka, Miju Tomita, Gakuto Kadžiwara, Madoka Asahina, Taiči Ičikawa, Šója Čiba, Tomojo Takajanagi, Hikaru Akao, (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(26)

Obsahy(1)

Ogata Rizu – dejte jí jakýkoliv matematický úkol a aniž by se musela zabývat sáhodlouhými výpočty, dokáže vám prakticky okamžitě říci správnou odpověď. Podobně na tom je i kráska Furuhashi Fumino, která zase oplývá mimořádným literárním a jazykovým nadáním. Obě zkrátka mají obrovský potenciál pro určité sféry studia. A v kontrastu k těmto školním hvězdám máme našeho hlavního hrdinu. Yuiga Nariyuki je jen obyčejný středoškolák, který nemá žádné mimořádné studijní nadání. Vlastně spíše naopak. Na každou zkoušku se musí dlouze učit a pro každou dobrou známku musí vyvinout veliké úsilí. I přes svou každodenní námahu však v žádném předmětu nikdy nijak zvlášť nevynikal. I když možná na něm přeci jen něco mimořádného je. Byť neoplývá výrazným talentem, jeho známky si po celou dobu studia drží prakticky neměnný standard, což neunikne ani ostřížímu zraku samotného ředitele. A snad právě proto mu nabídne obchod. Přislíbí mu VIP doporučení, které mu v podstatě předem zajistí postup v dalším studiu, pokud od mladíka dostane určitou protislužbu. Chce po něm, aby se stal doučovatelem právě Rizu a Nariyuki a dostal je na univerzitu dle jejich vlastního výběru. Proč, když jsou obě tak talentované? Protože jejich mimořádné schopnosti se vztahují pouze na již zmíněné studijní okruhy. Problém ale je, že racionální matematička Rizu chce studovat obor s literaturou, a naopak citově expresivní Fumino touží po chladné logice čísel. (EMIA)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1)

DaweForeman 

všechny recenze uživatele

*** 1. série *** Obvyklá harémovka s velkou dávkou frustrace, kdy se romantické vztahy skoro nikam neposunují a autoři se hlavně zaměřují na komediální prvek z toho pramenící. Komediální prvek je to, co tenhle počin zachraňuje od nudnosti a pocitu nenaplnění (zbytečného prodlužování romance). Příběh je o doučování geniálních holčin, které chtějí dál pokračovat ne v oboru jejich talentu, ale v tom, co jim jde nejhůře a tak má hlavní hrdina co dělat, aby zlepšil jejich znalosti v těchto oblastech, obzvláště pokud chce dostat vysněné stipendium. Postupným poznáváním jednotlivých holčin se začnou vztahy mezi nimi prohlubovat a komplikovat. Podobným námětem na tohle jsem si vzpomněl na předchozí sezónu a počin "Go-Toubun no Hanayome", kdy kvalitativně je to podobné (ve větší prospěch druhého anime). Po animační stránce je to velice povedený počin a po hudební celkem slušné. *** 2. série *** Neliší od předchozí série, kdy si to udržuje tu samou atmosféru s tím, že se příběh posunuje pomalu dopředu až na konec svých školních dnů, kdy tentokrát je to hlavně o Nariyukim, který se musí v životě rozhodnout, co vlastně chce v budcounu dělat a s kým jí trávit. Jak už jsem zmiňoval ono podobné anime v předchozí části, tak i zde je vidět veliká podobnost a to především v tom konci, ale naštěstí v těch pár scénách po titulkách je to trochu více objasněno, takže to nedopadá úplně stejně. Bavil jsem se zase velice dobře (na Nariyukim je opět nádherně vidět ono pravidlo "Murphyho zákonů: Co se může pokazit, pokazí se"), animace a hudba byla příjemná a má to celkem přijatelné zakončení. ()

Galerie (100)

Reklama

Reklama