Mysteriózní / Thriller / Horor

USA / Kanada / Velká Británie, 1987, 113 min

Temná cesta soukromého očka až do samotných pekel. Velmi atmosférické, temné a depresivní a to já rád. Rourke tu předvádí svůj životní výkon a De Niro, ačkoliv se tu mihne jenom na pár minut, vás svými dlouhými nehty a démonickým zjevem přesvědčí, že nikdo lepší by se na roli Lou Cyphera nehodil. To všechno v audiovizuální lahůdce, která se doslova zadere pod kůži.(8.5.2003)

Nemůžu dát 4*. Prostě to nejde. Ten film je ukázkou dokonalého filmařského umění a použití stínů a světla je opravdu v jiné dimenzi. Alan Parker předvádí, že umí být génius. Jeho filmografie, v které je hlavně Pink Floyd the wall získala tímto filmem opravdu důstojného zástupce žánru horror-mystery. Malá rolička Roberta De Nira, který ji dokáže svým nezaměnitelným hereckým poddáním převést do neuvěřitelné velikosti, stojí za uznání. Ted k tomu nejpřekvapivějšímu. Mickey Rourke hrající hlavní roli Harolda R. "Harryho" Angela předvádí životní výkona musím uznat, ten kluk mohl něco dokázat. Škoda, že zapadl do bláta jako je Double team a trochu to přehnal s botulotoxinem(doufám, že to je pravda a že nerozšiřuji fámu :-)). Od začátku filmu jsem si myslel jak to celé končí a jaká bude pointa, měl jsem pravdu, ale to nezměnilo nic na to faktu, jak mě film usadil. Opravdu dokonale zvládnutý závěr, který ještě podtrhává atmosféru tohoto horroru. PS: jestli nesnášíte voodoo a nechcete vidět De Nria jak hláškuje o náboženství a loupe si vejce, radši nekoukejte ;-) :D(13.8.2005)

Jazzem nabitá absolutní atmosféra Noir Yorku jako dokonalý úvod a rušivá voodoo záplava jako silně negativní protiklad. U mysteriózních thrillerů zkrátka čekám větší vyrovnanost a nestačí mi (jakkoli působivé a dokonale precizní) vygradované dopointování. Perfektně stylizovaná deprese tak se zbytečně přešpiněnou Louisianou těsně prohrává. 70%(21.12.2009)

Angel heart by mohl být znamenitým filmem. Herecké výkony jsou neuvěřitelné. Mickey Rourke mi neustále rozšiřoval mé víčka a v závěrečné scéně „Vím, kdo jsem“ položil dolní čelist dosti nizoučko. Robert De Niro se svou dokonalou manikúrou (chtěla bych mu ty nehty okousat) a vajíčkovým výstupem vyvolával husinu a oba dva vytvořili atmosféru, že ještě za bílého dne, jsem měla co dělat, abych se strachy ne******* …. zhroutila. Jenže… Příběh Vás neustále nutil přemýšlet tak, že každý bystrý divák musel odvodit, jak příběh dopadne. Takže šokující pointa se nekonala, jen Vás utvrdila v tom, co již od poloviny filmu tušíte. Což byla veliká škoda. Méně indicií by neškodilo. Ale i tak jsem si tuhle Louis Cyphre(ovu) hru užila :o)(9.8.2010)

Alan Parker je prostě machr. Po Půlnočním expressu dokázal natočit další perfektní film s výbornou atmosférou, neřekl bych že to je lepši než express, ale i když je to o něco horší, tak je to pořád jeden z nejlepších filmů a druhej nejlepší od Parkera. Jenom jedna věc mě moc nepotěšila a to, že Robert De Niro dostal minimum prostoru a to zrovna jeho postava vypadala hodně zajímavě, v podstatě se tam objevil asi jenom 4 krat a to je na takovyho herce dost malo, ale dalo se to lehce překousnout, protože Mickey Rourke i když ho nemam moc rád, tak musim uznat že podal opravdu znamenitý výkon a možná že se to dalo zařadit do životního výkonu. Co se týče děje, tak to nebylo úplně to co jsem čekal, ale rozhodně jsem nebyl tklamanej, spíš naopak. celý vyšetřování je hodně zajímavý a docela často i brutální, ale asi nejlepší je opravdu ten konec, který je takovej dost zvláštní, zmatenej a hodně nečekanej a to jsem si myslel, že mě to nevosere(4.6.2005)

• - Do role Louise Cyphera se uvažovalo s Marlonem Brando. (MrCreosote)

• - Mickey Rourke prohlásil, že při natáčení společných scén s De Nirem byl úplné vyčerpaný kvůli Nirovu velkému soustředění a hereckému výkonu. (Drtic)

• - Scéna, kdy Mickey Rourke v chatrči sekáčkem seká led, se musela točit vícekrát, jelikož jak scéna postupuje, kostka ledu občas ubude, občas přibude. V jednom ze záběrů je jasně vidět, jak se kostka rozpadne a v pozdějším se o ni opírá. (pemap)