Mysteriózní / Thriller / Horor

USA / Kanada / Velká Británie, 1987, 113 min

Svůj nezaměnitelný, temně depresivní rukopis tentokrát propůjčil Alan Parker filmu, v němž se to hemží tajemnými náboženskými praktikami, podivnými úmrtími a v neposlední řadě „divnými“ lidmi. Bezobalově pojatá syrovost rituálních vražd, v nichž se umělou krví nešetřilo, rozhodně není samoúčelná, nýbrž je prostředkem k divákovu ucelení zajímavého děje, jenž nepostrádá napětí, chytlavost a v neposlední řadě „příjemné“ překvapení na konci. Výrazný herecký part Mickeyho Rourkea je bohužel „přehrán“ minimální, ale o to emociálně silnější postavou Roberta de Nira, jenž se svým plnovousem, společně s dlouhými nehty, vlasy v culíku a hůlkou v ruce, vypadá jako... Bezvýhradná spokojenost.(25.9.2005)

Kvalitní thriller, který ve své polovině získá mysteriózní nádech a ke konci sklouzne až do hororových vod. Děj není zrovna nabytý akcí, spíš se pomalu sune kupředu, aby byla na závěr odhalena překvapivá pointa, která je skutečně překvapující. Filmu se v podstatě nedá formálně snad nic vytknout, ale nepodařilo se mu dostat se mi pod kůži a tematika voodoo mě moc nebaví, tudíž se zde absolutnímu hodnocení vyhnu. Horror movie of the year(10.5.2008)

Alan Parker je prostě machr. Po Půlnočním expressu dokázal natočit další perfektní film s výbornou atmosférou, neřekl bych že to je lepši než express, ale i když je to o něco horší, tak je to pořád jeden z nejlepších filmů a druhej nejlepší od Parkera. Jenom jedna věc mě moc nepotěšila a to, že Robert De Niro dostal minimum prostoru a to zrovna jeho postava vypadala hodně zajímavě, v podstatě se tam objevil asi jenom 4 krat a to je na takovyho herce dost malo, ale dalo se to lehce překousnout, protože Mickey Rourke i když ho nemam moc rád, tak musim uznat že podal opravdu znamenitý výkon a možná že se to dalo zařadit do životního výkonu. Co se týče děje, tak to nebylo úplně to co jsem čekal, ale rozhodně jsem nebyl tklamanej, spíš naopak. celý vyšetřování je hodně zajímavý a docela často i brutální, ale asi nejlepší je opravdu ten konec, který je takovej dost zvláštní, zmatenej a hodně nečekanej a to jsem si myslel, že mě to nevosere(4.6.2005)

No zase že by mě to extra nadchlo, to ne. Ale děj byl parádní, to bez pochyby. Atmosféra byla docela temná. To se mi samozřejmě velmi zamlouvalo. A rozuzlení...no takové docela jednoduché a ve vetšině filmů stejné. Vždycky se dozví hlavní postava, že je to on sám. V polovině filmu, jsem si začínal myslet že to bude sám Mickey Rourke. A to se samozřejmě potvrdilo. No ale, jinak je to dobrý film. Určitě mezi mysteriózními je na výši právem.(29.4.2012)

Vynikající psychothriller na pomezí hororu a noir detektivky se špičkovým obsazením a profesionální chytrou režií. Vedle snímku Omen můj nejoblíbenější film se satanistickou tématikou. Temná atmosféra navozovaná především vynalézavou skvělou kamerou, pro kterou jsou typické pohledy na noční ulice bičované deštěm. Ve filmu se objevuje spousta prvků rituálů woo-doo a s odstupem času prakticky nic neubírá, narozdíl od mnoha jiných titulů, tomuto filmu na kvalitě. Patrně nejlepší výkon Mickeya Rourka v jeho dosavadní kariéře. Angel Heart je film o tom, jak hlavní hrdina přijetím jedné zakázky sestoupí až do samotného pekla a sáhne si na samé dno svých psychických i fyzických sil. Celkový dojem: 95 %.(30.6.2007)