Mysteriózní / Thriller / Horor

USA / Kanada / Velká Británie, 1987, 113 min

Depresívna atmosféra od začiatočných minút aka Alex Proyas (Vrana, Smrtihlav) - to se mi sakra líbí! Detektív s cigaretou v hube, 50te roky, stále pretrvávajúci, amerikánsky rasizmus a dusná pachuť Louisianského juhu. Neviem či viac vychvaľovať skvelého Rourka alebo démonického pojedača vajec, DeNira.. nech sa o titul kráľa pobijú radšej v P.. v Paname.(3.7.2011)

Zlomky filmu noir v ponuré, mysteriózní atmosféře, kde se kapka deště změní v kapku krve dřív, než si kdokoliv stačí spojit "Lou" a "Cyphre". Velice charismatický a taky trochu oprsklý detektiv Angel se vydá po stopě neznámého muže, ale jaksi zakopává o svou vlastní cestu, až se jednou konečně dozví, proč... Rád bych napsal, že tento film není jen o překvapivém konci, ale on zde opravdu "cíl" značně přebíjí "cestu". Střed filmu má svá působivá místa (díky režii), ale jinak je docela nudný a působí obyčejně, neboť i drobné indicie jsou bez znalosti závěru nepostřehnutelné... Mno, aspoň druhá projekce neztratila tolik ze svého kouzla. 8/10(29.6.2010)

Místy opravdu děsivý snímek Alana Parkera, který fascinuje dokonale vybudovanou atmosférou a hlavně nečekanou závěrečnou pointou, která vás buď dostane nebo odrovná (mě tedy dostala). Mickey Rourke ve své nejlepší roli, charismatického detektiva, který kouří jednu cigaretu za druhou, je vynikající. Robert De Niro zahrál spolehlivě jako vždy, ale čekla jsem, že dostane mnohem více prostoru. Alan Parker natočil mnoho skvělých filmů, ale tenhle společně s hypnotickým The Wall řadím absolutně nejvýš. Od Angel Heart jsem čekal nadprůměrný thriller a dostalo se mi špičkového mysteriózního snímku, kterému nemám co zásadního vytknout.........(26.5.2008)

"Co vlastně dává lidskému životu cenu? Protože někdo ho miluje, někdo nenávidí ...... Tělo je slabé, jen duše je nesmrtelná". Louis Cyphre (zkuste si to říct) si objedná od detektiva jménem Angel prácičku, která ho stojí dost zásadní poznání. Je to síla, demonický De Niro s úžasnou manikůrou a Rourke? Ten je s přibližujícím se koncem lepší a lepší a já po letech, kdy jsem si teď mohla vychutnat film bez dabingu, musim přidat jednu podstatnou hvězdu.(10.8.2005)

Patřím k těm divákům, kteří přes shlédnutím Angel Heart věděli, že má drsnou pointu a jakou roli ve filmu má De Niro. O to víc jsem si užívala těch matoucích střihů a narážek a odhadování té pointy. Nicméně důvod, proč na tenhle film koukat, je ten krásně hořký pocit, který máte po skončení titulků - temná depka člověka, který si uvědomil, že před vlastním osudem není úniku. Ďáblův advokát nebo Constantine jsou oproti Angelově story úplně neškodní. Na rok 1987 je tenhle film velmi moderně a živě natočený a je odvážnější než většina současných temných thrillerů. Mickey Rourke před dvaceti lety vypadal jako bůh sexu a ženské mu oprávněně padaly do náruče (nejen :-). Tady ale navíc jako bůh hraje. Pokud jste ještě tenhle film neviděli, doporučuju to dohnat!(1.5.2009)

• - Scéna, kdy Mickey Rourke v chatrči sekáčkem seká led, se musela točit vícekrát, jelikož jak scéna postupuje, kostka ledu občas ubude, občas přibude. V jednom ze záběrů je jasně vidět, jak se kostka rozpadne a v pozdějším se o ni opírá. (pemap)

• - Když Harry poprvé navštíví Margaret Krusemark, Margaret mluví francouzsky se svou služebnou. Služebná se ptá, zda má přinést nejlepší šálky, na což jí Margaret odpovídá, že ne. (Kulmon)

• - Erotická scéna, v níž se Angel (Mickey Rourke) miluje s mladou mulatkou, byla v USA cenzurou zkrácena. V plné délce byla ponechána jen na kopiích určených na vývoj a na videokazety. (Hans.)