Reklama

Reklama

Angel Heart

  • USA Angel Heart (více)
Trailer

Obsahy(1)

Harry Angel (Mickey Rourke) je soukromý detektiv, který je najat, aby nalezl pohřešovaného muže. Vydává se za stopou, ale místo odpovědí jej čekají jen další otázky. Během vyšetřování se zamotává do světa magie, zločinu a nezdolné vášně, až pochopí, že tohle není jen další práce a že jde o život... Jeho život! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Videa (1)

Trailer

Recenze (573)

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Nebudu nikterak originální, když pod tento film napíšu, že disponuje zcela jedinečnou atmosférou, která je základním pilířem úspěchu. Mickey Rourke je maximálně přesvědčivý a slovutný De Niro taktéž. Možná škoda, že nedostal v roli Lucifera více prostoru. Na druhou stranu jen prokázal svou velikost, když přijmul (i přes její zásadnost) vedlejší roli. Soukromá poznámka pro mé osobní účely: jubilejní dvoutisícé hodnocení na ČSFD. ()

Cappuccino 

všechny recenze uživatele

Depresívna atmosféra od začiatočných minút aka Alex Proyas (Vrana, Smrtihlav) - to se mi sakra líbí! Detektív s cigaretou v hube, 50te roky, stále pretrvávajúci, amerikánsky rasizmus a dusná pachuť Louisianského juhu. Neviem či viac vychvaľovať skvelého Rourka alebo démonického pojedača vajec, DeNira.. nech sa o titul kráľa pobijú radšej v P.. v Paname. ()

Reklama

Radek99 

všechny recenze uživatele

Na první zběžný pohled se jedná o klasický (mysteriózní) thriller, přičemž velmi progresivní Alan Parker opravdu servíruje divákovi až k závěrečné pointě dokonale stylizovaný a usazený retro film-noir, parádní temnou detektivku s tou správnou deštivě-hutnou atmosférou, která vychází odněkud z Chandlerovských literárních textů a Bogartovských filmových rolí drsných chlapíků, jenže vždy originální režisér-novátor variuje s vypointováním a jeho experimentální finále dostane ,,překvapivý" mysteriozní rozměr, což paradoxně poprvé v celém filmu vyzní jako žánrové klišé, tedy nespočetně krát viděné...(ona hvězdička dolů...) to je v kostce tenhle výjimečný filmový kus. Co ale stojí za zmínku dál - Alan Parker je geniální řemeslník a režisér od boha, mistrný v náznacích a detailech, silný v symbolech a motivech (náboženské symboly, voodoo, větráky, zdviže, zbraně, zrcadla...), strhující je především celá retro stylizace a vykreslení genia loci jižanského státu Unie 50. let, černošské segregace, ghett a vesnických slumů, levných hotelů a dusného podnebí... Mickey Rourke coby variace Phila Marlowea je neodolatelný, i on je morálně bez úhony, s nedbale zapálenou cigaretou a sklenkou čehokoli tvrdého, novodobý rytíř, kterého ovšem skoro neznatelně stahuje prohnilé prostředí... Rozhodně chápu to vysoké procentuální hodnocení...tohle je žánrově čistá a stylová filmařina... Podobné filmy: L. A. - Přísně tajné, Ďáblův advokát, Pán kouzel ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Jazzem nabitá absolutní atmosféra Noir Yorku jako dokonalý úvod a rušivá voodoo záplava jako silně negativní protiklad. U mysteriózních thrillerů zkrátka čekám větší vyrovnanost a nestačí mi (jakkoli působivé a dokonale precizní) vygradované dopointování. Perfektně stylizovaná deprese tak se zbytečně přešpiněnou Louisianou těsně prohrává. 70% ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Temná cesta soukromého očka až do samotných pekel. Velmi atmosférické, temné a depresivní a to já rád. Rourke tu předvádí svůj životní výkon a De Niro, ačkoliv se tu mihne jenom na pár minut, vás svými dlouhými nehty a démonickým zjevem přesvědčí, že nikdo lepší by se na roli Lou Cyphera nehodil. To všechno v audiovizuální lahůdce, která se doslova zadere pod kůži. ()

Galerie (96)

Zajímavosti (24)

  • Mickey Rourke prohlásil, že při natáčení společných scén s De Nirem byl úplné vyčerpaný kvůli Nirovu velkému soustředění a hereckému výkonu. (Drtic)
  • Autor knihy pracoval od roku 1978 na filmové adaptaci.  Filmová práva k románu původně koupila společnost Paramount Pictures. V hlavní roli detektiva Hearta měl hrát Dustin Hoffman. Po několika letech příprav však vypršela práva na natočení filmu bez jakékoliv realizace. Hjortsberg pak nabídl práva Robertu Redfordovi, kterého sice tato možnost zaujala, ale nakonec si s natočením také neporadil. (Tonula)

Související novinky

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker

31.07.2020

Po dlouhé nemoci dnes ve věku 76 let zemřel věhlasný britský režisér, scenárista a producent Alan Parker. Smutnou zprávu potvrdil Britský filmový institut. Parker začínal v 70. letech jako tvůrce… (více)

Reklama

Reklama