Potkat Anděla (E05) (epizoda)

Krimi / Komedie

Československo, 1987, 56 min

Nějaké vady na kráse by se jistě našly, máme tu kupříkladu poněkud přeandělováno a Zedníček místy až příliš tlačí na pilu. Ale "strejda" Jaroslav Moučka rozjíždí svatební veselí tak parádně, že jsem tam nakonec napálil pět hvězdiček. Pěkný výstup tu má také Olda Vlach (já jsem ve službě, takže mi to nechutnalo). Dobrou práci samozřejmě odvádějí i všichni ze "čtyřky".(30.7.2018)

podepsal bych zcela Ironfoodovu recenzi, ještě dodám, že je tady hezky budované napětí (střihy mezi svatební oslavou a paralelním vyšetřováním). Obermaierová v roli slepé nevěsty má zřejmě pro dotvoření nevidomého výrazu hnědé kontaktní čočky, protože po jejích typicky blankytných očích není ani stopy.(3.1.2019)

Vendelín Kuba (Pavel Zedníček) se dal místo vykrádaček na spořádaný život a chce se oženit se slepou dívkou, ale jak na potvoru k němu přijde inspektor Brůžek a místo na svatbu ho chce odvést na Čtyřku, protože je podezřelý z jedné loupeže a pokusu (zatím) o zabití. Kdoví, jak by to dopadlo, kdyby nepotkal Anděla....(29.8.2018)