poster

Panoptikum Města pražského (TV seriál)

Krimi / Komedie

Československo, 1987, 10 h 13 min (Minutáž: 52–68 min)

Předloha:

Jiří Marek (kniha)

Scénář:

Jiří Marek

Kamera:

Jiří Šámal

Hudba:

Ivan Kurz

Hrají:

Jiří Adamíra, Josef Vinklář, Josef Bláha, Ondřej Havelka, Karel Koloušek, Bedřich Prokoš, Dalimil Klapka, František Filipovský, Karel Augusta, Naďa Konvalinková, Ladislav Mrkvička, Ilja Racek, Ota Sklenčka, Jiří Krampol, Václav Vydra nejml., Jarmila Švehlová, Zdeněk Martínek, Lubomír Kostelka, Ladislav Kazda, Zdeněk Ornest, Martin Růžek, Jiří Bartoška, Simona Stašová, Jiří Klem, Jiří Holý, Pavel Trávníček, Rudolf Hrušínský, Věra Vlčková, Jiří Vala, Blažena Holišová, Vladimír Huber, Zuzana Skalická, Eduard Cupák, Veronika Jeníková, Miroslav Vladyka, Libuše Havelková, Alois Švehlík, Svatopluk Beneš, Věra Kubánková, Karel Chromík, Zdeněk Buchvaldek, Regina Rázlová, Bronislav Poloczek, Soběslav Sejk, Lubor Tokoš, Míla Myslíková, Miroslav Moravec, Jan Přeučil, Michal Kocourek, Hana Maciuchová, Karel Heřmánek, Petr Kostka, Michal Pešek, Robert Vrchota, Josef Větrovec, Karel Houska, Pavel Zedníček, Jaroslava Obermaierová, Jaroslav Moučka, Oldřich Vlach, Marek Vašut, Marcel Vašinka, Otakar Brousek ml., Igor Smržík, Viktor Preiss, Jiří Bruder, Valentina Thielová, Daniel Netušil, Zdeněk Srstka, Luděk Kopřiva, Helena Růžičková, Stanislav Junek, Vladimír Krška, Josef Kubíček, Zdeněk Dítě, Hugo Kaminský, Jaroslav Cmíral, Václav Mareš, Alena Konopíková, Eugen Jegorov, Antonín Navrátil, Josef Velda, Oldřich Velen, Antonín Brtoun, Jaroslav Mareš, Karel Bělohradský, Vladimír Bičík, Lena Birková, Božena Böhmová, Bohuslav Čáp, Josef Dvořák, Jan Faltýnek, Adolf Filip, Michaela Gebertová, Jana Hlaváčová, Zbyněk Honzík, Svatava Hubeňáková, Rudolf Jelínek, Milan Klásek, Bohumil Koška, Miroslav Krejča, Zdeněk Kutil, Jan Kuželka, Jiří Lír, Kateřina Lírová, Monika Kvasničková, Růžena Lysenková, Jiří Mikota, Pavlína Mourková, Vladimír Navrátil, Ivo Niederle, Miroslav Nohýnek, Michal Pavlata, Eda Pavlíček, Vladimír Pospíšil, Čestmír Řanda st., Čestmír Řanda ml., Zdeňka Sajfertová, Raoul Schránil, Jiří Smutný, Ladislav Trojan, Jan Víšek, Rudolf Vodrážka, Regina Řandová, Igor Chaun, Jaroslav Kepka, Jiří Krytinář, Alena Jánská, Jiřina Bílá, Anna Konopíková
(další profese)

Komentáře uživatele topi k tomuto TV seriálu

 • Panoptikum Města pražského (TV seriál) (1987)
  ****

  Celkově vyvážené díly, které jsou však svou atmosférou i hudbou jen ve stínu geniálních Hříšných lidí města pražského.(14.9.2018)

 • Funus (E01) (epizoda) (1987)
  ****

  Není funus jako funus aneb pan rada Korejs si oťukává pražské podsvětí alias Pražskou galerku. Skladatel Ivan Kurz se při hudbě k Četnickým humoreskám sám vykradl, neboť ta ústřední melodie, která začíná každým dílem humoresek se vyskytuje i tady, když zazní v podání muzikantů v Jedové chýši.(4.7.2018)

 • Děvče od vody (E02) (epizoda) (1987)
  *****

  Tenhle díl mám z Panoptika asi nejradši. Pro koncipienta Součka (výbornej Ondřej Havelka) je to první velký případ a zhošťuje se ho se vší mladičskou vervou, za pomoci ostříleného rady Korejse (bezvadnej Jiří Adamíra). Nezapomenutelná je scéna vrahovy mrtvoly v rozkladu.(4.7.2018)

 • Atentát na ministerského předsedu (E03) (epizoda) (1987)
  ***

  Pro mě nejslabší díl celé série, až ke konci se dějová linka trochu více rozjede, jinak je to moc utahaný a zdlouhavý. Pánové ze Čtyřky se v příběhu mihnou jen na chvíli a Stašová v roli prostitutky Lulu to celé nezachrání. Zajímavostí ale je, že se tato událost o atentátu na ministerského předsedy tenkrát asi o deset let dříve opravdu odehrála a byl jím tehdejší ministr Kramář.(11.7.2018)

 • Letní přeháňka (E04) (epizoda) (1987)
  *****

  "Blesk má i své bratříčky, kteří jdou svou vlastní cestou." Pan Mrázek boduje.(18.7.2018)

 • Potkat Anděla (E05) (epizoda) (1987)
  ****

  Vendelín Kuba (Pavel Zedníček) se dal místo vykrádaček na spořádaný život a chce se oženit se slepou dívkou, ale jak na potvoru k němu přijde inspektor Brůžek a místo na svatbu ho chce odvést na Čtyřku, protože je podezřelý z jedné loupeže a pokusu (zatím) o zabití. Kdoví, jak by to dopadlo, kdyby nepotkal Anděla....(29.8.2018)

 • V tom starém domě (E06) (epizoda) (1987)
  ****

  Emeritní inspektor Mrázek opět v akci. Tentokrát má políčeno na vídeňáka Wolfa, odborníka přes diamanty v bravurní roli Karla Heřmánka. Tento díl je hodně odpočinkový a humorný s rozvernou hudbou Ivana Kurze.(31.8.2018)

 • Hokynářská balada (E07) (epizoda) (1987)
  ****

  "Lidé vidí lidem do žaludku, ale jestli mají na hlavě klobouk, toho si nevšímají..." Za vraždou hokynáře se skrývá závist, kterou odhalí zkušený vrchní policejní rada Korejs.(8.8.2018)

 • Pan rada v Paříži (E08) (epizoda) (1987)
  ****

  "Když člověk ví víc než ostatní, tak se může usmívat". Velice příjemný oddechový díl, kdy pan rada Korejs zavítá do Paříže na policejní kongres, který chce znemožnit mezinárodní podsvětí. Chtějí představitelům jednotlivých zemí zcizit hodinky a na pana pražského radu mají vymyšlený speciální plán.(3.9.2018)

 • Příběh z dovolené (E09) (epizoda) (1987)
  ****

  Pan inspektor Bouše jede na dovolenou do pohraničí, kde shodou okolností narazí na šmelinu se špiritusem. Problém mu dělají henleinovci, kteří už začínají i zbrojit. Z tohoto dílů už je cítit, že válka klepe na dveře.(5.9.2018)

 • Laková krabička na čaj (E10) (epizoda) (1987)
  ****

  Závěrečný díl Panoptika, ve kterém mordparta řeší nález mrtvoly pod okny muzea a loupež vzácné krabičky na čaj. Aneb ve všem hledej ženu.(14.9.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace