poster

Jeremiah (TV seriál)

 • Austrálie

  Jeremiah

Sci-Fi / Drama / Akční

USA / Kanada, 2002–2003, 25 h 48 min (Minutáž: 44–49 min)

Předloha:

Hermann Huppen (komiks)

Hrají:

Luke Perry, Malcolm-Jamal Warner, Peter Stebbings, Ingrid Kavelaars, Kandyse McClure, Tricia Helfer, Michael Eklund, Sean Astin, Neil Grayston, Haili Page, John Pyper-Ferguson, Amber Rothwell, Aaron Douglas, Reece Thompson, Christian Campbell, Sarah Strange, Andrew Francis, Cobie Smulders, Jason George, Leila Arcieri, G. Michael Gray, Samuel Patrick Chu, Magda Apanowicz, Monique Kavelaars, Zak Santiago, Jonathon Young, Dean Marshall, Joanne Kelly, Jesse Moss, Kirsten Zien, Gabrielle Miller, Robin Mossley, Alessandro Juliani, Jessica Amlee, Ryan Robbins, Missy Crider, Ty Olsson, Françoise Yip, Donny James Lucas, Kevan Ohtsji, Ben Bass, Daniel Gillies, Katelyn Wallace, Nicole Muñoz, Ben Cotton, David Richmond-Peck, Dominika Juillet, David Quinlan, Kim Hawthorne, Colin Lawrence, Kimani Ray Smith, Steven Grayhm, Adrian Holmes, Matthew Currie Holmes, David Lovgren, Ocean Hellman, John Ralston, Claude Duhamel, Sabrina Grdevich, Robert Moloney, Emmanuel Belliveau, Derek Hamilton, Devin Douglas Drewitz, Adam Harrington, Richard Harmon, Michael Kopsa, Darren E. Scott, Patrick Gallagher, Alejandro Rae, Alex Zahara, Michael Adamthwaite, D. Neil Mark, Vincent Gale, Aleks Paunovic, Benjamin Ayres, Link Baker, Garfield Wilson, Jillian Fargey, D. Harlan Cutshall, Jenn Bird, Demord Dann, Scott Heindl, Kwesi Ameyaw, Noah Beggs, Paul Lazenby, Michael Teigen, Colin Corrigan, Michael P. Northey, Sean Campbell, Jimmy Herman, Rob Hayter, Brenda Crichlow, Charles Andrew Payne, Sarah Deakins, Ron Selmour, Ashley Whillans, Deryl Hayes, Johnny Cuthbert, Matthew Walker, Darcy Laurie, Michasha Armstrong, Christian Bocher, Kirby Morrow, Donna White, Dion Johnstone, Stephen Park, Kirsten Robek (herec, a.z.), G. Patrick Currie, Craig Veroni, Haig Sutherland, Leanne Adachi, Jody Racicot, Kerri Smith, Suzy Joachim, Terra C. MacLeod, Ellen Ewusie, Judith Maxie, Alana Husband, Jason McKinnon, Michael David Simms, Meghan Black, Dalias Blake, Carolyne Maraghi, Kurt Evans, Shawn Stewart, Jean-Michel Le Gal, Robert Wisden, Teryl Rothery, Nathaniel Arcand, Russell Porter, Jason Priestley, Michael Rinaldi, Martin Budny, Erin Karpluk, Jake Busey, Mike Dopud, Karen Malina White, Devin Douglas Drewitz (a.z.), Michael Rooker, Byron Lawson, Tobias Mehler, Paul Dzenkiw, JR Bourne, Preston Cook, Michael Rooker (a.z.), Jason Priestley (a.z.), Benjamin Ayres (a.z.), Teryl Rothery (a.z.), Polly Shannon, Steve Bacic, Genevieve Buechner, Heather Feeney, Gabriel Mann, David McCallum, Alessandro Juliani (a.z.), Daniel Gillies (a.z.), Byron Lawson (a.z.), David McCallum (a.z.), Robert Moloney (a.z.), Robert Foxworth, Kandyse McClure (a.z.), Fraser Aitcheson, David Palffy, Kavan Smith, Christopher Heyerdahl, Jennifer Copping, Joanne Kelly (a.z.), Enid-Raye Adams, Lara Azzopardi, Suzy Joachim (a.z.), Stefanie von Pfetten, Michael Jonsson, Brian Jennings, Robert Wisden (a.z.), Matthew MacCaull, Larry Musser, Roman Danylo, Shannon Jardine, Shawn Macdonald, Doron Bell
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (6)

 • ChewieDC
  ****

  Postapokalyptistické sci-fi, to je moje. Tato adaptace comicsu je navíc pěkně zpracovaná, jenom kdyby tam nebyl Luke Perry. Nechápejte mě špatně, nehraje blbě ale... prostě nějaká averze.(11.6.2004)

 • honajz
  **

  Laciná výprava a nulový děj, který nezachraňuje ani postapokalpytický žánr, který mám rád. Luke Perry jediný tam vypadá jako herec, ostatní jako sbírka naturščiků, včetně toho Afromeričana.(10.3.2009)

 • JohnCZ
  ****

  Po první sérii příjemný seriál, který působí tak trochu jako mix (prvních sérií) Stargate SG-1, Mad Maxe nebo Jericha, přičemž zpracováním působí ještě 90's retro dojmem. Máme nějakou ústřední zápletku, pilotní díl, který představí veškeré postavy a poté se ve 20 epizodách střídají epizodické zápletky s "mytologickou" linkou. Zatímco ústřední děj se nese na vlně pátrání po tajemném Valhalla Sectoru, "apocalypse-of-the-week" epizody jsou hodně rozmanité a jak je u 90's seriálu zvykem, tak i co do kvality dost nevyrovnané. I přes pár slabších dílů jsem ale povětšinou zažíval příjemnou nostalgii. Je tam kotel známých lokací, které jsme už viděli v jiných kanadských seriálech natáčených okolo Vancouveru. To samé platí i pro herce. Prakticky v každém dílu nějaká známá tvář. Je to celé teda děsně laciné, prakticky bez akce nebo vizuálních efektů, ale zároveň takové zábavně naivní a dobrosrdečné. A díky nedigitální kameře to nepůsobí tak okatě levně. A má to fakt pěkný opening. Hodnocení první série: 4/5 Druhá série je překvapivě docela jiná. Kratší, sevřenější, prakticky osekaná o epizodické díly. Zároveň je temnější a ve finále i o dost akčnější. Dobrosrdečnost první řady ustupuje trochu do pozadí a dostáváme více klasického postapa, možná skoro až dystopie. A musím říct, že i přes určitou naivitu je to super zábava. Zábava s jedním ale a to jest dost neuvěřitelný a vůči divákovi necitlivý twist zhruba v půlce série. Je škoda, že je poté už na seriálu trochu znát rozpolcenost tvůrců (na vině je produkční válka mezi vedením MGM a showrunnerem J. M. Straczynským) a následné překotné zakončování dějových linek ve finálním dvojdílu. Tvůrcům se však povedl dost husarský kousek. I přes úplně trapný finální desetiminutový rush to dokázali zakončit dost uspokojivě, jakkoli to může znít jako oxymóron. Je však ohromná škoda, že tohle nepokračovalo. Navzdory nepříliš vysokým produkčním kvalitám to mělo duši, zajímavé nápady, krásnou hudbu, opět super opening a sympatické postavy, které mi už teď chybí. Odpočívej v pokoji, Luku Perry! Hodnocení druhé série: 4/5(1.2.2020)

 • Dannysek4U
  ****

  Hrozne levnej look, ale ten zbytek radikalne bavi...(16.6.2012)

 • JM87

  Škoda, že na tohle nejsou titulky, viděl sme první dva díly, ale bohužel sem rozuměl tak každý druhý slovo, takže dál pokračovat nebudu. Mám moc rád filmy z postapokalyptické budoucnosti. A mimochodem, Luke Perry tam sedí perfektně, ani v něm nevidím Dylena...(1.9.2008)

 • Mephisto
  ****

  Při sledování tohoto seriálu jsem dostal chuť opět si zahrát starý dobrý Fallout... :o)(23.1.2008)