• slovenský

Scénografie:

Geoffrey Kirkland

Kostýmy:

Monica Howe

Další pozdně doplněnej rest. Párkrovy filmy mám rád, obzvlášť jeho řadu z eitýs, ale Bugsy Malone to je, na to, že to je debut, prostě pecka! Takovej originální nápad - jen čajldiš ektrs - a to je na tom skvělý, že nejde o čajldiš film! Todle je prostě emejzing debjůt a přitom to neni buhvíjak provařenej pikčr, zas tolik lidí ho tady nevidělo, ale, enywej, je to splendid a ta závěrečná cream battle - taková prča! Simply Wonderfull!(10.1.2016)

Suddenly everybody wants to be in show business... Svižné a nudné. Pesničky a dej. Celkovo sa však na týchto malých gangstrov, tanečníkov a speváčky, ktorí riešia dospelácke problémy, chodia po kluboch a vedú vojny gangov pozerám vskutku pozitívne. Na réžii síce vidno, že je to Parkerova prvotina, no detskí herci a muzikálové výstupy sú dostatočne veľkým ťahúňom filmu, ktorý na jedno zhliadnutie dokáže dostatočne pobaviť. 60%(22.3.2010)

• berg.12

Dětské filmy mají svůj svět vždy vymezený v rámci toho dospělého. Tomuhle filmu jakékoliv vymezení chybí. Není v něm nic symbolického, není to satira, jen dětské školní představení. Chytlavý swingový soundtrack, který mě náhodou k němu přivedl, je navíc simultánně nazpívaný dospělými hlasy, což působí dost perverzně. Stejně jako celý gangsterský svět, který děti berou naprosto vážně. Pedofilův sen.(25.6.2013)

Snad z mladické nerozvážnosti, snad z mladické ďzosti se rozhodl Alan Parker natočit svůj první čełvečerní film pouze s dětskými představiteli. Samotný příběh by i bez tohoto novátorského pojetí vydal na neotřelý gangsterský film, v němž nadhled a nadsázka probublávají každou scénou. Využití neortodoxních zbraní a především střeliva nenechá na pochybách ani nejpesimističtějšího diváka, snímek se nebere vážně. Stejně jako budoucí Parkerovy filmy umně kloubí vážné téma s hravostí i humorem se zručností vyhlášeného kouzelníka. Parkerův vztah k hudbě a její zafixování do jeho filmů je zřejmé již z jeho debutu. Hudba je úžasná, nejinak je tomu s chireografií, kterou dětští herci mistrně zvládají. Nyní jen marně přemýšlím, zda lze u Parkera hovořit o nějakém zrání, když již v prvotině prokázal sjivi schopnost bezchybného vedení herců, ze kterých vždy dokázal dostat maximúm. A neopomeňme fakt, že v tomto filmu se jedná o vedení neherců, a aby toho nebylo málo, tak rovnou dětských neherců.(3.8.2019)

Total bizar. Absolútne profi natočená gangsterka, ktorá najviac pripomína školskú besiedku. Väčšinu času milé, ale občas totálne WTF. Najmä však neviem, čo mi to malo povedať alebo prečo to bolo urobené takto. Každopádane veľmi zaujímavý debut budúceho majstra a dôkaz, že Jodie Foster prekonávala svoju hereckú generáciu s rozdielom niekoľkých tried.Nenudil som sa ani sekundu a keby som mal 12, tak to úplne zbožňujem. 7/10(26.8.2018)

• - Filmoví recenzenti boli vo väčšine prípadov z filmu nadšení, výčitky ale mali k znepokojivému podtextu niektorých scén (seriózny milostný vzťah dvoch detí, vyzývavé správanie dievčat) alebo k zbytočne zložitým piesňam Paula Williamsa. (classic)

• - Nakrúcalo sa v anglických štúdiách Pinewood. (classic)

• - Tento film získal hned pět ocenění Britské filmové akademie a nastartoval tak úspěšnou kariéru Alana Parkera, který za práci pro britský film 29. 5. 2002 dočkal rytířského titulu. (Terva)