Jack McGurn (Dennis Quaid) musel vždy za své názory bojovat. Ale nikdy ne tolik, jako když se zamiluje do japonské Američanky (Tamlyn Tomita). Získá její srdce a přesvědčí ji, aby si ho vzala a založila s ním rodinu. Pak ale dojde k japonskému útoku na Pearl Harbor a Lily je spolu se svou dcerou a 100 000 dalšími Japonci uvězněna v internačním táboře. (oficiální text distributora)

gogo76

Menej známy film A. Parkera z predvojnového a aj vojnového obdobia. Zachycuje osudy Japoncov žijúcich v Amerike, ktorí sa po útoku na Pearl Harbor dostali do nemilosti americkej vlády a boli sústreďovaný do táborov. O osudoch zmiešaného manželstva rozpráva tento romantický príbeh, v ktorom sa vtedy ešte nie tak hviezdny D. Quaid nestratil aj keď je obklopený množstvom kvalitných , prevažne japonských hercov. Film nemá nijakú silnú scénu, ktorá vás strhne, ale na druhej strane ani scény slabé a nudné. Film je v celku vyvážený , príbeh vierohodný, ale na plné štyri to nebude. 70%. Ako už spomenul Bubble74 najzaujímavejší bude film pre svoju tému, ktorú som ešte v inom filme nevidel a ani ja som doteraz o týchto táboroch nemal tušenia. ()

pepo

silná neokukaná téma v krásnom balení. bohužiaľ skratkovitosť a umiernená dramatičnosť bráni sa stať tomututo filmu niečím výnimočným.70% ()

Aky

Jeden z těch filmů, v nichž účel si podrobuje stavbu příběhu. Nicméně právě ona situace japonské menšiny ve Spojených státech po útoku na Pearl Harbour je to, co je zde tím nejzajímavějším. Vlastně si nevzpomínám, že by jiný film toto téma takto důkladně prozkoumal. ()

misterz

Alan Parker vie narábať s citmi diváka a navodiť slušnú atmosféru. Zoberme si len taký príklad Angel Heart. Tiež oceňujem, že narozdiel od iných hollywoodskych režisérov dokáže podať romantiku takým spôsobom, že pátos ani smiešny patriotizmus nestriekajú na všetky strany. A to aj napriek tomu, že príbeh bol len taký priemerný a ničím pamätný. No v tomto smere aspoň niečo na zamyslenie. Slabší nadpriemer. 70/100 ()

Snorlax

Parker mě baví stále víc a víc. Zde se mu podařilo vystavět něžný a romantický příběh, který vždy dokázal zavčas přibrzdit před branami patosu. A vzniknul až Eastwoodsky procítěný film. ()

Arsenal83

Američania nesiahajú často po takej téme, ako oni diskriminovali a prenasledovali istú skupinu obyvateľstva len preto, že sa ocitli vo vojne - situácia japonských migrantov po útoku na Pearl Harbor bola veľmi nechvalná. Film tento prípad približuje, avšak je veľmi, veľmi dlhý, kým sa rozbehne aj niečo iné ako romantika. Neokukanosť témy ale dáva filmu hodnotu a podkladová hudba je brilantná. Jedno zo svedectiev doby, kedy sa mohlo stať, že ste siahali na vtedajší americký sen, ale zradilo vás šikmejšie oko. ()

Bubble74

Když Japonsko napadlo v roce 1941 americkou vojenskou základnu Pearl Harbor, bylo tisíce japonských imigrantů, žijících v USA rázem postaveno mezi dva světy. Byli nuceni opustit své domovy a přestěhováni do internačních táborů. Na pozadí této neblahé historické události se odehrává příběh Američana Jacka a japonské Američanky Lily, kteří se do sebe zamilují a musí se potýkat s nepřízní osudu a hájit svou lásku. Alan Parker zde nedosahuje své pověstné zralosti a delikatesy, které jeho režie většinou má, ale i přes některé dějové nedostatky se mu podařilo výstižně vyjádřit odhodlaný boj za právo na svobodu, vlastenectví i loajalitu. Tento snímek patří mezi Parkerovi méně známější a samotné téma bylo ve světové kinematografii zpracováno jen velmi zřídka. ()

Padme_Anakin

Příběh japonské rodiny v Americe před a během 2. světové války je od ráje na hony vzdálený a nabízí zcela jiný úhel pohledu na válečné běsnění. Dennis Quaid a Tamlyn Tomitová to rozehráli moc pěkně, chemie mezi nimi fungovala a oba se mi moc líbili, držela jsem jim palce pro štěstí. Pan Parker si vybral neotřelé téma, velice dobře ho zpracoval a sdělil svůj názor, poklona... ()

Una111

Zase jedna temná stránka historie! Stále se opakující, věčné téma: Deportace, internační tábory, příkoří páchané na nevinných, utrpení lidí, které válka a nenávist rozděluje! Ale také rodinná soudržnost a láska, která má sílu všechno překonat! Film mi dost sympaticky přiblížil japonskou, byť už dost amerikanizovanou komunitu v USA a její mentalitu. ()

bogomira

Tohle jsem videl strasne davno a vim, ze to na me hodne tenkrat zapusobilo. Az to bude nekde k videni, tak skouknu znova a pripadne opravim hodnoceni. Ale umi snad Alan Parker natocit neco vylozene spatnyho? ()

laik_60

dlhé predlhé rozprávanie o "tvrdohlavom" Írovi zamilovanom do Japonky, o Japonskej komunite, žijúcej v USA, o tom ako sa k nim správali Američania počas II. sv. vojne. Internačné tábory sú snáď všetky rovnaké. Či to bolo v Amerike, Rusku, či na Slovensku. :( ()

rockwoman

"Teprve když ztratíš sebeúctu, až potom nemáš opravdu nic. Chtěli jsme tady jenom normálně žít. Je to krásná země, stačí mít oči a dívat se. Ale najednou jsme si připadali jako slepci co nakukují přes plot." .... Dennis Quaid v roli Jacka byl tady vynikající stejně jako půvabná Tamlyn Tomita. Nejvíc na mě ale zapůsobila rodina Lily, některé momenty byly hodně emotivní. Nádherné drama o síle lásky, ale především o síle rodiny a cti. ()

Pavlínka9

Zajímavý pohled na život iro-američana, který se zamiluje do japonské američanky a poté přijde útok na Pearl Harbor....Přišlo mi to, že to trvalo déle jak 2 hodiny - tak 3 - ale bylo to zcela ok. Ten film si to podle mě zaslouží. Fascinuje mě na asijských lidech jejich skromnost a že i když si projdou tím, čím si oni např.prošli - tak jsou prostě schopni žít tak z mála... ()

West

Jsem rád že svým hodnocením jsem dostal film do červený na 70% protože si to rozhodně zaslouží. ()