Valhalla: Říše bohů

Valhala: Ríša bohov

Dobrodružný / Fantasy / Thriller

Dánsko, 2019, 105 min

• Yenda.F

Jedna absurdní situace střídala další a ještě absurdnější. Film nemá hlavu ani patu. V půlce filmu začali lidé odcházet z kina nebo si mezi sebou povídat a smát se jak moc hloupý a zbytečný ten film je. Bavit se o tom, že to je jedna velká splácanina severské mytologie nemá ani smysl. Zarážející ovšem je, že si po své mytologii šlapou sami seveřani, nikoliv žádný Hollywood jak tomu bývá zvykem.(28.11.2019)

Je mi krapet smutno ze zdejsiho hodnoceni a komentaru, nejsem zadnej staromilec, ale tohle je poctiva oldschoolova zabava trochu ve stylu Ronji, dcery loupeznika nebo u nas O statecnem kovari. Linearni pribeh o iniciacni pouti prirodou i nebesy, bez prehnanych efektu a zvratu, zalozeny na pomalem, ale dobrodruznem vypraveni. Kdo potrebuje mit ve filmu kazdych 5 minut 2 "sokujici" odhaleni, neustaly adrenalinovy prival postav, zapletek a vizualniho smogu, ten se ovsem bude zakonite nudit...(1.12.2019)

• Mograine

Po skončení filmu jsme měl pocit jako kdybych byl omrdán do prdele zubatým pérem. Já opravdu nedokážu porozumět tomu, proč si zrovna seveřani šlapou po své úžasné mytologii. Ten film mohl být tak dokonalý, ale místo toho jsem se hodinu a půl díval na slaboduché nic. Film naprosto bez fantazie a ladu či skladu, celou dobu čekáte kdy nastane nějaká ta bitka obludných rozměrů, ale prostě nic. Občas se tam utrousí nějakej ten dad joke, sem tam se to tváří, že by to mohlo zaujmout, ale ne, přitom vikingská mytologie je našláplá příběhy, ale oni prostě musí zrecyklovat jeden fakt popiči příběh a vymyslet si modrou karkulku a idiotského klučinu, kteří se tam tak nějak motaj a nemaj moc smysl. Prostě ztráta dvou stovek a hodiny a půl mého života.(29.11.2019)

• HonzaCZ

Neuvěřitelně nudná pohádka o modrý karkulce, velkym vlkovi a myslivci s kladivem. Vždycky, když jsem si myslel, že už se začne něco dít, ten potenciál tam byl, tak to totálně zabili. Možná je to prostě takový styl, ale mně nesympatický a nezábavný. Po hodině a půl už vypadalo, že se začne něco dít, ale místo toho byl konec...možná ta lepší varianta. Nezachránily to ani asi čtyři rádobyvtípky, které tam byly jak na oko pěst. Kdyby po hodině nezačali lidi v sále mlít pantem, tak by se u toho dalo i schrupnout.(28.11.2019)

• Sala1

Predstavte si, že ste európska nezávislá filmová spoločnosť, máte dostatočný budget na vysokorozpočtové fantasy a rozhodnete sa obsahom filmu reagovať a konkurovať americkým prúdom, ktoré si nehanebne berú do úst vašu vlastnú mytológiu. Chcete ukázať temnejšiu, vyzretejšiu, reálnejšiu verziu folklórnych príbehov a viete, že v závere filmu chcete postaviť všetkých bohov bok po boku v osudovej bitke. Následne príde rozhodnutie o hlavných postavách, budú to dve deti. Smrteľníci, cez ktorých svet bohov spoznáme. Takže automaticky z toho urobíte filmovú rozprávku, ale pokračujete ďalej. Staviate príbeh okolo postáv, ktoré majú neuveriteľnú históriu a background, ale tak trochu zlyháte pri písaní scenáru a z ich osobitostí neukážete nič. Nevadí, poviete si, postavíme to na zaujímavom príbehu. Ani to tak trochu nezvládnete, pretože sa pristihnete pri tom ako smerujete ku klasickému boju dobra proti zlu. Otázne je, čo je vlastne dobro, pretože z vašej skupiny hrdinov nie je možné odčítať ich klady, s ktorými by sme mohli sympatizovať. Ako tak prichádzate síce s chabými, ale zato megalomanskými nápadmi, zistíte, že zrazu už ani ten budget, ktorý máte, jednoducho nestačí. A tak sa pozeráte ako váš projekt hmlisto odchádza v ústrety vlastnej Valhale a mizne do neznáma. A na plátne po ňom nezostane nič viac, iba mdlo. Viac tu: https://www.youtube.com/watch?v=3v8Gu7D8-Fw(30.11.2019)