poster

Valhalla: Říše bohů

 • Dánsko

  Valhalla

 • Slovensko

  Valhala: Ríša bohov

Dobrodružný / Fantasy / Thriller

Dánsko, 2019, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MoziMedve
  *****

  Překvapivě nízké hodnocení tohto filmu mě přimělo k tomu, si založit účet, ohodnotit 200 filmů a projít testem,.. Hodnotil jsem 5 hvězdiček z toho důvodu, že chci trochu kompenzovat průměr na druhou stranu, osobně mám z filmu dojem, že by si zasloužil tak 50-60% Na IMDB má třeba zrovna 7.3/10 hodnotilo přes 1000 uživatelů. Člověk by při hodnocení měl brát v potaz, že rozpočet tohto filmu byl kolem 5 milionů Eur. Nízkorozpočtové nahovno horrory mají často několikanásobný rozpočet, takže jde prakticky o lepší Fan Film (což je dojem který jsem měl během finální "bitvy"). Děj vychází z norské mytologie a nijak se z divákem nesere, nevysvětluje, prostě předpokládá, že kdo jde na film o norských bozích snad něco bude taky znát. Jde o Remake animáku z 80tých let, který jsem neviděl, takže děj jako takový beru s rezervou. Kdyby šlo o originální příběh, vyhodil bych ty 2 děcka co byli mnohdy na facku, ale holt je to Remake. JInak jde o příjemný odpočinkový film v norském prostředí. Hezká cinematografie, scény a překvapivě dobré efekty na Fenrifa, Bifrost, atd. Za ty prachy to mohlo být mnohem, mnohem horší a definitivně si to nezaslouží to nízké hodnocení co tu je. Když na film půjdete s očekáváním dalšího Endgame tak Vás holt zklame. Chce to dát si věci do kontextu a já jako fanoušek mytologie, historie a fantasy mohu film doporučit.(18.12.2019)

 • Yenda.F
  *

  Jedna absurdní situace střídala další a ještě absurdnější. Film nemá hlavu ani patu. V půlce filmu začali lidé odcházet z kina nebo si mezi sebou povídat a smát se jak moc hloupý a zbytečný ten film je. Bavit se o tom, že to je jedna velká splácanina severské mytologie nemá ani smysl. Zarážející ovšem je, že si po své mytologii šlapou sami seveřani, nikoliv žádný Hollywood jak tomu bývá zvykem.(28.11.2019)

 • misbos
  ****

  Malá holka sama v lese trable bohů na zádech nese - aneb - už kvůli těm houbičkám míň jak tři nedám! takže popořadě: Thor a Loki jako dvojka OK, žranice z nesmrtelnýho kozla OK, Loki podesýrač OK, Týr bez ruky OK, bifrost OK, Fenrisova backstory částečně mimo mýsu, je to Lokiho děcko ... jedno ze tří (máma se jmenuje Angrboda, a trochu ve filmu uvidíme i druhý dvě povedený ratolesti). Dál: trpaslíkova hlava jako Odinova poradna a kratochvíle OK, načrtnutá Lokasenna (pro neznabohy - to je, jak se hádaj) hodně OK, Jotuni celkem OK. Thorovy úkoly: Dva naprosto přesně, místo páky mělo bejt zvedání kočky (což byl ten had, což je druhý Lokiho dítě... babizna Hela je to třetí), ale na triky asi už nebylo... eh...OK. Interakce Fenrise a holky mimo naprosto, ale v rámci příběhu, kterej se tu vypráví...OK. Poblitá Freja SUPER! Odin má mít kopí, ne smradoberlu. Suma: nic nebylo vyloženě dokurvený, a v rámci pravděpodobně dost omezenýho rozpočtu se tahle bajka o tom, že si bohové bez obyčejnejch smrtelníků neškrtnou, povedla. Čtyry. PS: Dabing je votřesnej...(30.11.2019)

 • HonzaCZ
  *

  Neuvěřitelně nudná pohádka o modrý karkulce, velkym vlkovi a myslivci s kladivem. Vždycky, když jsem si myslel, že už se začne něco dít, ten potenciál tam byl, tak to totálně zabili. Možná je to prostě takový styl, ale mně nesympatický a nezábavný. Po hodině a půl už vypadalo, že se začne něco dít, ale místo toho byl konec...možná ta lepší varianta. Nezachránily to ani asi čtyři rádobyvtípky, které tam byly jak na oko pěst. Kdyby po hodině nezačali lidi v sále mlít pantem, tak by se u toho dalo i schrupnout.(28.11.2019)

 • keoma26
  ***

  Je mi krapet smutno ze zdejsiho hodnoceni a komentaru, nejsem zadnej staromilec, ale tohle je poctiva oldschoolova zabava trochu ve stylu Ronji, dcery loupeznika nebo u nas O statecnem kovari. Linearni pribeh o iniciacni pouti prirodou i nebesy, bez prehnanych efektu a zvratu, zalozeny na pomalem, ale dobrodruznem vypraveni. Kdo potrebuje mit ve filmu kazdych 5 minut 2 "sokujici" odhaleni, neustaly adrenalinovy prival postav, zapletek a vizualniho smogu, ten se ovsem bude zakonite nudit...(1.12.2019)

 • - Tento film vznikl na základě dánského animovaného filmu Valhalla z roku 1986. (Stoka)