Texaský ranger Walt Cobb je zabit ve službě den před odchodem do důchodu. Na jeho prázdné místo se hlásí hned dva noví uchazeči. První je ambiciózní Bobbie Huntová, která je na zkušební dobu přidělena k Walkerovi. Trivette dostává na starosti Santo Pereze. Přijat může být pouze jeden z nich, protože podle stanov nesmí celkový počet rangerů přesáhnout 99. Zdá se, že větší šanci na úspěch má Bobbie. Málokdo však předpokládal, že se objeví její bývalý manžel a začne fyzicky ohrožovat nejen ji, ale i její dceru. (TV Nova)

cheyene

Další epizoda, která uktví v paměti. Rangerů může být jen 99 a když je v akci zabit Walt Cobb, někdejší partner C.D. Parkera, je potřeba najít za něj adekvátní náhradu. Je tedy jasné, že to bude právě C.D., komu se nebude pozdávat, aby na jeho místo nastoupila žena. Jeho šovinistické a sexistické hlášky v tomto díle nemají chybu! :) Alex: "C.D., udivuješ mě! Taková sexistická narážka." aneb reakce na: "Cordelli, říkali mi, že se o místo rangera uchází ženská. [...] To je tedy něco. Víš, Walt Cobb a já jsme byli celá léta partneři. A na jeho místo musí přijít vážně dobrej chlap. Ženská by to těžko dokázala. Určitě ne. ...Jimmy, poslouchej. Ty a Cordell ho dostanete. A myslím, že nám v tom nemusí pomáhat ženská! He he he." Komplet scénka: https://www.youtube.com/watch?v=EVQ9K1Qahys ()