Walker, Texas Ranger

(TV seriál)
  • USA Walker, Texas Ranger (více)
Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama / Western
USA, (1993–2001), 150 h 45 min (Minutáž: 45–90 min)

Chuck Norris, Clarence Gilyard Jr., Sheree J. Wilson, Judson Mills, Nia Peeples, Noble Willingham, Roxanne Hart, Gary Graham, (více)

Série(9) / Epizody(196)

Chuck Norris  se svým bojovým uměním ochraňuje zákon v Dallasu a jeho okolí. (TV Nova)

Recenze (1 008)

Gemini

Díky TV Nova jeden z "pilířů" podvečerní zábavy v českých domácnostech. Prostě další béčkový seriál z atraktivního prostředí - který kluk by nechtěl být karate šerif a ještě k tomu Ranger, že? Ale ozvučení, obzvlášť v posledních sériích je skvělé, a nová krev (to jako Gage a Sydney) jsou taky fajn, tak koneckonců proč ne. Jsou u nás k vidění ještě mnohem, mnohem horší věci. Vezměte si třeba Rosalindu, Manuelu, Carmencitu, Sergejevnu nebo jakékoliv jiné ženské jméno, pod kterým se dříve či později bude skrývat hlavní hrdinka nějaké telenovely. V porovnání s těmihle "skvosty" televizní "zábavy" je Walker uměleckým dílem. PS: za vrchol seriálu osobně považuju díly s Prezidentem, kterého hraje coby záporák tradičně skvělý Michael Ironside. ()

woody

"In the Eyes of a Ranger, the unsuspecting stranger, had better know the truth of wrong from right. 'Cause the eyes of the Ranger are upon you, any wrong you do he's gonna see. When you're in Texas, look behind you, 'cause that's where the Ranger's gonna be." Komu tento geniální Chuckův song nezní v uších ten jako by nežil! Walker!Texaský ranger!Zkope každého bastarda v bojových scénách, které natáčel zpomalený epileptik...Všechny výbuchy nebo akční cény většího rozsahu jste už někde viděli - okopírované přepadení z Vysoké hry patriotů, výbuch ze Smrtonosné pasti, škádlení Cordella a Triveta z Leathel Weapon...Mám pokračovat?Myslím, že nemusím...Chuck zachraňuje prezidenta USA (demokratického - a je vidět jak se mu to příčí), Chuck zachraňuje Dallas, Chuck zachraňuje Ameriku a ještě stihne zachránit Alex... Citát: "Chuck Norris je tak drsný, že existuje Black Metal, Death Metal a Chuck Norris Metal." Jooo a víte jak Walker miluje ženy? Tak teď už víte :-) Jooo a pak jsou tu ty fóry na Chucka: Chuck Norris uses ribbed condoms inside out, so he gets the pleasure. ... A man once asked Chuck Norris if his real name is “Charles”. Chuck Norris did not respond, he simply stared at him until he exploded --- : Tyto a spousty dalších naleznete zde Nooo a to ještě není vše! Chuck prorazil ve světě teleshopingu! Však každý známe jeho reklamu na Kosmodisk: "Ahoj! Jmenuju se Chuck Norris a Kosmodisk používám od té doby, co jsem si pojebal záda na Total Gymu 1500." A to ještě není vše! Chuck dokonce pronikl i do světa hudby! Nebo on ještě někdo nezná jeho song? Smiřte se s tím, že Walker/Vasha/Chuck/Zrzavej fašoun tu budou s námi navždy...Víte jak by bez nich bylo na světě smutno? ()

Matty

Slyšel jsem, že někteří lidé dokáží své jméno vyčůrat do sněhu, Chuck Norris do betonu. Co na to, že tahle chodící reklama na Total Gym neumí ani trochu hrát, dokonce ani střídat vícero odlišných výrazů. Za dávných časů, ještě před Kobrou 11, jsem hltal každou epizodu jeho úžasných dobrodružství a ani mi nevadilo, jak moc jsou si podobná a jak moc jsou blbá. Nedokážu si nijak racionálně odůvodnit, proč s nostalgickou slzou v oku dávám tři hvězdičky, ale prostě to tak cítím. (OK, Chucku, teď už bys mohl dát tu bouchačku pryč od mojí hlavy). Zajímavé komentáře: Pohrobek, Marigold, choze, Old Shatterhand, eye candy, cheyene, Triple H, Othello ()

Malarkey

Nebudu lhát, když se přiznám, že jsem tady měl původně odpad! Ale když si uvědomím, kolik dílů toho seriálu vzniklo, zřejmě by se nám Chuck Norris posmál, pokovaď by dřív neshodil celou tuhle databázi pouhým pomyšlením. Já jsem na ten seriál koukal, nač lhát. Bavil jsem se u něj, a abych se přiznal, bavim se i doteď. Chuck se tam fakt s ničím nesere a já se nestačím divit, co v týhle době dokáže vzniknout. ()

Marigold

Zábavné. Chuck kope lupiče do hlavy. Chuck kope gangstera do kulí. Chuck hraje baseball. Chuck toká. Chuck kope lupiče do kulí. Chuck má hezký klobouk... Vzrušující! Něco tak debilního aby člověk pohledal, téměř každý díl končí tou nejvtipnější a nejvynalézavější pointou: Chuck kope X do Y. Měl spíš načutnout scénáristu. A pořádně. I když... tahle role fousatého strejdy-moralizátora je mu psaná přímo na vypracované tělo. Pokud si někdo myslí, že "hvězda seriálu" má podávat výkon na úrovni teleshoppingové shotu o posilovacím stroji... no, zjevně myslí. ()

• Při natáčení scény, kde Walker (Chuck Norris) soutěžil s Indiánem, kdo chytí většího chřestýše, byl Chuck ušknut. Když to viděl režisér, zpanikařil a utekl. (vojtaruzek)
  • Walkerovo indiánske meno, ktorým ho vždy oslovuje strýko Ray, "Wa-sho", sa z reči Cherokeezov dá preložiť ako "osamelý orol". (m.a.t.o.)
  • Chuck Norris je stejně jako jeho postava Cordell Walker z části indián. Ze strany matky v něm koluje irská krev, ze strany otce pak čerokijská. (cheyene)