Sunrise in Heaven

• USA Forever Love (více)

silentname

"Sunrise In Heaven" alebo ako by sme si vedeli predstaviť film Nichoalasa Sparksa v kresťanskej variante. Popravde poviem, že všetko, čo je typické pre filmy Nichoalasa Sparksa sa tu dostalo. Napriek tomu, že autorom je niekto úplne iný.Už len plagát aby to malo v tom štýle spracovaný. Je tu pár dobrých momentov a musím povedať, že mladí herci majú medzi sebou chémiu. Funguje to medzi nimi. Okrem toho je super vidieť mladého Steva ako všetko znáša s obrovskou dávkou pokory a snahy a robí všetko preto, aby si dokázal získať priazeň otca Jan. Mimochodom, jej otec je skutočne tvrdý oriešok, ale súčasne mu dokážem porozumieť. A jeho tvrdohlavosť je hold tak silná ako aj mladej zamilovanej dvojice. Čo niekedy je ťažké prekonať. No čo sa ostatného týka, tak neviem čo mám moc povedať. Časti v súčasnosti sú podľa mňa príliš melodramatické a vieme ako dopadnú a sledovať ich rozkvitajúcu lásku v minulosti je miestami okey, no inokedy som mal pocit, že herecky to nevedeli poriadne vytiahnuť. Sú tam momentky, ktoré im verím, no je to všetko zabalené v gýčovom kresťanskom filme, kde niekto prestáva veriť keď sa neudeje zázrak a podobné veci. Mňa toto osobne nebaví sledovať. Prečo by mal robiť Boh zázraky na to, aby sme v neho mali veriť? A áno, budeme prechádzať aj postupne inými scénkami a veci budú opäť fungovať, len je to plné starých momentiek, ktoré sme videli už toľkokrát, že to ani nespočítam. Ak chcete romantický film, možno to bude pre vás okey, a tiež ak vám nevadia tieto klišé. Na jedno pozretie mi to stačilo a viac sa k tomu asi nevrátim. Nemyslím si, že som úplne mrhal časom, a ako som povedal, je tam pár dobrých momentov, no ako celok to pre mňa moc nerobí. Hodnotenie: C- ()