S lepším režisérem mohlo být jistě lepší - policejní satira by se vskutku dala natočit lépe, ale najdeme tady desítky poměrně vtipných situací. Ale teda nápad obsadit pornohvězdu Ďáskovou aka Natashu Bedingfield je poměrně zvláště dobrý - jako kozy má dobrý to se musí nechat...dostává ode mě * navíc :))(20.1.2010)

• MarekT

Do třetice všeho dobrého a zlého - v tomto případě spíše zlého. Po výborné Hospodě se tehdejší ČNTS rozhodla natočit další a pod svou hlavičkou poslední původní seriál, a zase pokus o sitcom. Úkolu se zhostil Vít Olmer, a díky shlédnutí 16 dílů musím dát jedině za pravdu těm, kteří pana režiséra srovnávají i se samotným Woodem. No, pojďme na samotný seriál. V obsazení najdeme polovinu protagonistů Tele Tele (proto mě taky Policajti při první repríze v r.2002 dokázali zaujmout), ovšem ti nijako neexcelují (ostatně ani později neexcelovali) stejně jako zbytek herectva. Když přejdeme na komiku, ta jen učebnicově předvádí reálie českého kocourkovského prostředí. Vždyť kde jinde by dokázal vzniknout sitcom bez jakéhokoli humoru? Celkově se nemá smysl na tento seriál vůbec dívat, s výjimkou jednoho dílu s Petrem Rychlým, který zde byl překvapivě (určitě nemusím zmiňovat, že se řadí od r.1999 do kategorie komiků pro občany po úspěšné lobotomii) nakonec jediným světlým bodem. Takže přejdeme k závěru - nakonec uděluji čestnou jednu hvězdu za to, že mě Policajti narozdíl od telenovel typu Ordinace neiritují a také za zmíněný pátý díl.(3.12.2008)

• Gemini

Český pokus o, pro nedostatek vhodných výrazů řekněme, sitcom, opět v režii TV Nova, opět se stejným, ne, to není tak úplně pravda, s ještě příšernějším výsledkem....ale mezi vší tou hrůzou se našlo i pár věcí, které stojí za zapamatování, a ne jako odstrašující příklad - třeba trio Carda, Suchánek, Šimáček sjíždějící bravurním způsobem Lady Karneval, Petr Rychlý jako 4%ní učitel tance, a sem tam nějaká drobnost...(30.7.2003)

• Simako

Tohle je opravdu nádhera!! Konzumentní záležitost!!! Paní Dagmar Ďásková zrovna u nás nebyl "in", tak to rozlouskla v tom to pseudoseriálu!! V německu je populární, točí jedno porno za druhým, u nás se "pouze" Policajti z......! To svlíkání triček jí sice moc nebavilo, normálně trička nepoužívá!! Odpad, Odpad strašně smradlavej!!!!(27.1.2003)

Na Olmera dost slabé, ale svůj účel to splnilo. Pobavit se nad téměř vtipnými příhodami z pochybné policejní stanice a nad demencí policistů se dá. Mně přijde, že se nijak neliší od těch skutečných svým přístupem k práci a především inteligencí. Tady je to zabaleno do sitcomu a vyplývá z toho důležité ponaučení pro všechny tvůrce situačních komedií, a sice, že neumíme sitcomy natočit s takovým přehledem jako v zámoří. Opakované a většinou nepodařené pokusy vedly ke konci sitcomů v Čechách. 50%(19.3.2012)

• - Filmování probíhalo na Strašnickém zámečku z roku 1877, kde je skutečně místní policejní oddělení. Zámeček byl postaven místními obyvateli v roce 1877 podle projektu E. Brabce. Do roku 1909, kdy byla postavena nová škola v secesním slohu, plnil zámeček funkci školy, nejstarší ve Strašnicích. Vedle samotného zámečku zde ještě stával poměrně rozsáhlý komplex budov zvaný „pavilony“, který také sloužil pro potřeby vzdělávání žáků prvních až osmých ročníků. Na ně směrem k Solidaritě navazovaly rozsáhlé louky a různé neobhospodařované porosty. Po komunistickém převratu, od roku 1950, v zámečku bylo oddělení SNB. Po sametové revoluci zde až do současností sídlí místní služebna policie ČR. (Zdroj: Wikipedia.cz)

• - Počítačová hra, kterou občas hraje rád poručík Sluníčko (Josef Carda), je „Shattered Steel“ z roku 1996. (Jan.Kanak)