Atarua čeká tvrdá zkouška. Byl náhodně vybrán, aby porazil mimozemského vyzyvatele, zachránil tak pozemšťany, a oženil se s půvabnou Shinobu. V cestě mu však stojí překrásná dcera vůdce čertů. Jediné, co mu stačí k vítězství, je chytit její růžky, což ovšem nebude vůbec snadné, protože Lum umí létat a sesílat blesky. Na otázku, jak moc se jeho život změní, dokáže-li to, a do jeho života vstoupí spousta vesmírných osob, jež chtějí sice různé věci, ale společně se shodují v tom, že Ataru je hlupák, odpoví anime podle stejnojmenné mangy od Rumiko Takashi. (Tsukikage)

Marius

Predstavte si, že ste najväčší looser na planéte a keď jedného krásneho dňa prídete domov, čaká Vás tam špeciálna jednotka a cca trojmetrová hlavohruď z vesmíru, ktorá vnútila zemi strelenú stávku : ak chytíte za rohy jeho dcéru do desiatich dní, nebude Zem okupovaná...tak Ataru je na tom rovnako, avšak len kým zistí že slečna mimozemšťanka Lum je mimoriadne atraktívna a zapracujú jeho erotomanské vlohy. Nejak tak začína (u nás) menej známe anime Urusei Yatsura podľa mangy Rumiko Takahashi, ktorej meno je dostatočnou zárukou správne úchylnej zábavy. 9/10 ()

Honza__St.

Byly doby, kdy jsem se divil, jaktože u nás v časech socialismu z onoho nepřeberného množství japonských animáků nešlo nic (s výjimkou koprodukční západoněmecko - japonské Máji, která se taky ráda počítá do anime rodinky). Dneska už se nedivím. Věci jako tohle skutečně nejsou nic, co by bylo vhodné vysílat v Pionýrské vlaštovce, Studiu Kamarád, Magionu nebo Veze (resp. kdekoliv jinde než v kině, kam by pustili jen ty, co už mají občanku). Už v prvním díle nás čeká pohled na odhalená prsa oné mimozemšťanky, ta se pak v jednom kuse snaží mít sex s hlavním hrdinou, ten se zas v jednom kuse snaží mít sex se svou původní holkou a s celou horou dalších pozemských i mimozemských fešand, a spousta dalších věcí ideálních pro děti. Ne, tohle opravdu není animák pro mladší 15 let. Ale jinak je to, aspoň zpočátku, nemalá zábava. Nejlíp by se to dalo porovnat s první řadou Smolíkových, jen místo S. M. Lomoze tu máme Lum a další ufony, hlavní hrdina Ataru je spíš obdobou Pepy než Ládínka, a matka nelituje že si nevzala Pištu Hufnágla, ale že vůbec má nějaké dítě. Poté ale tvůrce napadlo tohle dílko kapku zvážnit, místo půldílů dělat celé dvacetiminutové díly, a milostný trojúhelník Lum - Ataru - Shinobu až na několik výjimek poslat do kytek. A výsledkem bylo, že kvalita šla rychle dolů. Ta necelá první série si zaslouží minimálně 4 hvězdičky, dál je to na 3 a často ještě na míň. ()